Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Gainery a sacharidy

Potřebujete přibrat na váze? Chybí vám kalorie? Gainer pro růst svalové hmoty je váš spojenec, pokud jste se rozhodli nabrat objem. Má vysoký obsah sacharidů a kalorií. Často po ní sáhnou kulturisté, aktivní sportovci a lidé, kteří potřebují kvalitní zdroj sacharidů a vybudovat tělesnou hmotu na pozdější rýsovací fázi tréninku. Nebo jste na tolik zaneprázdněni, s náročným denním režimem a na přípravu komplexního jídla vám už vůbec nezbývá čas? I v tomto případě může posloužit gainer, jak rychlým způsobem získání potřebných kalorií.

Nejlepší gainer k přibrání

V angličtině znamená slovo „gain“ nabírání hmotnosti. Pokud chcete mít hezky definované svaly, ale zatím nemáte dostatek základu pro jejich vytvoření, může být řešením gainer pro přibrání s vysokým obsahem bílkovin a sacharidů. Pokud bojujete s nedostatkem kalorií ve vaší stravě, změňte svůj úhel pohledu. Řešením je právě gainer na objem. Pomůže vám formovat pevnou svalovou hmotu kombinací jednoduchých a složitějších sacharidů, kvalitních bílkovin jako syrovátkový a sójový protein a dodatečnými trávicími enzymy, které podporují lepší využití živin. Jeho účinky mohou být patrné i pro ty, kteří nejsou profesionální kulturisté, ale mají potíže s přírůstkem hmotnosti nebo chtějí zvýšit váhu bez přejídání se nezdravým jídlem.

Pro koho je gainer převážně určen

  • sportovcům pro efektivní nárůst svalů
  • bodybuilderům, kteří mají dlouhotrvající zatížení a velké fyzické vypětí během tréninků
  • vytrvalostním sportovcům pro doplnění energie a rychlejší regeneraci
  • lidem s rychlým metabolismem
  • lidem, kteří mají problém přibrat na váze.

Gainer pro ženy

Patříte i vy mezi ženy snící o krásném vyrýsovaném těle, dokonalém bříšku, pevných a štíhlých nohou, bez nadbytečného tuku? Nejprve budete muset nabrat svalovou hmotu. Potom rýsovat. To ale jistě víte a proto je pro vás řešením právě gainer. Není jen pro kulturisty a už vůbec není určen pouze mužům. I vy ženy můžete s důvěrou užívat pravidelně gainery k přibrání svalové hmoty, abyste tu hmotu později proměnili v dokonalou postavu, po jaké jste toužili.

Glukóza

Můžeme ji klidně nazvat palivem pro svaly a mozek. Mozek bez glukózy je jako auto s prázdnou nádrží. Glukóza je jediný zdroj energie, který umí nervové buňky (neurony) využít. 1 lžička glukózy sladí jako 0,8 lžičky cukru. Po intenzivním nebo pravidelném dlouhotrvajícím fyzickém výkonu přispívá glukóza k obnově normální svalové funkce. Výsledkem intenzivních tréninků je svalová únava a vyčerpání zásob glykogenu v kosterních svalech. Je nepostradatelným zdrojem sacharidů.