6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek
6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek

6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek

6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek

Hydratace pleti a boj proti vráskám. Toto jsou často skloňovaná slovní spojení v souvislosti s krásou, která snad uslyšíte všude kolem sebe. Vždyť kdo by nechtěl mít krásnou, pružnou, hydratovanou pleť bez vrásek? No je to tak jednoduché jak to zní?

Obsah

V následujících řádcích Vám neprozradíme konkrétní produkt, který Vám zajistí pleť a pokožku, po které toužíte, ale pokusíme se Vám vysvětlit, které aktivní látky jsou důležité pro hydratovanou a vypnutou pleť a měl by je obsahovat každý dobrý hydratační krém, sérum či doplněk stravy. Tak se pojďme na ně společně podívat.

Elastin

Jedná se o protein, který se nachází v spojivových tkáních a zajišťuje nám elasticitu pokožky, ale nachází se také v cévních stěnách, plicích a ve střevech. Tato složka je důležitou součástí beauty produktů, neboť podporuje tvorbu elastinových vláken, která se vyskytují mezi kolagenovými vlákny. Zajišťuje omlazení a pružnost pleti.

Ceramidy

Jedná se o lipidové molekuly, které se přirozeně nacházejí v pokožce – epidermu, jako „epidermální lipidy“, které zabraňují ztrátě vody z pleti. S věkem tyto lipidy z těla ubývají a po čtyřicítce si je už pokožka většinou vůbec nevytváří. Ceramidy slouží jako jakási prevence proti předčasnému stárnutí. Doporučují se používat nejen ve formě krémů a sér, ale také ve výživových doplňcích. Důležité je hledat obsah těchto látek v ověřených a certifikovaných přípravcích a doplňcích.

Kolagen

Je stavební bílkovina v těle, která má mimo jiné za úkol dodávat pokožce pevnost, pružnost a také nahrazuje odumřelé kožní buňky. Tvorba kolagenových peptidů v těle přirozeně s přibývajícím věkem klesá, proto je důležité kolagen do těla doplňovat. Pokud si do těla kolagen doplňujeme, zvyšujeme si tím produkci vlastního kolagenu ve vnitřní části pokožky – dermy. Kolagen zvyšuje elasticitu pokožky (podporuje tvorbu výše zmíněného elastinu) a zvyšuje hydrataci pleti.

Vitamin C

Je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Množství kolagenu, které se nachází v těle je přímo úměrné množství vitamínu C. Tyto dvě složky jsou zodpovědné za pevnost a regeneraci kolagenových vláken. Proto je důležité se u produktů s obsahem kolagenu ujistit, že obsahují i ​​vitamín C.

Kyselina hyaluronová

Spolu s kolagenem se jedná o základní stavební prvky kůže. Díky přísunu vody dokáže zvětšit svůj objem až tisícinásobně. Věkem se však tvorba kyseliny hyaluronové snižuje. Kyselinu můžeme doplňovat formou gelů, krémů, injekčně nebo formou výživových doplňků. Určitě je velmi prospěšná kombinace vnější aplikace a vnitřního užívání. Podstatné je si uvědomit, že kyselina hyaluronová váže na sebe vodu, proto je důležité aplikovat krémy a séra na vlhkou pokožku.

Selen

Působí jako antioxidant, který ochraňuje buňky před volnými radikály a oxidačním stresem. Oxidační stres představuje nerovnováhu mezi vznikem volných kyslíkových radikálů a schopností organizmu se s nimi vypořádat právě pomocí antioxidantů jako je například selen.

Výše jsme Vám prozradili ty „zázračné“ složky, které zajistí, aby byla Vaše pleť stále mladá a hydratovaná. Jak jste si mohli všimnout, jednotlivé složky se navzájem doplňují a jedna bez druhé nefungují zcela na 100 %.

Proto je důležité vybírat takové produkty a doplňky stravy, které obsahují kombinaci těchto složek v dostatečném množství, tehdy máte jistotu, že se dostaví požadovaný efekt.


Důležitá je pravidelnost, ať už je to krém nebo výživový doplněk, vyžaduje pravidelnou aplikaci a užívání. Ne nadarmo se říká „trpělivost růže přináší“ :).

Náš tip

Do své péče o pleť určitě zakomponujte také kvalitní výživový doplněk s těmito aktivními látkami. Ty budou účinkovat nejen na pleti, ale také na pokožce celého těla. Takže pokud Vás trápí vrásky například na dekoltu či rukou, je třeba se zaměřit na výživu zevnitř. Budete odměněni viditelnými a dlouhodobými účinky.

Vyzkoušejte naši domácí masku na krásnou a hydratovanou pleť

Potřebujeme

  • ½ avokáda
  • 1 ČL tekutého medu
  • 1 ČL čerstvé citrónové šťávy
  • 1 vaječný bílek
  • 1 PL bílého jogurtu
  • 2 kps MSM

Postup

Všechny suroviny smíchejte na směs, vysypte do něj kapsle MSM. Směs naneste na čistou pleť a nechte působit 5 – 8 minut. Následně opláchněte teplou vodou, poté chladnou a jemně osušte.