Jednosložkové proteiny

Proteiny vzaly svět kulturistiky a fitness útokem, takže dnes žádný sportovec nepochybuje o jejich klíčové roli při tvarování postavy. Pokud tedy od tréningů v posilovně očekáváte viditelné výsledky, s pomocí proteinů je dosáhnete spolehlivěji a za kratší čas . Ovšem za předpokladu, že je přijímáte v dostatečném množství. Proto se sportovci kromě vyladěného jídelníčku snaží doplnit jejich hladinu i jinými způsoby.

  • Syrovátkový protein

Vzniká jako vedlejší produkt při produkci sýrů. Je to jeden z dvou proteinů obsažených v mléce, ten druhý je kazein. Kvůli své dostupnosti a efektivitě patří mezi nejoblíbenější preparáty pro sportovce na světe. Syrovátka má relativně nízký obsah laktózy a je považována za jeden z kompletních proteinů, protože obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin. Existuje ve třech formách: jako koncentrát (35 – 89%) nejvhodnější pro začátečníky, izolát (90-95%) a hydrolyzát (95-99%).

Největší výhodou oproti ostatním druhům jsou její komplexní účinky. Každý, kdo chce shodit pár kilo s pomocí proteinů, udělá dobře, pokud sáhne konkrétně po syrovátce, protože právě tento protein výborně funguje při hubnutí. Může ovšem pomáhat i jinak: snižuje cholesterol, snižuje krevní tlak, posiluje imunitu. Do naší nabídky jsme jako novinku zařadili syrovátkový izolát bez obsahu laktózy vhodný pro lidi s alergií na mléčnou bílkovinu.

  • Kazein

Zatímco syrovátce stačí jen 20 minut k tomu, aby ji tělo strávilo, vstřebalo do krve a rozložilo, efekt kazeinu pocítíte za 3 až 4 hodiny, nebude natolik výrazný, ale potrvá poměrně dlouho. Do krevního oběhu se kazein dostává pomaleji a delší dobu se rozkládá na aminokyseliny, čímž chrání už existující svalovou hmotu. Proto mimořádně dobře funguje během spánku a často se označuje jako „večerní protein“.

  • Hovězí protein

Obsahuje aminokyseliny ve formě peptidů, které se rychle vstřebávají do svalů, přináší okamžitý nárůst svalové hmoty a stimulují regeneraci. Je vhodný jako alternativa k syrovátkovému proteinu pro sportovce s alergií na laktózu a pro příznivce silových sportů.