Speciálni proteiny

chcete pár kilo zhubnout, vytvarovat svaly, dostat se zpět do formy po náročném tréninku, vyhrát nad pocitem hladu nebo se jednoduše udržet fit - proteiny vám v tom pomohou sehrát důležitou roli. V Kompava vám nabízíme kvalitní proteiny živočišného i rostlinného původu. Kromě populárních extraktů ze syrovátky mohou vaše svaly stejně profitovat i z jiných zdrojů.

  • Hovězí protein

  Je vysoce účinný a má rychlý nástup - přesně to, co potřebujete před začátkem tréninku. Výborná náhrada za syrovátkový protein v případě alergie na laktózu.

  Momentálně zažívají obrovský boom veganské proteiny, ať už jsou za tím etické důvody nebo dieta. Vegani mohou mít s vyvážeností své stravy trochu problém a proto ve větší míře vyhledávají doplňky, které by jim vynahradili chybějící proteiny z živočišných produktů jako maso a vejce. Běžným zdrojem rostlinných proteinů je hrášek a konopí - jejich výtažky mohou být stejně efektivní jako syrovátka či kasein.

  • Konopný protein

  Neobsahuje žádné alergeny a díky nulovému obsahu živočišných složek je ideální volbou pro vegany, vegetariány i pro vyznavače paleodiéty. Výhodou je obrovské množství přítomno aminokyselin včetně všech devíti esenciálních, které tělo nedokáže samo vyprodukovat. Tím se téměř vyrovná syrovátkového proteinu.

  • Hráškový protein

  Velmi populární i mezi lidmi, kteří trpí intolerancí laktózy. Dokáže napumpovat růst svalů, eliminovat pocit hladu, a tedy viditelně přispět k redukci hmotnosti.

  Přestože jsou veganské proteinové prášky populární u konzumentů, kteří odmítají živočišné složky, na chuť jim přicházejí i ti, kterým kasein nebo syrovátka způsobují trávicí potíže nebo jsou alergičtí na mléčnou bílkovinu. I účinky dalších rozšířených typů proteinů - rýžového a sojového - jsou srovnatelné s živočišnými. O benefity, které proteiny přinášejí, tedy nepřijdete ani v případě, že živočišná strava není nic pro vás.

  Každý z nás je jedinečný a také mužské a ženské tělo se při formování svalové hmoty zpráva odlišně. Proteinový přípravek vyvinutý speciálně pro ženy obsahuje kromě vysoce kvalitních proteinů i komplex vitamínů a minerálů, zato téměř žádné kalorie. Konečně můžete dát svému tělu vše, co potřebuje, bez zbytečných kompromisů!