Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Kloubní výživa

Nečekejte, až vás začnou bolet klouby. Zdraví kloubů je klíčové pro svobodný a bezproblémový pohyb. Kloubní výživa a péče o klouby jsou neocenitelným pilířem ve vaší schopnosti pohybu a aktivity. Abychom udrželi jejich zdraví a funkčnost, lze je na čase zvážit zahájení užívání doplňků stravy na klouby. V tomto vám nejlépe poslouží kolagen. Je vynikající pomocník při problémech s klouby a chrupavkami. Protože pomáhá snížit bolest a zlepšit pohybovou schopnost. Máte zhojenou zlomeninu či nějaké starší zranění? I v tomto případě by vám mohl být kolagen na klouby nápomocný.

Vývoj kostní hmoty u člověka probíhá přes několik etap v životě:

  • nárůst kostní hmoty, (20 - 25 let)
  • vrcholná kostní hmota (25 - 30 let)
  • ztráta kostní hmoty
  • stárnutíosteoporóza.

Kolagen je důležitou složkou v chrupavkách a tkáních kloubů. Jeho doplňování může pomoci zmírnit bolest kloubů a podpořit pohybovou schopnost. Toto je obzvláště důležité pro lidi s onemocněními kloubů, jako je osteoporóza. Přestože ho vaše tělo umí vytvořit, během života se zvyšujícím se věkem, případně nadměrným zatěžováním jeho produkce klesá. Měli byste zvážit jeho pravidelné a dlouhodobé doplňování formou výživových doplňků.

Co kromě kolagenu prospívá zdraví kloubů?

  • Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, tito dva pomáhají při obnově kloubní chrupavky a chrání ji před opotřebením. Chondroitin naleznete v chrupavce a je částečně zodpovědný za její pružnost. Důležitým úkolem Chondroitinu je bránit enzymům v činnosti, která by mohla poškodit chrupavku. Spolu s Glukosaminem předcházejí odumírání chrupavky.
  • Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu v těle, přispívá ke správné funkci kostí, chrupavek a pokožky.
  • Vápník a hořčík v organické formě – jsou důležité pro udržení dobrého stavu kostí.

Pokud vás trápí problémy s pohybovým aparátem (otoky, ztuhlost, projevy osteoartritidy) nebo své klouby nadměrně zatěžujete (sportovci, těžce pracující lidé, lidé s nadváhou), v takovém případě stojí za povšimnutí určitě výživový doplněk obsahující extrakt z pryskyřice Boswellia serrata obsahují látek na podporu pohybového aparátu a správnou činnost kloubů.

Nepodceňujte ale ani význam vitamínu D. Je důležitý pro zdraví kloubů a kostí zejména proto, že do organismu dokáže vstřebat vápník a fosfor. Ty jsou nezbytné pro správnou funkci kostí a kloubů.