NOVINKA: oblíbený bezlaktózový protein nyní v novém cenově výhodnějším balení

Proteiny

Proteiny

Proteiny jsou skutečným hitem moderní výživy. Podle nejnovějších výzkumů by ideální jídlo mělo mít co nejvyšší obsah proteinů a současně menší množství karbohydrátů. Nadšení není přehnané: jsou totiž důležitou součástí každé buňky v těle: najdeme je ve vlasech, v kostech, svalech, kůži a krvi. Tělo je potřebuje, aby vytvářelo a regenerovalo tkáň, používá je při tvorbě enzymů a hormonů, které pohánějí množství chemických reakcí. Vytváří díky nim i hemoglobin, který je nositelem kyslíku v krvi. Protein může být složen z více než dvaceti různých druhů aminokyselin. Devět z nich musí člověk přijmout z jídla, protože tělo si je, na rozdíl od těch dalších, nedokáže samo vytvořit.

Pokud žijete aktivně a spotřebujete velké množství energie, určitě se bez nich neobejdete!

Kromě vody jsou právě proteiny nejvíce zastoupenou látkou v našem těle. Představují klíčovou stavební složku, bez které by naše buňky a orgány, svaly, kosti a kůže vůbec nedrželi pohromadě. Stejně důležité jsou i pro látkovou výměnu. Tělo je potřebuje, aby vytvářelo a regenerovalo tkanivo, používá je při tvorbě enzymů a hormonů, které pohánějí mnoho chemických reakcí. Díky nim produkuje i hemoglobin, který je nositelem kyslíku v krvi.

Moderní výživa se bez nich neobejde - sportovci si od nich slibují pevně vytvarované svaly. Jídelníček bohatý na proteiny je pro růst svalové hmoty po vydatném tréningu takřka nepostradatelný. Proteiny představují bohatý zdroj bílkovin a aminokyselin, z kterých se skládá každá svalová buňka, proto posilováním a užíváním proteinů rostou svaly rychleji. Jejich přísun také urychluje regeneraci a výkon.

Pro začátečníky anebo lidi s problémem přibrat na váze doporučujeme proteiny s nižším obsahem bílkovin a pro pokročilé proteiny s obsahem bílkovin od 60% a více. Díky použití čistě přírodních surovin jsou naše proteiny vhodné i pro mládež a juniory. V nabídce máme také speciální proteiny pro ženy, které pomohou úspěšně nastartovat metabolizmus na hubnutí.

Vydatný tréningový režim – body building, kardio tréning, nebo silové cvičení – vyžaduje dostatečný přísun energie a živin. Pokud se tedy v posilovně nedržíte zrovna zpátky, potřebujete hladinu proteinů v těle zvýšit. Kdy a v jaké formě si je dopřát, aby byly účinky optimální? Záleží na tom, čeho chcete dosáhnout:

Mezi dvěma jídly - Pro někoho může být vydatný proteinový shake řešením, jak ovládnout potřebu přejídat se a mlsat, když je už oběd za vámi a do večeře je ještě daleko.

  • Jako náhrada jednoho chodu - Jestli nemáte čas vařit, anebo chcete snížit přísun kalorií, můžete jedno jídlo nahradit proteinovým shakem. Nezapomínejte však, že nedokáže dlouhodobě nahradit pestrou stravu.
  • Před tréningem - V této chvíli potřebuje vaše tělo pomaleji vstřebatelnou formu proteinu, aby nedošlo k jeho rychlému vyčerpání. Pokud začnete cvičit s nízkou hladinou proteinů, bude organizmu trvat mnohem déle, než se začne po tréningu tzv. dávat dohromady. Před začátkem cvičení oceníte prášek s obsahem kazeinu a karbohydrátů.
  • Po tréningu - To je ideální čas na proteinový shake, právě tehdy tělo tento druh živin nejvíc potřebuje. Udělejte tak do 30 minut po skončení cvičení, abyste včas nastartovali proces obnovy svalových buněk.