Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Doplňky stravy pro kulturisty

Věnujete se intenzivním cvičením? U výbušných typů sportů jako kulturistika, vzpírání či silový trojboj je základem a zároveň nezbytností kreatin. Zvyšuje a dodává sílu a snadno se vstřebává. Ať už se aktuálně nacházíte v objemovce, rýsovací fázi nebo jste jen začali s kulturistikou, v každém případě je třeba být disciplinován při estetizaci vašeho svalstva a také dbát na jeho správnou výživu ve formě unikátních výživových doplňků pro kulturisty.

Kreatin je aminokyselina přirozeně se vyskytující v těle, která podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje sílu, dynamiku a fyzickou výkonnost. Lidský organismus má schopnost syntetizovat kreatin jen v případě dostatečného množství aminokyselin argininu, methioninu a glycinu.

Pokud ho je v těle dostatek, napomáhá udržovat optimální koncentraci ATP (adenosintrifosfát), ve formě kreatinfosfátu, který je využíván po vyčerpání glykogenových zásob pro svalovou práci. Zvyšuje fyzickou výkonnost při opakovaných vysoce intenzivních cvičeních s krátkými intervaly odpočinku.

No není třeba zapomínat ani na BCAA a proteiny, které mají své místo v řadě výživových doplňků pro kulturisty, protože se spolupodílejí na procesu, progrese a úspěchu. Ať už jako budovatelé svalové hmoty nebo k regeneraci po tréninku. Tato kombinace je ideální výživa pro kulturisty.