Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Předtréninkové stimulanty

Potřebujete před tréninkem nabudit? Pro zefektivnění tréninku je skvělou volbou před tím, než začnete cvičit, vypít předtréninkový stimulant. Díky správnému složení pomáhá zvyšovat hladinu růstového hormonu pro podporu nárůstu svalové hmoty, jako například čistý arginin. Předtréninkové stimulanty jsou pro mnohé sportovce užitečné při zvyšování výkonnosti a maximalizování výsledků tréninku. Tyto produkty, často známé také jako pre-workout suplementy, obsahují složky jako: L-arginin, L-glutamin, L-citrulin, L-ornitin a jiné, které mohou zlepšit energetický náboj, vytrvalost a koncentraci během cvičení.

Aminokyseliny jako arginin jsou prospěšné pro sportovce, neboť pomáhají zlepšit krevní oběh, což může zvýšit přísun živin a kyslíku do svalových tkání během cvičení. Toto zvýšené prokrvení vede k pocitu nabuzení a zvýšené svalové výkonnosti během tréninku. Arginin zvyšuje hladinu NO - pump efekt, proto se jim říká také předtréninkové pumpy.

Také je vhodná i aminokyselina Taurin, jelikož se jedná o stimulační/výkonnostní látku. Podporuje činnost nervové soustavy, zlepšuje fyzickou i psychickou výkonnost a přispívá k rychlejší regeneraci.

Motorem pro obnovu a růst svalů je L-glutamin. Co to znamená? Je to základní zdroj dusíku pro vaše svaly, což je klíčové, pokud chcete, aby vaše svaly rostly po tréninku. Ale zároveň chrání vaše svalové bílkoviny před tím, aby se po tréninku nezačaly rozkládat. Navíc podporuje regeneraci svalové tkáně. Řekněme, že to je takový ochránce a zároveň léčitel pro vaše svaly.

Představte si malého kouzelníka ve vašem těle, který se po určité době přemění na L-arginin. Je to právě L-citrulin malát. A tedy se změní na přesně tu látku, kterou váš organismus potřebuje pro tvorbu dusíku. Díky němu se dostaví ten nezapomenutelný PUMP efekt, který trvá až osm hodin. Zvyšuje produkci energie (ATP) ve svalech o více než 35 %, a to efektivnějším využíváním kyslíku při zátěži i v klidu.

L-lysin můžeme klidně nazvat i strážcem zdraví vašeho imunitního systému. Jelikož někdy L-arginin může trochu škodit, tak tato aminokyselina jej zastavuje, aby se vaše tělo nezměnilo v ideální prostředí pro virus Herpes simplex.

A konečně, L-ornitin, ten je takovým dirigentem celé stimulační skupinky. On prodlužuje PUMP efekt, takže svaly budou na vrcholu své formy ještě déle. Kromě toho aktivuje produkci růstového hormonu a kreatinu, což je důležité pro tvorbu svalů a také pomáhá při odstraňování toho podkožního tuku.

Pokud potřebujete zefektivnit trénink, nabudit, vypumpovat svaly, oddálit únavu a zvýšit svou výkonnost, předtréninkové stimulanty vám k tomu pomohou.