Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Vitamíny na mozek a nervy

Stále se honíte? Pociťujete únavu, zažíváte hodně stresu? Trpíte migrénami? Problém může být v tom, že vám chybí vitamíny či jiné důležité látky. Mozek potřebuje výživu, aby fungoval bez problémů. Je tedy možné, že vám chybí vitamín C, lecitin, Omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, tryptofan a jiné. Mozek by měl být v centru vaší pozornosti. Kontroluje a koordinuje téměř všechny činnosti v těle. Jeho schopnost zpracovávat informace, uchovávat paměť, řídit emoce a umožňovat komunikaci je neocenitelná pro vaši existenci a interakci se světem.

Jak vlastně funguje nervový systém?

Smyslové receptory nejprve sbírají informace o vnějším světě (např. teplota, tlak, bolest) a vnitřním stavu těla (např. stav orgánů). Následně dochází ke zpracování této informace, která se přenese přes nervové dráhy do mozku, kde se zpracovávají a interpretují. Nastává reakce mozku na tuto informaci a mozek vysílá signály zpět do těla, aby inicioval reakce (např. pohyb, vylučování hormonů, změna srdečního rytmu). Komunikace v nervovém systému probíhá prostřednictvím nervových buněk zvaných neurony. Tyto buňky přenášejí signály ve formě elektrických impulsů a chemických látek (neurotransmiterů).

Pokud vše klape jak má a vaše tělo má dostatek všeho, můžete si pogratulovat. A pokud ne, existují tzn. vitamíny na nervy či vitamíny na mozek, které přispívají ke zdraví nervového systému.

Dynamika a výkonnost mozku a tím i myšlení a paměti se věkem snižuje. Když je člověk mladý, zapamatuje si díky neurotreansmiteru (acetylcholinu) obrovské množství informací. Jak však organismus stárne, snižuje se hladina acetylcholinu a tato napojení oslabují. Mozek tak jako srdce pracuje nepřetržitě 24/7. A aby fungoval ve zdraví, potřebuje občas pomoc ve formě výživových doplňků na podporu myšlení, správnou funkci nervového systému, zlepšování nálady atp.

Tryptofan je aminokyselinu, která má rozhodující vliv na správnou hladinu serotoninu a melatoninu. Pečuje o lepší a kvalitnější spánek a pomáhá proti depresi a úzkosti.

Lecitin je tvořen převážně cholinem a inositolem. Cholin je významnou součástí acetylcholinu potřebného pro správnou funkci mozkové činnosti a paměti.

L-Karnosin je dipeptid složený z aminokyselin beta alaninu a histidinu. Jedná se o 100% přírodní látku, která se v organismu nachází ve vysoké koncentraci v kosterních svalech, srdečním svalu, v mozkové tkáni, v pokožce i žaludku.

Vitamin B komplex, zejména vitamíny skupiny B, jako B1 (thiamin), B6 (pyridoxin), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin), jsou důležité pro zdraví nervů a podporu jejich funkcí.

Vitamin C může pomoci snížit stres a zlepšit funkci nervového systému.

Vitamin D je důležitý pro všeobecné zdraví mozku a nervů, a také hraje roli při regulaci nálady.

Omega-3 mastné kyseliny podporují zdraví mozku a nervového systému a jsou nezbytné pro správnou funkci mozkových buněk.

Hořčík a vápník se podílejí na správném fungování nervů a svalů.

DLPA pro mladé obsahuje aminokyselinu fenylalanin, který je určen ke zlepšení nálady, při mentální únavě. Je vhodný pro lidi, kteří mají náročné psychické období nebo těžkou životní situaci (úmrtí v rodině, rozvod apod.)