7 důvodů, proč navštívit Metflex centrum
7 důvodů, proč navštívit Metflex centrum

7 důvodů, proč navštívit Metflex centrum

7 důvodů, proč navštívit Metflex centrum

Častokrát se lidé týrají neúčinnými dietami a ničí své tělo nevhodným cvičením. Jak správně sladit stravovací návyky a cvičení? A jak zlepšit svůj výkon? Na tyto otázky vám rádi odpoví v Kompava Metflex Centre.

Kompava Centrum Metflex je diagnostické centrum vybavené nejmodernějšími diagnostickými přístroji, jejichž cílem je poskytnout klientovi co nejpřesnější informace týkající se jejich aktuálního zdravotního stavu a fyzické kondice.

Od roku 2023 je Centrum Metflex přestěhováno ze Žiliny do Nového Města nad Váhom, přímo v centrále společnosti Kompava, kde najdete i laboratoře s vývojem a výrobou všech výživových doplňků. Centrum se rozrostlo o nabídku dalších 3 diagnostik, díky čemuž Vám umíme na jednom místě nabídnout komplexní obraz o stavu Vašeho organismu.

Na základě dat získaných z diagnostik lze správně nastavit tréninkový a nutriční plán, zhodnotit tělesnou výkonnost a reakci organismu na zátěž. Klienti získají okamžitou zpětnou vazbu ze všech diagnostických měření od profesionálních odborníků, kteří jim na místě poskytnou i odborné poradenství na základě dosažených výsledků. V centru Metflex je vše „po ruce“, najdete zde také prodejnu s výživovými a sportovními doplňky od Kompavy.

Centrum není určeno pouze pro sportovce. Na základě širokého výběru diagnostik nás navštěvují lidé, kteří se starají o své zdraví, hledají poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu a chtějí se cítit zdravě a fit. Diagnostické centrum Metflex je určeno pro všechny od vrcholových sportovců až po ty, které trápí nespecifické zdravotní problémy.

1. Měření složení těla

Váha je jen číslo, které samo o sobě moc neprozrazuje. Když však toto číslo rozebereme na drobné, získáme reálnou představu o tom, v jakém stavu se nachází náš organizmus. Hlavními ukazateli jsou hmotnost tuku, hmotnost svalů, celkový obsah vody, bílkovin a minerálních látek. Osobitou kategorií je viscerální tuk, který není hmatatelný a nevidíme jej. Ze zdravotního hlediska však představuje velké riziko, protože zmenšuje prostor pro práci vnitřních orgánů, čímž omezuje jejich funkci. Všechny uvedené ukazatele spolu s jejich grafickým vyobrazením vám v Metflex centru stanoví pomocí diagnostické váhy InBody 370S, která je top v kategorii diagnostických přístrojů a měří s přesností 99,9 %. Na základě této diagnostiky poradíme, co lze zlepšit, jak pracovat na zlepšení tělesného typu a umíme vypracovat nutriční plán na míru.

2. Zátěžová diagnostika

Diagnostika v podobě zátěžového testu pomáhá sportovcům s nastavením správných tréninkových zón. Lidem bojujícím s nadváhou zase určí optimální intenzitu pohybu pro maximální spalování tuků. Během stupňující zátěže se v pravidelných 10 sekundových intervalech zaznamenávají různé ukazatele jako spotřeba kyslíku, výdej oxidu uhličitého, frekvence dýchání, tepová frekvence, dechový objem a mnohé další, na základě kterých se vyhodnocuje fungování metabolismu, tělesný výkon a zdatnost měřené osoby během zátěže. Klíčovou součástí spiroergometrické diagnostiky je stanovení anaerobního prahu, tedy tepové frekvence, jejímž překročením již nevydržíme provádět sportovní aktivitu po delší dobu. Na základě zaznamenávané srdeční frekvence a výkonu během diagnostiky stanovíme tréninkové zóny, vyhodnotíme stav trénovanosti a přidáme údaj, při jaké srdeční frekvenci preferuje organismus přednostně tuky či sacharidy.

3. Nutriční plán na míru

Správné stravování je základem zdravého životního stylu. K dosažení nejlepšího možného výsledku nestačí jen trénink, je zapotřebí i pravidelné a hlavně racionální stravování. Sestavíme individuální nutriční plán šitý na míru každému zákazníkovi tak, aby vedl k dosažení jeho vytouženého cíle. Nejde jen o redukční a dietní plán, ale také o vylepšení vašeho dosavadního stravování s cílem prevence před vznikem různých onemocnění, nastavení správných stravovacích návyků a zlepšit si své zdraví. Stravovací plán sestavujeme tak, že respektujeme váš momentální stav, vaše cíle, potřeby, přání. Bereme v úvahu vaše běžné pracovní i osobní povinnosti, oblíbená či méně oblíbená jídla, potraviny, nápoje. Nejpodstatnější je aby byl Váš nutriční plán dlouhodobě udržitelný. Pokud již trpíte nějakými metabolickými onemocněními, případně máte nedostatek důležitých vitamínů a minerálních látek rádi Vám poradíme a doporučíme vhodné výživové doplňky přímo pro Vás.

4. Diagnostika laktátu

Laktát je konjugovaná báze kyseliny mléčné, která vzniká při anaerobní glykolýze (bez přístupu kyslíku). Při fyzické zátěži dochází k jeho zvýšené produkci ve svalech. To má za následek pokles pH ve svalech - zakyselení a tím dochází ke vzniku takzvané "svalovice" (svalová bolest až ztuhlost, snížení silových schopností, horší koordinace a technika pohybu). Při samotném průběhu i po skončení zatížení se vícekrát odebírá kapka krve, abychom zjistili aktuální koncentraci laktátu a laktátovou křivku. Díky ní umíme přesně určit aerobní práh, anaerobní práh, tréninkové zóny i zhodnotit účinnost tréninku.

5. Diagnostika živé kapky krve

Jedná se o nadstandardní diagnostiku z kapky krve, na jejímž základě umíme odhalit začínající problémy v organismu a přijít na příčinu některých problémů. Odběr krve je bezbolestný a postačí jediná kapka krve z prstu, která je pozorována pod speciálním Darkfield mikroskopem. Spolu s odborníkem máte možnost sledovat vlastní krev v několikanásobném zvětšení. Diagnostikou umíme odhalit nutriční nedostatky v organismu (vitamíny/minerály/makroživiny), problémy s trávením a imunitním systémem, zánět v organismu, zhoršenou funkci jater, těžké kovy či cholesterolové krystaly.

6. Diagnostika nervového a srdečně-cévního systému

Negativní faktory, jako jsou stres, vyšší věk, špatná strava, kouření či nedostatek pohybu způsobují, že cévy ztrácejí svoji elasticitu a zhoršuje se jejich průchodnost. Na stěnách cév se tvoří tvz. aterosklerotické nánosy, které zmenšují průtok krve a snižují zásobení organismu kyslíkem a potřebnými živinami. Zanedbávání zdraví cév může vést k odumření tkání a různým kardiovaskulárním onemocněním. Zda jsou vaše cévy dostatečně pružné a do jaké míry jsou zanesené, zjišťujeme pomocí přístroje MaxPulse. Výsledky diagnostiky mohou odhalit i srdeční arytmii. Jednoduchou bezbolestnou diagnostikou získáte obraz o stavu svých cév, díky čemuž se můžete vyhnout vážnějším zdravotním komplikacím.

Dnešní pracovní tempo s sebou přináší výrazné stresové zatížení, které každý z nás vnímá jinak. Jak citlivý je váš organismus na stres, jaká je vaše stresová odolnost a jak funguje váš nervový systém, vám rovněž dokáže vyhodnotit diagnostika přístrojem MaxPulse. Kromě stresového zatížení (mentálního i fyzického) se dozvíte i svůj klidový tep, jak zvládáte stresové situace a zda vykazuje tělo fyzickou únavu.

7. Diagnostika pleti

Pleť je první část těla, které si všímáme na druhých lidech. Je odrazem všech procesů, které se odehrávají v našem organismu, naší životosprávy a životního stylu. Diagnostikou pleti přístrojem Multi Skin Test Center MC 750 od špičkového výrobce Courage+Khazaka se můžete podrobněji seznámit s aktuálním stavem své pokožky, díky čemuž umíme přesně určit, co pleť potřebuje. Analýzou odhalíme začínající tvorbu vrásek, pigmentových skvrn či množství pórů. Kromě toho se stanovuje elasticita, množství pokožkového mazu a hydratace kůže, jejichž hodnoty se v budoucnu odrazí na stavu a vzhledu kůže.

Odborná konzultace

Už jste se setkali s tím, že jste po diagnostice či vyšetření dostali do rukou výsledky bez vysvětlení? Papíry s údaji, kterým jste nerozuměli? Bez možnosti dalších otázek? V Metflex centru vám takový přístup nehrozí. Odborní pracovníci centra vám zpracují získané výsledky do jednoduché a srozumitelné formy. Bod po bodě vám srozumitelně vysvětlí, co jednotlivé údaje znamenají a na základě vašich individuálních otázek či požadavků, vám poskytnou poradenství v oblasti sportu a výživy. Rádi Vám poradíme s jakýmikoli dotazy, které se týkají stravování, trénování i výživových doplňků.

Individuální přístup a ochota poradit

Udržet si dobré zdraví a vést aktivní životní styl můžete v každém věku. V centru Metflex jsou vítány všechny věkové kategorie - všichni sportovci, ale i ti, kteří nesportují. Kvalifikovaní pracovníci z Metflexu se umí maximálně přizpůsobit potřebám každého. Své znalosti si denně rozšiřují studiem nových, aktuálních informací, o které se s vámi rádi podělí. Získané informace mají často ověřeny i sami na sobě, a proto si můžete být jisti, že jejich odbornost je na místě. Odborné znalosti, individuální přístup a ochota poradit i pomoci jsou tou správnou kombinací k tomu, abyste společně s nimi dosáhli vytouženého cíle.