Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Výživa pro sportovce

Pokud pravidelně sportujete a vaše tréninky jsou náročné nebo dáváte svému tělu zabrat v náročných sportovních výkonech, je to určitě pro vaše tělo výzva a právě v těchto chvílích je důležité poskytnout tělu potřebnou energii, „dobít si baterky“ a podpořit jej prostřednictvím výživových doplňků, které podporují výkon. Tyto doplňky zajistí, že trénink bude efektivnější, vytrvalejší a silnější.

Před a po intenzivním sportovním výkonu je vhodné zvážit příjem BCAA, které podporují rychlou regeneraci a poskytují energii pro svaly. Jejich přítomnost v těle urychluje tvorbu bílkovin a zabraňuje jejich rozkladu ve svalech během náročného cvičení a fyzické námahy.

Mezi kvalitní zdroje energie, které podporují sportovní výkon, patří strava s doplňky obsahujícími stimulující látky, jako jsou:

Efektivním řešením na podporu výkonu je také kreatin, který pomáhá svalům produkovat energii během cvičení.

Další vhodné zdroje pro podporu výkonu

  • Maltodextrin – díky svým vlastnostem nezatěžuje žaludek a nezpůsobuje zažívací potíže. Je vhodným zdrojem energie při vytrvalostních sportech pro podporu výkonu.
  • Glukóza – jediná forma cukru, která proudí v krvi. Dostává se tak do celého těla a funguje jako rychlý zdroj energie.
  • Taurin – přírodní stimulant, který příznivě ovlivňuje výdrž a výkon. Doporučuje se lidem, kteří se chystají na intenzivní a dlouhotrvající fyzický výkon.
  • ThermoFit – termogenní spalovač tuků obsahuje přírodní látky, které nejen podporují intenzivní spalování tuků, ale také dodávají tělu potřebnou energii, čímž zvyšují a podporují fyzický výkon.