Bike & Tour 2014

První ročník cyklo závodu Škoda BIKE & TOUR provázelo hned několik přívlastků - jako jedinečný, výjimečný a přátelský. Vše vypuklo 5. června 2014, kdy se o 14:00 otevřelo cyklistické Expo před obchodním centrem Aupark v Košicích. Součástí Expa byli vystavovatelé, kteří nabízeli pestrou paletu kol, cyklo doplňků a dalších služeb souvisejících s jízdními koly na jednom místě.

Firma Kompava samozřejmě nemohla chybět. Poskytla nejen cyklistům, ale i široké veřejnosti užitečné rady z oblasti výživy, sportu a také možnost ochutnat iontový nápoj HypoFit. Součástí Expa byla i zóna na testování kol, registrace a pódium kde probíhaly soutěže a neustále hrála hudba.

Samotná cyklojízdy byla jiná, než jsme zvyklí na cyklo akcích - místa startu byly dvě - v Prešově a v Košicích. Netradiční byla i trať, protože kvůli závodu byla uzavřena dálnice mezi Prešovem a Košicemi. Setkání měli cyklisté v polovině dálnice na čerpací stanici Agip Janovník. Tak jako start byl na dvou místech, i cíl byl v Prešově av Košicích.

Hlavní myšlenkou závodu bylo dostat lidi na kolo, ukázat jim, že cestovat se dá i kolem, nejen autem a také je naučit, že dovolená na kolech může být skvělá. V rámci akce nebyly prohlášení nejlepší závodníci, protože všichni zúčastnění si zasloužili obdiv a uznání.