Kolageny

Kolagen hraje ústřední roli ve všech strukturách vašeho těla. Až 30 % všech bílkovin v těle vytváří právě kolagen, což jej řadí mezi ty nejrozšířenější. Jeho úkol je vytvářet pojivové tkáně, ať už jde o kůži, kosti, šlachy, vaziva nebo chrupavky. Je to vlastně protein, který je stavebním kamenem pro udržování pružnosti a pevnosti vašich tkání. Až 80 % hmotnosti pokožky tvoří kolagen.

Možná jste již slyšeli o hydrolyzovaném kolagenu. Je výsledkem štěpení kolagenu na menší části, nazývané kolagenové peptidy, s nižší molekulovou hmotností. Tyto mají schopnost snáze se vstřebávat do těla a tato forma kolagenu se považuje za nejefektivnější, neboť v hydrolyzované formě je kolagen maximálně využitelný pro organismus. Vaše tělo má problém strávit kolagen v jeho původní podobě. Proto je hydrolyzovaný kolagen správnou volbou, když hledáte ten nejúčinnější kolagen pro sebe.

Jaké má vlastně kolagen účinky?

  • zlepšení vzhledu a zdraví pokožky
  • posílení vlasů a nehtů
  • podpora zdraví kloubů a chrupavek
  • pomoc v boji proti stárnutí
  • pomoc na tvorbě struktury tepen a krevních cév.

Čistý kolagen je nejkvalitnější. Je zbaven jakýchkoli přídavných nežádoucích látek (barviv, konzervačních látek či umělých přísad). A samozřejmě by měl být bezpečný, aby nevyvolával nežádoucí účinky a také by měl mít certifikát kvality.

Kolagen pro seniory

Vedete aktivní život v seniorském věku? To je skvělé. Přesně pro vás jsme vyvinuli kolagen pro seniory, který by se měl stát jakýmsi průvodcem vašeho aktivního života. Poskytuje totiž stabilitu kloubů a chrupavek a pomůže vám udržet se v dobré formě.

Kolagen pro ženy

Skvělým spojencem v péči o pleť je kolagen pro ženy, kterým záleží na jejich vzhledu. Pokud patříte i vy k ženám, které zpozorují i malinkou čárku v čele v podobě vrásky a rádi byste se jí zbavili, vyvinuli jsme speciální kolagen pro ženy. Je to kolagen v prášku (je lehce stravitelný a umíte si jej rychle smíchat s vodou a rovnou vypít) a který svým složením může pomoci při zlepšování struktury pokožky, udržovat její hydrataci a minimalizovat příznaky stárnutí, jako jsou vrásky a ztráta elasticity. Také zkuste přírodní lektvar krásy - kolagen na vlasy, nehty a pleť, díky kterému můžete zlepšit pevnost nehtů, navrátit lesk svým vlasům, zpomalit stárnutí a zevnitř posílit organismus.