Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín
Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Agáta Hlaváčková - Fit Cé Vitamín + L-lyzín

Volám sa Agáta Hlavačková. Mojou prácou aj koníčkom sa stal fitness. Pracujem ako trénerka a taktiež súťažím v naturálnej kulturistike SANK pod záštitou svetovej organizácie INBA.V tomto článku by som vám chcela priblížiť dôležitosť a správne užívanie doplnkov ako je L-lyzín a vitamín C.

Obsah

L-lysin a Fit Cé vitamin - kombinace těchto dvou produktů u mě funguje po celý rok!

Jmenuji se Agáta Hlaváčková. Mou prací i koníčkem se stal fitness. Pracuji jako trenérka a také soutěžím v naturální kulturistice Sankt pod záštitou světové organizace INBA.

V tomto článku bych vám chtěla přiblížit důležitost a správné užívání doplňků jako je L-lysin a vitamin C. Protože se nám blíží zima a přechod do tohoto ročního období pro většinu z nás znamená snížení imunitního systému a následné onemocnění, zkusme se tentokrát tímto nepříjemným dnem vyhnout a to doplněním důležitých látek a vitamínů do těla. Přiblížím vám konkrétně doplňky od firmy Kompava, protože pokud chceme doplnit tyto látky, bylo by nejlepší používat přírodní doplňky výživy a k tomu ještě i české výroby!

L-lysin

Je esenciální aminkolyselina, což znamená, že tělo si ji nedokáže vyrobit samo. Je nutná k syntéze některých životně důležitých bílkovin. Je důležitá při růstu, regeneraci, uzdravení tkání a k tvorbě protilátek, hormonů a enzymů. U dětí je důležitá pro růst a vývoj jejich kostí.

Účinky lysinu: snižování hladiny tuku v krvi, urychlení hojení (proto je užívání obzvláště vhodné po úrazech či operacích), pozitivně ovlivňuje zdraví srdečně-cévního systému (odměněn Nobelovou cenou), urychluje hojení oparů a zabraňuje opětovnému návratu, ochraňuje organizmus před vznikem kardiovaskulárních onemocnění, podporuje vstřebávání vápníku a tím podporuje pevnost a lepší stavbu kostí a zubů.

A teď se pojďme blíže podívat na jeho pozitivní účinky z hlediska zdraví a imunity: podporuje imunitní systém, působí antibakteriálně a antivirově, léčí nachlazení, detoxikuje organismus od toxického olova, působí uklidňujícím a tiší bolesti hlavy, zmírňuje projevy onemocnění angína pectoris,… Projevy jeho nedostatku? Celková slabost a chronická únava, ztráta koncentrace schopností, nervozita, chudokrvnosť, deprese, vypadávání vlasů, vyšší pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních onemocnění a celkové snížení imunity. Pro sportovce je užitečné užívání po zranění, operaci, protože zvyšuje tvorbu svalových bílkovin.

L-lysin od firmy Kompava je však obohacen ještě o dvě významné látky a to Extrakt Echinacea purpurea Moench, je extrakt z rostliny která zvyšuje obranyschopnost organismu a Vitamin B6, který přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Tento výrobek je extra dávka imunity pro tělo právě v měsících, kdy je tělo náchylné k onemocněním a také jako prevence a dodání správných a životu důležitých látek. Sama tento výrobek užívám jako prevenci a jakmile přijde období změn počasí, na které jsem náchylná, L-lysin společně s Fit C-vitaminem mi pomohou zvýšit obranyschopnost a imunitu, ale v případě napadení virem, bojuje proti němu!

Vitamín C

 Tento vitamín určitě každý z nás zná. Už v dětství upozorňovali na jeho důležitost naši rodiče, prarodiče, učitelé, sportovní trenéři i lékaři. Odborně nazývaná kyselina askorbová působí jako všelék. Patří mezi nejdůležitější vitamíny potřebné pro organismus, avšak pro sportovce je ještě důležitější. Pojďme si tedy představit jeho příznivé účinky pro organismus: podpora imunitního systému, důležitý antioxidant, podporuje hojení ran, reguluje stres, stimuluje tvorbu bílých krvinek, napomáhá k regeneraci tkání, má vliv na léčení mononukleózy či jiných nemocí, má příznivý vliv na rekonvalescenci, snižuje hladinu cholesterolu a krevního tlaku, podporuje vstřebávání železa, zneškodňuje škodlivé volné radikály, podporuje mozkovou činnost,… a takto bych mohla pokračovat ještě pár řádků. Nicméně chci upozornit nato, že pokud chcete využít vitamin C pro posílení obranyschopnosti organismu především v tomto zimním období, musíte začít s jeho užíváním mnohem dříve, a to i několik týdnů před očekávaným onemocněním. Proto doporučuji užívat Fit Cé vitamin od firmy Kompava preventivně po celý rok.

A proč právě od značky Kompava? Protože zde si můžete být jisti čistotou produktu za přiměřenou cenu. V obchodech a farmaceutických firmách do nás tlačí už po většině chemické preparáty, které mají s vitaminem společný jen název. Určitě vám doporučuji v letních měsících vsadit na ovoce, v němž je hodnota vitaminu vysoká, ale přiznejme si, že čerstvé ovoce na pultech obchodů se dlouho nezdrží. Produkt Fit Cé vitamin doporučuji sportovcům všech odvětví, protože v období diet bohužel nemáme jinou možnost než doplňovat do těla potřebné látky jinak než v tabletách, také ho doporučuji z toho důvodu, že sami si můžete nastavit výšku denní dávky vitamínu (nešla bych nad 1000 mg , jako prevence je vhodných 200 - 300 mg, pro sportovce doporučuji denní dávku 500 mg). Já osobně bych si nedokázala představit ani jeden den bez Fit Cé vitamínu. Znamená pro mě nabuzení, koncentraci, posílení imunity, regeneraci svalstva, ochranu svalové hmoty. V přípravě na soutěže a v přechodném období zvyšuji jeho dávku na 1000 mg (u Fit C vitamínu to představují 4 tablety na den). Toto množství mě dokáže ochránit před prochladnutím, viry a jinými vážnějšími onemocněními, pomáhá mi při tvrdých trénincích, chrání mi svaly a dokonce napomáhá zničené pleti, nehtům a pokožce.

Na závěr bych jen dodala, že kombinace těchto dvou produktů u mě funguje po celý rok. Díky přírodnímu složení, které Komapava garantuje, dodávám tělu přírodní zdraví potřebné látky, bez kterých bych tento sport nedokázala dělat 100%. Proto L-lysin a Fit Cé vitamin doporučuji každému z vás a ne jen sportující lidem, protože je třeba se o sebe starat nejdříve z vnitra, aby se tělo dokázalo odvděčit i zvenčí.                                                                                                                                        

Agáta Hlaváčková