Smluvní výroba

Smluvní výroba

KOMPAVA jako slovenský výrobce, se kromě výroby výživových doplňků věnuje také obchodu se surovinami a smluvní výrobě doplňků výživy.

O společnosti

Společnost KOMPAVA byla založena 1. dubna v roce 2002 v Novém Městě nad Váhem, manžely Komorechovými, kde působí až dodnes a neustále se rozrůstá.

Již více než 22 let na trhu.

Od samotných začátků se společnost zaměřuje nejen na výrobu a prodej výživových doplňků, ale hlavně na svůj vlastní vývoj. Každý jeden produkt je vyvíjen a vyráběn tak, aby měl maximální funkčnost a obsahoval suroviny té nejvyšší kvality.

Vývoj produktů

Společnost KOMPAVA je stabilní firmou, která samostatně realizuje vývoj vlastních výživových doplňků. Při spolupráci s profesionálními i hobby sportovci, lékaři, fyzioterapeuty i výživovými poradci implementuje veškeré poznatky do receptury produktů.

Důležitost klade hlavně na bezpečnost a efektivitu produktu. Bez splnění těchto dvou důležitých aspektů, neopustí výživový doplněk vývojové centrum, neregistruje se a nedostane se tak na trh.

Implementovaný kontrolní systém a certifikát FSSC 22000 zaručuje 100% kvalitu a bezpečnost výrobku.

Firma si zajišťuje sama laboratorní testy v akreditovaných laboratořích, testy účinnosti se sportovci, lékaři i klinikami. Ve vlastní laboratoři se prověřuje každá jedna surovina, s každou jednou dodávkou.

Produkty jsou vyráběny z čistých potravinářských a farmaceutických surovin, které jsou povoleny v rámci Evropské unie.

Portfolio produktů

Portfolio tvoří více než 80 produktů, které jsou rozděleny do tří rad:

 • sportovní řada - proteiny, spalovače, energizéry, pitný režim, aminokyseliny, předtréninkové stimulanty, produkty pro regeneraci
 • pharma rada - imunita, trávení, detoxikace, nervový systém, klouby, srdce a cévy
 • anti age rada - produkty pro výživu pokožky, vlasů, nehtů a zlepšení vitality

Produkty jsou distribuovány do sportovních obchodů, fitness center, lékáren, bio obchodů, sportovních klubů, zdravotních klinik, sítě dm drogerie markt či do různých e-shopů.

Všechny výrobky jsou vyvíjeny a vyráběny nejen pro vrcholové sportovce a aktivní jedince, ale také pro lidi, kteří rádi zkvalitňují svůj život a upevňují celkové zdraví.

Tým společnosti KOMPAVA neustále drží krok s dobou, sleduje přední světové trendy a studie v oblasti výživy, sportu a podpory zdravého životního stylu.

Neustálý růst

Firma zpočátku fungovala jako výrobce výživových doplňků v malých výrobních prostorách, kde se téměř vše dělalo „ručně“. Na vývoji receptur pracovala sama paní majitelka, která je vystudovaná biochemička.

Dnes na vývoji pracuje tým vystudovaných odborníků a ve výrobních prostorách se nacházejí moderní stroje pro zajištění nejvyšší kvality výsledných produktů. Do portfolia ročně přibývají dva až čtyři nové výrobky, připravované našim vývojovým týmem.

Vývoj každého produktu vyžaduje svůj čas, zejména pokud jde o produkty s použitím nových látek, které musí projít potřebným testováním.

Kromě výrobních prostor firma disponuje vlastními laboratořemi, ve kterých se vytvářejí receptury pro vznik unikátních produktů distribuovaných do téměř celé Evropy.

V současnosti společnost zákazníkům nabízí možnost využít znalostí a zkušeností z praxe celého odborného týmu k vytvoření jejich vlastních doplňků stravy.

Již dnes můžete nalézt na trhu mnohé výrobky, které pocházejí z naší dílny a jsou prodávány pod známými značkami.

Smluvní výroba

V rámci smluvní výroby zákazníkovi zajistíme všechny potřebné kroky, aby z myšlenky vznikl hotový produkt připravený k uvedení na trh:

 • individuální konzultace dle požadavků klienta, stanovení cílů
 • návrh receptury
 • testování v laboratoři (senzorické vlastnosti, chování směsi, aplikace do praxe)
 • zabezpečení všech vstupních surovin, obalových materiálů a vzorků
 • mikrobiologická kontrola surovin
 • od návrhu až po tisk etiket
 • legislativní zabezpečení
 • registrace výrobku na Úřadu veřejného zdravotnictví
 • analýzy produktu v akreditované laboratoři
 • výroba v našich výrobních prostorách dle certifikátu FSSC 22000 a aplikace systému HACCP
 • expedice přímo k Vám (po dohodě)

Výrobní možnosti

Výrobní oddělení společnosti KOMPAVA se zaměřuje zejména na práškovou a kapsulovou výrobu.

Dostupné formy produktů:

 • práškové směsi
 • kapsle
 • tablety, gely a jiné formy po dohodě
Prášková forma Velikost balení
Plnění práškových forem do mini sáčků 6 g – 50 g
Plnění práškových forem do zipovacích sáčků 300 g – 1 kg
Plnění práškových forem do dóz 150 g – 5 kg

Možnosti plnění kapslí:

 • veganské (barva bílá)
 • acidorezistentní (barva průsvitná)
Kapslová forma Hmotnost v 1 kapsli
Veganská kapsle 350 mg – 550 mg
Acidorezistentní kapsle 350 mg – 550 mg

Dostupné obaly:

 • dózy pro kapsulované produkty
  - bílá 100 ml ( do 80 kps)
  - bílá 200 ml ( do 120 kps)
  - bílá 250 ml ( do 180 kps)
 • tuby (10 – 20 tablet o průměru 24 mm)
 • papírové krabičky

Důležité a často kladené dotazy

 1. Jak dlouho trvá vývoj produktu?
  Standardní délka vývoje produktu (od návrhu až po výrobu) trvá přibližně 6 měsíců. Závisí především na typu produktu, který požaduje klient vyrobit (kapsulovaný nebo ve formě prášku, použité suroviny, obalové materiály, délka testování účinků...).
 2. Můžu si dát vyrobit některý z Vašich produktů a prodávat je pod svojí značkou?
  Ne, takové zakázky neděláme. Každý produkt pro smluvního klienta je jedinečný, neexistuje kopie. Produkty „nepřebalujeme“.
 3. Můžu si navrhnout vlastní recepturu, podle které mi vyrobíte produkt?
  Ano, klient může nabídnout i vlastní recepturu. Výroba takového produktu je odsouhlasena až po její konzultaci s vývojovým oddělením, kde se zhodnocuje několik kritérií (účinnost složení na základě dostupných studií a našich zkušeností, aplikace receptury z technologického hlediska, dostupnost navrhovaných surovin).
 4. Jaké je minimální množství produktů, které si můžu dát u Vás vyrobit?
  Potřebné je dosáhnout takové množství směsi, aby byla výroba produktu z technologického i ekonomického hlediska možná a efektivní. Obecně se pohybujeme při množství minimálně 500 ks výrobků. Všechno však záleží na konkrétní gramáži a složení produktu. S dodržením minimální objednávky je však třeba počítat!
 5. Vyrábíte také specifické produkty – vegetariánské, veganské, bez alergenů?
  Ano, v současnosti máme rostlinné náhražky více typicky živočišných surovin, používáme rostlinné kapsle. Rovněž používáme alternativní náhrady surovin, které jsou zbaveny laktózy. Všechny suroviny, které používáme, jsou bez lepku.
 6. Jaké produkty umíte vyrobit?
  Pro inspiraci, portfolio produktů, které umíme vyrobit, naleznete na naší stránce www.kompava.cz.