Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Proteiny

Vedete poměrně aktivní život? Věnujete se sportu? Chodíte do fitness? Potom je pro vás správné množství proteinu klíčové pro růst a obnovu svalů. Pokud se snažíte získat svalovou hmotu, doporučuje se přísun proteinu v rozmezí od 1,2 do 2,2 g proteinu na kg tělesné hmotnosti denně. Proteinové doplňky se často využívají při různých cílech. Proteiny na hubnutí přispívají k pocitu sytosti a udržení svalové hmoty, což může pomoci při spalování tuků. Při nárůstu hmotnosti mohou proteiny k přibírání pomoci při budování svalové hmoty v kombinaci s pravidelným tréninkem.

Proteiny jsou složité biomolekuly tvořené řetězci aminokyselin, které tvoří základní strukturu buněk a tkání. Jsou klíčovými stavebními bloky buněk, enzymů, hormonů a dalších biologicky aktivních látek v těle. Jejich molekulární struktura se skládá z řetězců aminokyselin, které jsou vázány peptidovými vazbami. Existuje 20 různých typů aminokyselin, ze kterých se tvoří proteiny.

Nejčastěji můžete vidět proteinové doplňky ve formě izolátu nebo koncentrátu syrovátkového proteinu, kaseinu, sójového proteinu, ale i mnoha dalších zdrojů. Tyto proteiny mají různé využití, nejen při dietě a hubnutí, ale také při podpoře růstu svalové hmoty a zlepšení regenerace, což pomáhá udržet si svalovou hmotu.

Jaký mají bílkoviny význam v lidském organismu:

- svalový růst a oprava svalových tkání poškozených cvičením

- stimulace svalové proteosyntézy (proces tvorby nových bílkovin)

- stimulace růstových hormonů (inzulín a hormon růstu)

- boj proti katabolismu (rozkladu svalů).

Proteiny pro přibírání

Pokud vaším hlavním cílem je budovat svalovou hmotu a tedy potřebujete přibrat, protein je pro vás ideální volbou. Bílkoviny budou poskytovat vašim svalům potřebné aminokyseliny pro růst a regeneraci. Je potřebný dostatečný příjem bílkovin, které jsou základním stavebním prvkem pro tvorbu svalů.

Proteiny na hubnutí

Protein může být významným spojencem při procesu hubnutí. Lidé po něm sahají, pokud chtějí dosáhnout redukce tělesné hmotnosti, potřebují náhradu za fitness jídlo na zasycení nebo zahnání hladu během dne. Milují ho i sportovci v určité fázi tréninkového procesu a progresu. Jeho přítomnost pomáhá udržovat svalovou hmotu, což může zvýšit váš bazální metabolismus a podpořit efektivnější spalování tuků.

Proteiny pro ženy

Kontrolujete si hmotnost? Chcete být štíhlé? Bojujete s nadváhou, ale neúspěšně? Protein pro ženy je navržen tak, abyste měli pocit sytosti, má vysoký obsah bílkovin, skoro žádné tuky a málo kalorií a může pomoci při hubnutí.