Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vitamin U je produkt první volby u lidí s podrážděním žaludku a střev. Vitamín U je jediný svého druhu v Česku i v EU. Má příznivý vliv při nadměrné produkci žaludečních kyselin a refluxu. Jeho účinek zaujme i lidi s náchylností na žaludeční a dvanácterníkové vředy. Vhodný i pro vegany.

Vitamin U
Balení:
Cena:
276 Kč

Základní popis produktu

Vitamín U má příznivý vliv na enzymatické funkce a podpoření funkce trávicího traktu, především žaludku. Vitamín U je přírodní látka, která se přirozeně vyskytuje v zelí, v listech zelené zeleniny a v žloutku. Jeho hlavním úkolem je regulovat vylučování žaludečních šťáv, čímž pomáhá udržovat optimální pH v žaludku. Přispívá k ochraně sliznice žaludku a příznivě ovlivňuje celkovou funkci trávicího systému.

Vitamín U si získal velkou pozornost v polovině 20. století, kdy díky různým výzkumem byly objeveny jeho léčivé vlastnosti. Jde o přírodní výživový doplněk, který svou přirozenou cestou poskytuje ochranný účinek, posiluje imunitní systém, podporuje detoxikační funkce organismu a snižuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi

VITAMÍN U obsahuje: 

 • Vitamín U – methyl – methionin sulfonium chlorid, což je derivát aminokyseliny methioninu (dehydratovaná forma šťávy ze zelí). Jedna kapsle obsahuje 500 mg účinné látky.

Základní popis produktu

 • Pro osoby s citlivým žaludkem
 • Při podráždění žaludku a střev a rozličných nepříjemných pocitech s trávením
 • Pro lidi náchylných na vznik žaludečních vředů
 • Pro lidí užívajících léky, které ovlivňují tvorbu žaludeční kyseliny
 • Po onemocněních, které způsobují poškození sliznice žaludku
 • Při nadměrné produkci žaludeční kyseliny a refluxu

Doporučené dávkování

1 až 2 kapsle jeden krát denně během jídla.

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

Obsah v 1 kapsli*%RVH na dávku
Methyl-methionin sulfonium chlorid500 mg 

* RVH - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého
(8400 kJ / 2000 kcal)
** RVH - není stanovena.

Methyl-methionin-sulfonium chlorid, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte mimo dosah malých dětí, v suchém prostředí, při teplotě do 25 ° C. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu! Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit.

Rozhodnutí ÚVZSR OBPV / 4717/2006 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • Vitamin U

  500 mg
Vitamin U

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  13 x
 • 4 hvězdičky
  2 x
 • 3 hvězdičky
  1 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Vitamín U se vyskytuje hlavně v zelí, ale i v listech zelené zeleniny, vaječném žloutku, ovoci, v kuřecím nebo hovězím mase, špenátu, sýrech, zeleném hrášku, česneku nebo fazolích.

Ano, vitamin U dokáže při pravidelném užívání pomoci při žaludečních i dvanáctníkových vředech.

Vitamín U má příznivý vliv na správnou funkci zažívacího traktu, zejména žaludku, hlavně na vylučování a tvorbu žaludeční kyseliny, enzymatické funkce a celý střevní trakt. FytoEnzyme obsahuje komplex rostlinných trávicích enzymů, který podporuje trávení přijaté potravy, lepší využití živin a rychlejší přechod potravy přes trávicí trakt.

Helicobacter pylori je bakterie, která infikuje a oslabuje přirozenou obranyschopnost žaludku. Usazuje se zejména v oblasti žaludku a dvanáctníku, kde může vyvolávat záněty a jiné zdravotní potíže. Proti bakterii a její přemnožení v žaludku je možné zabránit udržováním zdravého žaludku. Právě zde pomáhá vitamin U, který vytvoří kolem žaludku ochrannou bariéru a zabrání Helicobacter pylori napadnout žaludek.

Je možné vitamín U užívat i dlouhodobě, protože má širokospektrální účinky - posiluje náš imunitní a trávicí systém, napomáhá k detoxikaci organismu, zmírňuje diabetes, léčí hemeroidy a působí i jako přírodní antidepresivum.