Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Unikátní složení vám podpoří kvalitní spánek a dobrou náladu. Kromě esenciální aminokyseliny L-tryptofan obsahuje také vitamín B6 a B3, díky kterým se může měnit na serotonin a melatonin. Tryptofan B+ je jediný výrobek svého druhu na Slovensku s vylepšeným a účinným složením.

Tryptofan B+
Balení:
Cena:
425 Kč

Základní popis produktu

Tryptofan je esenciální aminokyselina, kterou může tělo přijímat pouze stravou nebo formou výživových doplňků. Samo si ji vytvořit nedokáže. V organismu se tryptofan stává prekurzorem neurotransmiterů (serotonin, melatonin) nebo vitaminu B3 (niacin). Za přítomnosti dostatečného množství vitamínu B6 se přeměňuje na neurotransmitér serotonin, jinak nazývaný i hormonem štěstí. Serotonin ovlivňuje pozitivně dobrou náladu, zmírňuje emocionální napětí, stresové situace, trému. V noci se přeměňuje na melatonin nazývaný také jako hormon spánku. Melatonin urychluje usínání, prodlužuje spánek, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovolní buzení se během noci a brzy ráno. Aminokyselina L-tryptofan se kromě přeměny na serotonin může přeměňovat v těle i na vitamin B3. Záleží na koncentraci vitaminu B3 v organismu. Pokud má tělo dostatečný přísun vitamínu B3, tento proces přeměny neprobíhá a proto se může více L-tryptofanu přeměnit na neurotransmitery serotonin a melatonin. Vitamíny B6 a B3 přispívají k správnému fungování nervového systému a psychiky , přispívají také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tryptofan B+ pozitivně přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresu, nervozity a napětí během dne (snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu), na zkvalitnění spánku během noci a eliminuje nespavost v noci.

Tryptofan B+ obsahuje:

 • L-Tryptofan - esenciální aminokyselina, kterou si tělo nedokáže vytvořit samo, a proto ji musí přijímat z jídla. Přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresových situací, nervozity a napětí.
 • Vitamin B6 - přispívá k normální psychické činnosti, ke snížení míry stresu, únavy a vyčerpání. Tryptofan se díky vitamínu B6 přeměňuje na serotonin. Bez jeho přítomnosti by taková proměna nenastala.
 • Vitamín B3 - je důležitý pro metabolismus v živých buňkách a díky jeho přítomnosti se tryptofan může měnit na serotonin a melatonin.

Základní popis produktu

 • Při špatné náladě, pocitech strachu, trémy a emočního napětí
 • Při odvykacích kúrách na zmírnění napětí a neklidu (kouření, alkohol ..)
 • Pro osoby s problémy s usínáním, buzením se v noci as vnitřním neklidem
 • Při stresujícím a rychlém životním stylu, kolísavé až výbušné náladě

Doporučené dávkování

 • Dospělí 1x denně 1 kapsle ráno nebo večer. Užívejte na lačný nebo poloprázdný žaludek
 • Účinek lze pozorovat až po několika dnech pravidelného užívání (2-3 dny), kdy je L-tryptofan dostatečně nakoncentrovaný v těle

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

1kps*%RVH na dávku
L-Tryptofan490,6 mg **
Vitamin B6 (pyridoxínhydrochlo­rid)6,3 mg357 %
Vitamin B3 (nikotinamid)3,1 mg15,6 %

* RVH% - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal).
** RVH není stanoveno.

L-tryptofan, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), vitamin B3 (nikotinamid), rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNĚNÍ

Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Osobám s poruchou činnosti ledvin, jater a střev doporučujeme konzultovat užívání přípravku s lékařem. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV / 4497/2010 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Tryptofan B+

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  33 x
 • 4 hvězdičky
  4 x
 • 3 hvězdičky
  3 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

U dětí se používá k uklidnění nervového systému například při onemocnění ADHD.

Tryptofan B + mohou užívat diabetici. Je to jednoduchá aminokyselina, která nemá vliv na glykémii.

B + znamená, že obsahuje kromě tryptofanu i vitaminy skupiny B3 a B6, které napomáhají tvorbě hormonů serotonin a melatonin.

Aminokyselina tryptofan není návyková a může se užívat dlouhodobě, zejména v náročných a stresujících obdobích.