Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Kvalitní probiotické kultury obsahují až 8 stabilních kmenů, které jsou prospěšné pro celý trávicí trakt. Velkou výhodou Probiodomu je poměr kvality a výjimečně nízké ceny. Probiotické kultury jsou namíchány tak aby osídlovali celý trávicí trakt.

Probiodom
Balení:
Cena:
340 Kč

Základní popis produktu

Probiodom obsahuje až 8 druhů probiotických kultur, které udržují správnou rovnováhu dobrých střevních bakterií, a tím přispívají ke správnému trávení. Osidlují všechny části trávicí soustavy, od žaludku až po tlusté střevo. 6 miliard probiotických bakterií v doporučené denní dávce. Užitečné střevní bakterie jsou schopny produkce vitamínů (K, skupina B), jakož i organických kyselin (kyselina mléčná a octová), které působí na optimalizaci střevního pH. Nejvíce bakterií žije v trávicím systému, kde ovlivňují celkové trávení, funkce sliznice a imunitní mechanismy střeva. I složení potravy ovlivňuje střevní mikroflóru. Nadměrné množství živočišných bílkovinzpůsobuje přemnožení "hnilobných" bakterií a naopak dostatek komplexních sacharidů podporuje růst bakterií mléčného kvašení, které jsou potřebné pro zdravou střevní mikroflóru. K těmto bakteriím patří i probiotické bakterie.

Probiodom je doplněn o prebiotickou složku (inulin a fruktooligosacharidy - FOS), která podporuje životaschopnost a růst přátelských střevních bakterií, především bifidobakterií a laktobacilů. Ty štěpí složité molekuly FOS, čímž vznikají látky, které vytvářejí nepříznivé podmínky pro růst a rozmnožování nežádoucích bakterií.

Probiodom obsahuje:

 • 4 kmeny laktobacilů (Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus salivarius W24) - tento druh bakterií se přirozeně nachází v trávicím traktu, v pochvě, v mateřském mléce i na kůži. Jejich úkolem je bránění růstu patogenních bakterií, které způsobují střevní záněty a průjmy. Okyselují prostředí střev tím, že produkují kyselinu mléčnou a brání tak například růstu salmonely. Snižuje výskyt vaginální mykózy a pozitivně ovlivňuje činnost močové trubice kde bojuje i proti Escherichia coli (tlumí její růst a tím urychluje např. Léčbu zánětu močového systému)
 • 2 kmeny bifidobakterií (Bifidobacterium lactis W51 a W52) - jde o druh bakterií, jejichž hlavní funkcí je trávení vlákniny a jiných komplexních sacharidů. Díky tomu, že tráví vlákninu, produkují zdravé mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdraví střev a také pomáhají řídit pocity hladu.
 • Lactococcus lactis W19 - jde o bakterii, která za účasti s mlékem pomocí bakteriálních enzymů vytvoří z laktózy energetické molekuly (ATP). Vedlejším produktem ATP je kyselina mléčná, která zmírňuje rozmnožování a růst škodlivých mikrobů a patogenů ve střevech.
 • Enterococcus faecium W54 - je druh bakterie, který zabraňuje v organismu rozmnožování choroboplodných zárodků či rozvoji cestovatelských průjmů. Obnovuje vyváženost flóry tlustého střeva a je odpovědná za správné trávení. Její aktivitu zvyšuje selen. Má schopnost přilnout na střevní stěnu a zabudovat se mezi ostatní střevní užitečné bakterie a tak brání úniku patogenů přes střevní sliznici do krve.

Základní popis produktu

 • Při špatné životosprávě, jednostranných dietách a jakémkoliv střevním diskomfortu
 • Po užívání antibiotik na obnovu přirozené střevní mikroflóry
 • I na dlouhodobé užívání s pozitivním účinkem na imunitní systém
 • Pro děti již od 3 let
 • Pro celiatiky (neobsahuje zdroj lepku)
 • Pro diabetiky (je třeba započítat příjem sacharidů do denních jednotek)

Doporučené dávkování

 • Dospělí: 2 - 6 kapslí
 • Děti od 3 let: 1 - 3 kapsle

Použití

Doporučujeme užívat spolu s jídlem. Při užívání antibiotik se doporučuje dodržovat odstup 2-4 hodiny mezi užitím antibiotik a probiotik.

Nutriční hodnoty

Kukuřičný škrob, maltodextrin, inulin, chlorid draselný, rody bakterií, sulfid hořečnatý, fruktooligosacharidy (FOS), enzymy (amyláza), vanilkový prášek, sulfid manganistý, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

Probiotické kmeny bakterií:

Bifidobacterium lactis W51 a W52, Enterococcus faecium W54, Lactobacillus acidophilus W22, Lactobacillus paracasei W20, Lactobacillus plantarum W21, Lactobacillus salivarius W24, Lactococcus lactis W19.

UPOZORNĚNÍ

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Poznámka: Výrobek je vhodný pro celiatiky (neobsahuje zdroj lepku). Výrobek je vhodný pro diabetiky (je třeba započítat příjem sacharidů do denních jednotek).

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV / 2347/2008 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Probiodom

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  63 x
 • 4 hvězdičky
  6 x
 • 3 hvězdičky
  2 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Můžete. Žádný z kmenů, které se nacházejí v našich probiotikách, není schopen produkovat histamin, a proto je vhodný pro použití při histaminové intoleranci.

V případě, že se blíží období chřipek nebo snížení imunity, případně se hodně cestuje, tak je vhodné užívat Probiodom preventivně.

Určitě ano, zejména na podporu imunity a vývoje a při užívání antibiotik.

Probiodom začněte užívat minimálně týden před dovolenou. Užívejte ráno a večer 2 kapsle.

Ano, je vhodné jej užívat pro jeho širokospektrální účinek na imunitní a trávicí systém.

Probiotika doporučujeme užívat během užívání antibiotik. Probiodom užijte po třech hodinách od užití antibiotika, abychom si udrželi mikroflóru v trávicím systému.