Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Vysoce využitelná forma karnitinu vhodná v období hubnutí. Dodává tělu energii, přispívá k podpoře fyzického výkonu a ochraně svalů před kyselinou mléčnou.

L-karnitin
Balení:
Cena:
435 Kč

Základní popis produktu

Jedna tobolka obsahuje 500 mg L-karnitin tartarátu, který je lépe využitelný než jiné formy L-karnitinu.

L-karnitin tartrát

L-karnitin je životně důležitá a tělu přirozená živina, která hraje zásadní roli v energetickém metabolismu organismu, a tedy i v metabolismu tuků. Přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojů v buňkách, které mastné kyseliny přeměňují na energii. Přispívá k využití tuků jako přednostního paliva pro svaly a snižuje tvorbu kyseliny mléčné. Bez L-karnitinu se mastné kyseliny do mitochondrií nedostanou a tělo tak nemůže spalovat tuky. Karnitin je látka, kterou si organismus dokáže zčásti vyrobit sám a zčásti ji musíme přijímat potravou. Hlavní význam karnitinu spočívá ve zprostředkování dodávky energie kosterním svalům.

Úkoly L-karnitinu:

 • Energetický metabolismus: L-karnitin hraje důležitou roli v přenosu mastných kyselin do mitochondrií, kde probíhá oxidace tuků na energii. Tento proces je klíčový pro energetický metabolismus buněk, zejména svalových buněk.
 • Podpora srdečního zdraví: Srdeční buňky jsou energeticky náročné a závisí na oxidaci tuků. L-karnitin může být prospěšný pro srdeční funkci a podporu srdečního zdraví.
 • Svalová výdrž: Sportovci využívají L-karnitin jako doplněk stravy s cílem zlepšit svalovou výdrž a podpořit spalování tuků.
 • Ochrana před svalovým úbytkem: L-karnitin může mít roli v ochraně svalové hmoty a prevenci svalového úbytku, zejména při dlouhodobějších fyzických aktivitách nebo při některých onemocněních.
 • Antioxidační vlastnosti: L-karnitin má také antioxidační vlastnosti, což znamená, že může pomáhat chránit buňky před poškozením volnými radikály.

Pro koho je produkt určen

L-karnitin je vhodný pro muže i ženy. Jeho užívání se doporučuje i osobám, které trpí vysokým krevním tlakem a nemohou užívat standardní spalovače tuků. V souvislosti se zdravím srdce, energetickým metabolismem a svalovou funkcí je vhodný i pro starší lidi.

Jeho užívání je vhodné:

 • při pocitu únavy a vyčerpání,
 • na podporu fyzické kondice,
 • na podporu spalování tuků,
 • na nastartování energetického metabolismu,
 • na ochranu svalstva.

Doporučené dávkování

Nedoporučuje se užívat před spaním.

 • Užívejte 1-3 tobolky denně.
 • Nejvyšší účinnost je 2 až 6 hodin po požití, proto se doporučuje užívat nejpozději 2 hodiny před tréninkem.

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody. Zajistíte tak, že se kapsle dostane do žaludku, kde se může začít postupně rozkládat, a tak uvolňovat do těla potřebné látky.


Nezapomeňte dodržovat doporučené dávkování, které je uvedeno na obalu našeho produktu. Správné dávkování je klíčem k optimálním výsledkům. V případě, že máte jakékoli dotazy ohledně správného užívání našich produktů nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Vaše zdraví je pro nás na prvním místě a jsme tady, abychom vám poskytli podporu a potřebné informace.

Nutriční hodnoty

100 g1 kps 
L-karnitin tartrát83,330 g500 mg

L-karnitin tartrát, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 8 let, těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchém prostředí, v dobře uzavřeném obalu při teplotě do 25˚C, mimo dosah malých dětí. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Neobsahuje konzervační látky ani syntetická barviva. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Nepoužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy.

Rozhodnutí ÚVZSR BPOVO / 1649/2005 / Kr

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • L-karnitin

  500 mg
L-karnitin

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  37 x
 • 4 hvězdičky
  13 x
 • 3 hvězdičky
  2 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  1 x

Často kladené otázky

L-karnitin můžete užívat i dlouhodobě, není návykový.

V případě tohoto onemocnění je vždy třeba konzultovat užívání výživových doplňků a tedy i L-karnitinu se svým lékařem.

Pokud ho chcete užívat primárně na redukci hmotnosti a eliminaci podkožního tuku bude určitě efektivněji a rychleji, pokud ho zkombinujete i s cvičením. V případě dodání energie a eliminaci únavy jej můžete užívat i když necvičíte.

Karnitin může zlepšit pohyblivost a kvalitu spermií, protože je jejich základní stavební látkou.

Ano karnitin můžete kombinovat is jinými spalovači pokud netrpíte vysokým krevním tlakem. Karnitin je šetrný k srdci, pokud ho chcete zkombinovat s jinými stimulačními látkami, je důležité si dát pozor v jakých dávkách kombinujete.