Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Podpora imunity

Posílení imunitního systému byste měli zvážit, pokud máte sníženou imunitu a tím pádem se vaše tělo nedokáže bránit vnějším nástrahám jako jsou viry a bakterie. Výživové doplňky na podporu imunity mohou být skvělou volbou, jak efektivně bojovat proti oslabené imunitě. Pokud si dopřejete spoustu cukru či bílé mouky, tučné nebo průmyslově zpracované potraviny, trpíte nedostatkem pohybu nebo v práci zažíváte často nepříjemné, stresové situace, nemáte dostatek pohybu, i toto vše vám může oslabit imunitu.

Víme, jak posílit imunitní systém a co vaše tělo potřebuje k posílení imunity:

Bojovník za imunitu - je přírodní glykoprotein a je jeden z nejsilnějších imunostimulačních přirozených prostředků pro podporu imunity. Najdete ho v mateřském mléce a v menším množství ve většině tělesných tekutin, nacházejících se na otvorech těla v ústní dutině (sliny), nosní dutině či v oku.

Nebo i mlezivo je výjimečná nutriční látka. Tvoří se prvních pár hodin hned po narození. Je bohaté na vitamíny, minerály, aminokyseliny a imunoglobuliny. Jedná se o dokonalou kombinaci látek pro podporu imunity. Je ideální při oslabené imunitě a v období zvýšeného výskytu virových a bakteriálních infekcí.

Podporuje funkci imunitního systému a pomáhá zabraňovat propuknutí různým virovým infekcím. L-lysin je důležitý stavební materiál imunitních buněk a tím podporuje činnost zdravého imunitního systému. Pokud jste na sobě zpozorovali začínající jemné chvění či nepříjemný pocit na rtech, může jít o oslabený imunitní systém, který může vést k herpesovému onemocnění.

  • Vláknina

Přirozeně čistí a přispívá ke zneškodnění toxinů v trávicím traktu. Rozpustná vláknina vstřebá potenciálně škodlivý náklad jako zbytky estrogenu a nezdravé tuky ještě předtím, než je absorbuje tělo.

  • Vitamíny a antioxidanty

V neposlední řadě není třeba zapomínat na úplnou základnu v domácí lékárničce na podporu imunity vitamín C, selen a zinek. Pomáhají správnému chodu imunitního systému a zároveň chrání buňky před oxidativním stresem. Spolehlivě vás ochrání před chřipkou a nachlazením. Antioxidanty předcházejí poškození buněk a posilují imunitu, díky které se snadněji ubráníte např. sezónním chřipkám.

  • Probiotika

Zdravá střevní mikroflóra je základem fungování imunitního systému. Proto pokud trpíte průjmem, trávicími obtížemi, nedostatkem „správných bakterií“ v trávicím traktu, pak byste měli zvážit nasazení probiotik. Dobře vám poslouží.

Posílení imunity je proces, který vyžaduje kombinaci zdravých životních návyků a výběr správných výživových doplňků pro podporu imunity a péče o své tělo.