2 top účinné enzymy v boji proti kardiovaskulárním onemocněním
2 top účinné enzymy v boji proti kardiovaskulárním onemocněním

2 top účinné enzymy v boji proti kardiovaskulárním onemocněním

2 top účinné enzymy v boji proti kardiovaskulárním onemocněním

Prozradíme vám více o existenci (celosvětově velmi dobře známých) enzymů serrapeptázy a Nattokinázy s účelem překonávat zdravotní úskalí v rámci důležitého kardiovaskulárního zdraví.

Obsah

Říká se, že enzymy jsou jiskry života. Jak ale můžeme toto tajemné tvrzení vysvětlit blíže? Enzymy jsou životně důležité látky biologického původu, přičemž v našem těle je máme 3000. Vstupují až do 7000 různých reakcí a prakticky řídí každou aktivitu v našem organismu. Účastní se a ovlivňují životně důležité aktivity, jako je syntéza, rozklad, vylučování, detoxikace, trávení či regenerace nebo metabolismus. Za účelem úpravy správného fungování našeho organismu a procesů v našem těle vznikla systémová enzymoterapie, dosahovaná užíváním enzymových doplňků stravy, podporující i protizánětlivé procesy v těle.

Věděli jste, že jedním z nejčastějších příčin úmrtí (až 45%) je způsobeno následky kardiovaskulárních onemocnění? Proto třeba myslet na včasnou prevenci ve formě racionálního stravování, zdravé formy pohybu a enzymatické rovnováhy v našem těle. Jak ale toto dokonalé spojení dosáhnout?

Prozradíme vám více o existenci (celosvětově velmi dobře známých) enzymů serrapeptázy a nattokinázy s účelem překonávat zdravotní úskalí v rámci důležitého kardiovaskulárního zdraví.

1. Serrapeptáza

Tato zázračná látka je přírodní, bílkoviny štěpící (proteolytický) enzym produkovaný přátelském bakterií z rodu Serratia, žijící ve vnitřnostech bource morušového. Enzym se získává z enterobakterií Serratia v procesu kontrolované fermentace.

Enzym přispívá k rozkladu a k odstranění nefunkčních a poškozených buněk z organismu, zmírňuje zánět zředěním tekutiny přímo v zápalu, přičemž zjednodušuje její odtok a urychluje hojení tkání.

Tlumí a zmírňuje bolest při zánětech, zlepšuje stav cév a srdce rozpouštěním fibrinu, který vzniká srážením krve.

Enzym Serrapeptáza z organismu bource morušového

Důležité při tomto enzymu je schopnost rozkladu aterosklerotických plátů (usazeného plaku nahromaděného z tuku a bílých krvinek), které čistí cévy, aniž jakékoli jejich vnitřní stěny a výstelky poškodily.

Rozkládá také krevní sraženiny, cysty, zánětlivé látky a mrtvé tkáně v organismu. Enzym serrapeptázy je nápomocný při ateroskleróze, zánětlivých onemocněních kloubů, skleróze multiplex, astmatu, alergii či mnoha jiných zdravotních problémech. Působí také jako mukolytický enzym a přispívá k rozpouštění hlenu.

Věděli jste, že mezi onemocnění způsobující záněty a poškození tkání patří také tak velmi rozšířená cukrovka, obezita, autoimunitní onemocnění, revmatoidní artritida, migréna, Alzheimerova choroba, deprese, urychlené stárnutí či rakovina?

2. Nattokináza

Možná jste o ní již slyšeli, možná ne, ale enzym nattokinázy byl obsažen v jednoduchém sojovém jídle už před více než 2000 lety.

Přírodní vysokoúčinný enzym který štěpí fibrin patří do skupiny serinových proteáz, rozpouštějící krevní sraženiny, aniž zabránil hojení ran. Je izolován a získaný z japonské fermentované sóji natto, obsažený v jejich tradičním snídaňovém jídle.

Nattokináza snižuje vysoký krevní tlak, redukuje shlukování krevních destiček a červených krvinek, čímž zlepšuje i průtok krve v organismu a snižuje zánětlivé procesy CRP.

Enzym Nattokináza z japonského sýra Natto

Enzym z natto získal na své atraktivitě právě svou schopností zlepšovat a podporovat kardiovaskulární zdraví a oběhový systém. Rozpouští nebezpečné krevní sraženiny prostřednictvím více biomechanizmov, takže brání vzniku trombů a jiných kardiovaskulárních onemocnění, jako například infarkt myokardu, mozková příhoda, plicní embolie, hluboká žilní trombóza, rakovina, ateroskleróza, metabolický syndrom, trauma a infekce.

Říkáte si - mě se to netýká, cítím se zdravě? Čísla bohužel hovoří jasně - až 60% pacientů se senilní demencí se vyvinulo v důsledku zanedbaných trombů a dokonce devět z deseti Slováků má minimálně jeden rizikový faktor jako predispozice vzniku kardiovaskulárního onemocnění.

Proto je třeba začít o sebe a své zdraví více starat a primárně se zaměřit na prevenci a odstranění hlavních faktorů způsobujících tato onemocnění, jako jsou nadváha, vysoký krevní tlak, špatná životospráva, kouření a nedostatek fyzické aktivity. Vaše srdce se vám poděkuje.