Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Doplňky stravy pro cyklisty

Co je pro vás jako cyklisty nejlepší forma dobití energie kromě samotného jízdy na kole a obdivování okolních přírodních scenérií? Energetický nápoj? Energetický gel? Zkrátka něco, co si víte s sebou bez problémů vzít na kolo, že? Doplňky stravy pro cyklisty jsou navrženy tak, aby byl snadno a snadno přenosné. Cyklistika je o vytrvalosti, proto je důležité, aby se organismus rychle nedehydroval a nevyčerpal.

Náš energetický gel vám zaručeně nevyteče. Je to důležitá výživa pro cyklisty. Dodá vám více energie, zajistí větší a snazší výkon a delší vytrvalost. Námi vyvinutý energetický gel obsahuje vysoce kvalitní složky:

  • MCT tuky – jsou lehce stravitelné, tuky se neukládají, ale používají se jako rychlý zdroj energie pro metabolismus svalů. Při jejich spalování nevzniká kyselina mléčná, čímž je sval chráněn před překyselením a svalovou únavou. Eliminuje hlad, chronickou únavu a podráždění způsobené nedostatkem cukrů. Tím, že MCT tuky zvyšují hladinu inzulínu, zatímco hladina cukru v krvi (glukóza) se nezvyšuje, se organismus nevystavuje hypoglykemickým šokům, které mohou nastat během dlouhotrvajícího zejména vytrvalostního tréninku.
  • Arginin - rozšiřuje cévy a vytváří „NO efekt“. Stimuluje tvorbu růstového hormonu, inzulínu a glukagonu, podílí se na vzniku a zvyšování hladiny kreatinu a podporuje imunitu a detoxikaci organismu.
  • Citrulin - se v těle po určité době přeměňuje na L-arginin, který se následně v buňkách mění na NO. Zvyšuje produkci energie (ATP) ve svalech o více než 35 %, a to efektivnějším využíváním kyslíku při zátěži i v klidu.
  • Taurin – podporuje činnost nervové soustavy, zlepšuje fyzickou i psychickou výkonnost a přispívá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži.
  • L-karnitin – redukuje zásoby podkožního tuku a tím i tělesnou hmotnost, podporuje činnost srdce a zvyšuje sílu a vytrvalost.
  • Minerály jako draslík, sodík, hořčík a vápník se podílejí na normální činnosti svalů během výkonu a pomáhají předcházet křečím po sportovním výkonu.