Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Vitamíny a doplňky stravy proti stresu

Nejen zdraví těla je důležité. Duševní klid také hraje podstatnou roli v životě člověka. A život sám často přináší různé situace, se kterými se musíte vypořádat. Někdy tyto životní výzvy vedou k pocitu stresu a nervozity, ale existuje mnoho účinných způsobů, jak těmto negativním emocionálním stavům čelit. Nabízíme pár rad, jak se zbavit stresu nebo co pomáhá při stresu a nervozitě. Objevte cestu k vnitřní harmonii a klidu.

Jak se zbavit stresu

Dýchání a relaxace – nepodceňujte význam hlubokých nádechů a pomalých výdechů. Ale ani osvědčené techniky relaxace ke zmírnění napětí a uvolnění stresu.

Fyzická aktivita – pokud do svého života zavedete pravidelnou cvičební rutinu, pomůže vám to uvolňovat endorfiny, známé jako „šťastné hormony“, které snižují stres a zlepšují náladu.

Rozmanité zájmy - člověk, který se věnuje aktivitám, které ho naplňují radostí je méně ve stresu a nepociťuje nervozitu, než lidé, kteří možná vedle povinností nemají čas na sebe a své oblíbené hobby.

Co pomáhá na stres a nervozitu

Doplňování esenciálních aminokyselin do organismu prostřednictvím výživových doplňků. Například fenylalanin, který zvyšuje hladinu endorfinů (hormonů štěstí) v centrálním nervovém systému.

Také tryptofan je důležitá esenciální aminokyselina, která se stává prekurzorem neurotransmiterů (serotonin, melatonin) nebo vitaminu B3 (niacin). Za přítomnosti dostatečného množství vitamínu B6 se přeměňuje na neurotrasmiter serotonin, který ovlivňuje pozitivně dobrou náladu, zmírňuje emocionální napětí, stresové situace, trému.

Určitě je třeba mít vždy po ruce v případě zvýšeného pocitu nervozity či stresu magnesium ve formě chelátu, který je nejlepší a nejúčinnější formou hořčíku na trhu, díky své vysoké vstřebatelnosti a osvědčené účinnosti vůči únavě, stresu či dokonce vyčerpání.

Vnitřní nervozita

Rozpoznání a pochopení vnitřní nervozity je klíčové pro její řízení. Pozorujte své myšlenky a emoce, a pokud potřebujete, konzultujte s odborníkem na duševní zdraví, v lepším případě někdy postačí i rada od výživového poradce při výběru správného doplňku ke snížení stresu.