Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Veganské doplňky stravy

Veganem se nestanete za noc. K veganství se člověk dopracuje postupně během života. Je to životní styl. Na podporu tohoto zdravého životního stylu jsme s respektem připravili i neživočišné veganské doplňky výživy, které obohatí vaše zdraví a dodají vám potřebnou energii. Existuje několik veganských zdrojů bílkovin a doplňků stravy. Běžné zdroje rostlinných bílkovin obsahuje fazole, čočka, cizrna, quinoa, sójové produkty (jako tofu, tempeh), ořechy a semena (například konopná semena, semínka chia). Veganské doplňky jsou plné kvalitních rostlinných zdrojů bílkovin, vitamínů a minerálů.

Nevýhody veganství – nedostatek některých živin:

Nedostatek vitamínu B12 je klíčový, protože se výrazně nachází v živočišných produktech. Vegani by měli zvážit příjem doplňků nebo potravin obohacených o vitamin B12.

Železo - rostlinné zdroje železa sice existují, ale obsah lehce vstřebatelného železa (hemového železa) z masa je vyšší. Vegani by měli dbát na pravidelný příjem rostlinných zdrojů železa a kombinovat je s potravinami bohatými na vitamín C, který podporuje lepší vstřebávání železa.

Vápník obsahuje mnoho veganských potravin, ale může být obtížné získat doporučené denní dávky pouze z rostlinných zdrojů. Vegani by měli hledat potraviny obohacené vápníkem a zahrnout do stravy i jiné zdroje, jako jsou obiloviny, brokolice, mandlové mléko či tofu.

Omega-3 mastné kyseliny také ve stravě vegana absentují, jelikož hlavním zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou ryby (rybí tuk). Vegani by měli zvážit příjem doplňků obsahujících omega-3 z řas, lněného semene nebo konopí.

Veganské proteiny

Představují synergickou kombinaci tří primárních rostlinných zdrojů bílkovin: hrachu, rýže a konopí. Každá z těchto rostlin přispívá specifickými aminokyselinami, avšak individuálně mohou vykazovat nedostatek kompletního aminokyselinového profilu. Když se však spojí, vytvoří harmonickou synergii, která výjimečně kompenzuje nedostatky aminokyselin, čímž zajišťuje kompletní aminoprofil v rámci rostlinných bílkovin.

Veganský protein dokáže být skvělou náhradou za živočišné proteiny a ideální volbou pro vegany k regeneraci po jakémkoli sportovním výkonu a udržování vašeho těla v dobré fyzické kondici. Je vhodné jej užívat při cvičení, fyzické námaze a aktivním a zdravém životním stylu, pro růst a tvorbu svalové hmoty.

Díky symbolu „vegan“ si můžete být jisti, že produkty neobsahují žádné suroviny, přísady či deriváty živočišného původu. Tyto výživové doplňky rostlinného původu jsme vytvořili, abychom podpořili pozitivní pohled na veganství, vegetariánství a zdravý životní styl.