Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Sportovní výživa

Sportovní výživa a fitness výživa představují komplexní soubor prvků, které mohou zvýšit vaši výkonnost a podpořit regeneraci po sportovním výkonu. Patří sem široká škála fitness doplňků, zaměřených na vyvážený příjem makroživin (jako jsou bílkoviny, sacharidy, tuky) a mikroživin (vitamíny, minerály) dle vašich individuálních potřeb. V rámci sportovní výživy se často využívají fitness doplňky jako proteiny, spalovače tuků, gainery a sacharidy, zdroje energie, aminokyseliny/BCAA a další předtréninkové stimulanty k zajištění dostatečné fitness výživy.

Cílem výživových doplňků na cvičení je nejen zlepšit výkon a výdrž, ale také zrychlit regeneraci, minimalizovat únavu a podpořit růst svalů. Správná sportovní výživa může mít výrazný vliv na výsledky ve sportu a vaše celkové zdraví a pohodu. Je důležitá nejen pro profesionální sportovce, ale také pro každého, kdo se aktivně věnuje sportu nebo fyzické aktivitě.

Proteiny

Pro sportovce a lidi, kteří vedou aktivní život, je správné množství proteinu klíčové pro růst a obnovu svalů. Pokud se snažíte získat svalovou hmotu, doporučuje se přísun proteinu v rozmezí od 1,2 do 2,2 gramů proteinu na kilogram tělesné hmotnosti denně.

Spalovače tuků

Jsou skvělou volbou pro vás v rýsovací fázi nebo pokud se snažíte zredukovat podkožní tuk v problémových partiích, tak prakticky kdykoli, když už jste se dali pro boj s nadváhou. Díky nim spalujete tukové buňky rozhodně efektivněji a rychlejším tempem, než bez nich.

Gainery a sacharidy

Chybí vám kalorie? Potřebujete nabrat objem? Gainer je váš spojenec, pokud jste se rozhodli přibírat na váze. Má vysoký obsah sacharidů a kalorií. Často po ní sáhnou kulturisté, aktivní sportovci a lidé, kteří potřebují vybudovat tělesnou hmotu na pozdější rýsovací fázi tréninku.

Zdroje energie

Potřebujete okamžitý zdroj energie? Energie je klíčem k překonávání hranic. Ať už se jedná o zátěžová tréninková cvičení, dlouhé maratony, vytrvalostní sporty jako jsou cyklistika, běh, plavání, crossfit či fitness, kde se organismus dostává do fáze úbytku vody (dehydratace) a úbytku energie, je dobré posílit se a zregenerovat na další výzvy.

Aminokyseliny/BCAA

Jsou jako stavitelé svalů, poskytující potřebné základy pro růst a obnovu svalové tkáně. Pomáhají při snižování svalové únavy a podporují rychlejší regeneraci, což je klíčem k udržení svalového tonu a výkonnosti. Také ochraňují svalstvo před odbouráváním svalových bílkovin. Mohou být esenciální (BCAA), které si tělo nedokáže samo vytvořit a neesenciální, které si dokáže tělo vytvořit.

Veganské doplňky

Na podporu zdravého životního stylu jsme s respektem připravili i neživočišné veganské doplňky výživy, které obohatí vaše zdraví a dodají vám potřebnou energii. Veganské doplňky jsou plné kvalitních rostlinných zdrojů bílkovin, vitamínů a minerálů.

Předtréninkové stimulanty

Potřebujete před tréninkem nabudit? Pro zefektivnění tréninku je skvělou volnou před začátkem tréninku vypít předtréninkový stimulant. Jsou určeny pro rýsování, nárůst svalů a zvýšení síly.