Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vitamin U je v rámci Evropy jediný produkt svého druhu. Jeho účinek zaujme zejména lidi s podrážděnou sliznicí žaludku, při nadměrné produkci žaludečních kyselin a refluxu.

Vitamin U
Balení:
Cena:
369 Kč

Základní popis produktu

Látka, označovaná jako vitamín U, může mít pozitivní vliv na enzymatické funkce a podporu trávicího systému, zejména žaludku. Tato přírodní složka se přirozeně nachází v potravinách, jako je zelí, listy zelené zeleniny a žloutek. Jejím hlavním úkolem je udržovat optimální pH v žaludku tím, že může přispět k regulaci vylučování žaludečních šťáv. Kromě toho se na základě studie Dr. Garnett Cheney předpokládá, že přispívá k ochraně sliznice žaludku a podporuje celkovou funkci trávicího systému (1). Vitamin U se považuje za přírodní doplněk stravy, který může posilovat imunitní systém, podporovat detoxikační funkce organismu a snižovat hladinu tuku a cholesterolu v krvi.

Produkt VITAMIN U obsahuje látku zvanou methyl-methionin sulfonium chlorid, která je derivátem aminokyseliny methioninu (dehydrovaná forma šťávy ze zelí).

Jedna tobolka tohoto doplňku stravy obsahuje 500 mg účinné látky.

Dr. Garnett Cheney byl lékař a výzkumník z oblasti gastroenterologie, který žil ve 20. století. Dr. Cheney byl známý svým výzkumem v oblasti gastrointestinálního traktu a léčby žaludečních vředů. "Vitamin U" byl název, který Dr. Cheney v roce 1952 dal látce nalezené ve zelné šťávě. Na 13 pacientech během 5 měsíčního výzkumu zkoumal vliv vitamínu U na žaludeční a duodenální vřed. Pacientům denně podával čerstvou šťávu ze zelí a tak zjistil, že její konzumace urychlila proces hojení vředů (1).

Základní popis produktu

Produkt VITAMIN U je vhodný od 18 let pro osoby s citlivým žaludkem.

Jeho užívání je vhodné:

 • Při podráždění žaludku a střev a různých nepříjemných pocitech spojených strávením
 • Jako prevence pro lidi náchylné ke vzniku žaludečních vředů
 • Při užívání léků, které ovlivňují tvorbu žaludeční kyseliny
 • Po onemocněních, která způsobují poškození sliznice žaludku
 • Při nadměrné produkci žaludeční kyseliny a refluxu

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování výživového doplňku je formulováno tak, aby zohledňovalo individuální potřeby a charakteristiky organismu. U nás se nezaměřujeme pouze na jedno univerzální dávkování, protože víme, že každý z nás je jedinečný:

 • Užívejte 1 až 2 kapsle jednou denně během jídla.

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody. Zajistíte tak, že se kapsle dostane do žaludku, kde se může začít postupně rozkládat, a tak uvolňovat do těla potřebné látky.

Nezapomeňte dodržovat doporučené dávkování, které je uvedeno na obalu našeho produktu. Správné dávkování je klíčem k optimálním výsledkům. V případě, že máte jakékoliv dotazy ohledně správného užívání našich produktů nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Vaše zdraví je pro nás na prvním místě a jsme tady, abychom vám poskytli podporu a potřebné informace.

(1) CHENEY G. Vitamin U therapy of peptic ulcer. Calif Med. 1952 Oct;77(4):248-52. PMID: 13009468; PMCID: PMC1521464.

Nutriční hodnoty

Obsah v 1 kapsli*%RVH na dávku
Methyl-methionin sulfonium chlorid500 mg 

* RVH - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého
(8400 kJ / 2000 kcal)
** RVH - není stanovena.

Methyl-methionin-sulfonium chlorid, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí, v suchém prostředí, při teplotě do 25 ° C. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu! Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Rozhodnutí ÚVZSR OBPV / 4717/2006 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • Vitamin U

  500 mg
Vitamin U

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  18 x
 • 4 hvězdičky
  2 x
 • 3 hvězdičky
  2 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Vitamín U se vyskytuje hlavně v zelí, ale i v listech zelené zeleniny, vaječném žloutku, ovoci, v kuřecím nebo hovězím mase, špenátu, sýrech, zeleném hrášku, česneku nebo fazolích.

Ano, vitamin U dokáže při pravidelném užívání pomoci při žaludečních i dvanáctníkových vředech.

Vitamín U má příznivý vliv na správnou funkci zažívacího traktu, zejména žaludku, hlavně na vylučování a tvorbu žaludeční kyseliny, enzymatické funkce a celý střevní trakt. FytoEnzyme obsahuje komplex rostlinných trávicích enzymů, který podporuje trávení přijaté potravy, lepší využití živin a rychlejší přechod potravy přes trávicí trakt.

Helicobacter pylori je bakterie, která infikuje a oslabuje přirozenou obranyschopnost žaludku. Usazuje se zejména v oblasti žaludku a dvanáctníku, kde může vyvolávat záněty a jiné zdravotní potíže. Proti bakterii a její přemnožení v žaludku je možné zabránit udržováním zdravého žaludku. Právě zde pomáhá vitamin U, který vytvoří kolem žaludku ochrannou bariéru a zabrání Helicobacter pylori napadnout žaludek.

Je možné vitamín U užívat i dlouhodobě, protože má širokospektrální účinky - posiluje náš imunitní a trávicí systém, napomáhá k detoxikaci organismu, zmírňuje diabetes, léčí hemeroidy a působí i jako přírodní antidepresivum.