Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Glukóza je čistý hroznový cukr, který funguje jako rychlý zdroj energie. Ocení ho všichni, kteří mají nadměrné fyzické a psychické zatížení. Nahrazuje ztráty energie po sportovním výkonu a je vhodná i pro malé sportovce. Glukóza má sladkou chuť, její příprava je jednoduchá.

Glukóza
Balení:
Cena:
250 Kč

Základní popis produktu Glukóza

Glukóza nebo hroznový cukr je jediná forma cukru, která proudí do krve a tak se dostává do celého těla a funguje jako rychlý zdroj energie - "palivo pro svaly a mozek". Bez glukózy mozek nedokáže správně pracovat. Glukóza je jediný zdroj energie, který umí nervové buňky - neurony využít. K tomu, aby mozek vydal ze sebe nejlepší, musí mít neustálý přívod krve s přiměřenou hladinou glukózy. Pokud má organismus dostatek případně přebytek glukózy, začne ji ukládat do jater a svalů ve formě glykogenu (svalový cukr). Glykogen vzniká spojováním molekul glukózy a slouží jako "sklad energie" v případě, že ji tělo bude potřebovat.

Glukóza přispívá k obnově normální svalové funkce po vysoce intenzivním nebo dlouhotrvajícím fyzickém výkonu, jehož výsledkem je svalový únava a vyčerpání ze zásob glykogenu v kosterním svalstvu. Glukózu doporučujeme přidávat i do kreatinu, díky čemuž se zvyšuje využití kreatinu až o 40%, přičemž vzniká reakce, kdy se kreatin automaticky dostane do cílové buňky rychleji.

Glukóza napomáhá nemocným překonávat nemoci a urychluje zotavení organismu vyčerpaného sportem, nemocí i prací. Glukóza je kaloricky stejně vydatná jako řepný cukr, má však nižší sladivost, přibližně o 20%. Lžička glukózy sladí jako 0,8 lžičky cukru. 

GLUKÓZA obsahuje:

 • 100 % D - glukóza – jinak nazývaná také jako hroznový cukr, dextróza nebo škrobový cukr je monosacharid, který se okamžitě vstřebává do krve bez zatížení trávicího systému.

Pro koho je produkt Glukóza určen

 • Pro všechny lidi, kteří nadměrně fyzicky nebo psychicky zatěžují svůj organismus
 • Pro posílení organismu dětí a starších lidí jako zdroj energie
 • Pro sportovce zejména při užívání kreatinu
 • Při nechutenství
 • Pro lidský mozek, který je závislý na příjmu glukózy
 • Pro studenty během učení

Doporučené dávkování

 • Denní dávka: 20 - 40 g
 • Denní dávka při zvýšené námaze: 60 - 120 g v 3 - 4 dávkách, maximálně 30 g za hodinu
 • S kreatinem: 5 g kreatinu rozpustit s 5 - 20 g glukózy

Příprava

Doporučenou denní dávku rozmíchejte v 250 ml vody a následně vypijte.

Nutriční hodnoty

100 g1 dávka (20 g)*%RVH na dávku
Energetická hodnota1 555 kJ 366 kcal311 kJ 73,2 kcal3,7%

* RVH - referenční výživová hodnota

Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

D - glukóza.

UPOZORNĚNÍ

Skladujte mimo dosah dětí, v suchém prostředí, v dobře uzavřeném obalu, při teplotě do 25 ° C. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva, ani geneticky modifikované suroviny.

Glukóza

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  7 x
 • 4 hvězdičky
  2 x
 • 3 hvězdičky
  1 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Z hroznového cukru.

Glukózu si dávejte ideálně během zápasu a hned po něm na co nejrychlejší doplnění glykogenu a zlepšení regenerace.

Glukóza je rychlý cukr s rychlým vstřebáváním a nezpůsobuje žádné zažívací problémy.

Glukóza je rychlý cukr a maltodextrin pomalý. Glukózu je dobré užívat v případě, že potřebujete dodat okamžitě větší množství energie (například při úplném vyčerpání), maltodextrin Vám zajistí pomalejší, ale dlouhodobější zdroj energie.