Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90
Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Bezlaktózové perníkové smoothie s LactoFree 90

Připravte si během vánočních svátků lahodný dezert, který pohladí vaše chuťové buňky, ale zároveň prospěje i vašemu zdraví. Bezlaktózové perníkové smoothie si zamilujete.

Obsah

Myslíte si, že smoothie je vysloveně záležitostí teplých letních dnů? Přesvědčte se s námi, že je fajn si ho dopřát i v zimě. Perníkové smoothie s proteinem LactoFree 90 vás zasytí a zároveň dodá tu pravou vánoční náladu. Jeho příprava je skutečně blesková, proto může sloužit jako rychlé snídani nebo lehká svačina.

Vánoční koření dodávají jídlům tu pravou vánoční příchuť. Voňavé hřebíčky se využívají k tlumení bolesti, také jako antiseptikum. Obsahují velké množství minerálních látek jako draslík, železo, mangan či selen. Podporují správné fungování metabolismu, pozitivně působí na zdraví kardiovaskulárního systému.

Skořice také patří mezi nejznámější vánoční koření - známe ji téměř všichni. Věděli jste však, že skořice může pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi a zároveň je charakteristická i silnými antibakteriálními vlastnostmi? Pozor by si však měli dávat lidé trpící různými onemocněními jater, protože obsah látky kumarin v skořici může být pro ně nebezpečný.

Použitý protein LactoFree 90 je vhodný pro osoby s laktózovou intolerancí, alergií na kasein, citlivým trávením.

Potřebujeme

  • 2 ks banánu
  • 1 lžičku skořice
  • 1 cm čerstvého zázvoru
  • ½ PL hřebíčku
  • 1 lžičku perníkového koření
  • 2 odměrky (2 x 30 g) LactoFree 90, příchuť čokoláda-banán
  • 200 ml bezlaktózovou mléka

Postup

Všechny ingredience umixujeme dohladka a dolijeme mléko do požadované konzistence. Na vrch posypeme perníkovým kořením a podáváme.

Dobrou chuť!