Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Doplňky stravy pro běžce

Doplňky stravy se staly součástí tréninkového procesu mnoha sportovců. Lidé věnující se běhu musí dbát na to, aby byli dostatečně hydratovaní a Hypotonický iontový nápoj pro hydrataci organismu a doplnění tekutin je proto pro běžce skvělý výběr. Při vytrvalostních výkonech, jaké musí podávat běžci bez ohledu na to, zda jste rekreační nebo profesionální běžec, je taková hydratace skutečně nezbytnou součástí.

Takový nápoj vám rychle dodá energii v podobě sacharidu glukózy a pozvolný zdroj energie v podobě maltodextrinu. Také doplňuje do těla důležité minerální látky, čímž vás chrání před vznikem svalových křečí, neboť předchází jejich úplnému vyplavení z těla poté.

Energii lze do organismu dostat při vytrvalostních bězích i prostřednictvím energetického nápoje s obsahem maltodextrinu, glukózy, extraktu ze zeleného čaje (povzbuzuje centrální nervový systém a činnost mozku, čímž dochází k odstranění projevů únavy), glutaminu, taurinu (povzbuzuje činnost mozku a řídí vodu v těle), L-karnitinu (podílí se na spalování tuků v organismu a na jejich přeměně na energii), vitamínů B, C, E a minerálních látek (Na, Ca, K, Mg), které se podílejí na normální činnosti svalů.

Pokud běháte, zkuste se zamyslet, jaké máte po běhu pocity a podle výše uvedeného možná sami přijdete na to, co vám v těle během běhu je třeba doplňovat. Zůstaňte vytrvalí.