Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Vitamíny na srdce a cévy

Srdce je nepřetržitě pracující orgán, neúnavný ve svém úsilí, dokonce iv době vašeho odpočinku. Jeho činnost je nedílnou součástí vaší existence. Dokáže okamžitě reagovat na různé podněty – od vašeho nočního spánku až po náročná období stresu či intenzivní fyzické zatížení. Stále častěji se v poslední době dozvídáme o problémech se srdcem u lidí, kteří jsou vám možná i blízcí věku, nejsou to jen senioři, ale i mladší ročníky. Abyste předešli zbytečným obtížím, v první řadě nezanedbávejte pravidelné preventivní prohlídky u lékaře, potřebný je dostatek pohybu a spánku, vyvážená strava, ale také výživové doplňky prospívající krevního oběhu jsou nezbytnou součástí zdravého srdce a cév.

Toto vytrvalé srdce, ukryté v našem hrudníku, je životodárným motorem vaší kardiovaskulární soustavy. Jeho role je zásadní pro dodávání kyslíku a živin do každé buňky vašeho těla. Je to výkonný sval, který je schopen pumpovat krev do celé sítě cév s přesností a silou. A právě zmíněné cévy jsou jeho nedílnou součástí. Pečujte o své srdce a cévy.

Víte, že o zdravém srdci a cévách rozhoduje více faktorů, než se na první pohled zdá? I oni potřebují výživu a péči. Jak posílit srdce a cévy:

Nattokináza je enzym štěpící fibrin (nadměrné množství fibrinu způsobuje zahušťování krve a vznik krevních sraženin). Je známý svými potenciálními prospěšnými účinky na kardiovaskulární systém. Fibrin je nerozpustný protein vytvořený při konečné fázi srážení krve. Nachází se v cévách a krevním řečišti. V pavučině vytvořené z fibrinu se zachycují krevní buňky. Při velké pavučině může dojít až k ucpání cév a následně k rozvinutí různých srdečně - cévních onemocnění.

Omega-3 mastné kyseliny lze také zařadit k výživovým doplňkům sloužícím k podpoře srdce a cév. Jsou získávány zejména z tučných mořských ryb, mají rozsáhlý vliv na srdce a cévy. Mají příznivý vliv na snížení hustoty krve - brání shlukování krevních destiček vedoucích k mozkové mrtvici.

L-arginin je aminokyselina, tvořící oxid dusnatý (NO) v cévách. Pokud jsou cévy zaneseny nebo mají nedostatečnou výživu, dochází k poklesu přirozené tvorby NO a to může mít negativní dopad na krevní tlak a průchodnost cév. Oxid dusnatý pomáhá také uvolňovat svaly cévních stěn, což umožňuje cévám se rozšiřovat a zúžit flexibilně. To zlepšuje celkový krevní oběh a dodávání živin do tkání. Pravidelné doplňování doplňků stravy na cévy je ideálním řešením pro zdraví cév.

Výživa srdce a cév by měla být priorita. Srdce máte jen jedno. Nebojte se sáhnout po výživových doplňcích pro podporu srdce a cév, které vám mohou pomoci vrátit váš kardiovaskulární systém do formy.