Na Slovensku proběhlo největší testování kolagenů Komplexní produkty však do soutěže organizátoři nezařadili
Na Slovensku proběhlo největší testování kolagenů Komplexní produkty však do soutěže organizátoři nezařadili

Na Slovensku proběhlo největší testování kolagenů Komplexní produkty však do soutěže organizátoři nezařadili

Na Slovensku proběhlo největší testování kolagenů Komplexní produkty však do soutěže organizátoři nezařadili

Jen před nedávnem proběhlo na Slovensku nezávislé slovenské testování kolagenů, jehož cílem byla lepší orientace v kologenových produktech, kterých je na slovenském trhu k dnešnímu dni přes 300 druhů.

Obsah

Avšak produkty společnosti Kompava nebyly do dané soutěže zařazeny. Důvodem nezařazení našich produktů do testování však nebyla nižší kvalita oproti jiným výrobkům, ale právě jejich komplexnost.

Slovenský test kolagenů, měl za úkol zodpovídat všechny potřebné otázky, které lidem usnadní výběr vhodného produktu. Vyhlašovatelem soutěže byl portál www.testkolagenov.sk Tvůrci testu uvádějí, že samotnému výběru kolagenů předcházela podrobná analýza trhu, na základě které se dostali k šesti nejpopulárnějším kolagenovým doplňkům výživy na Slovensku.

Jelikož Kompava působí na trhu dvě desetiletí a vyrábí prémiové funkční výživové doplňky, které obsahují suroviny té nejvyšší kvality, a to včetně kolagenového doplňku zvaného „SkinBooster“ či komplexní kloubní výživy „GELO-3 Complex,“ která obsahuje kombinaci tří důležitých látek pro klouby: kolagenové peptidy, glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. Oba výrobky jsou určeny nejen pro vrcholové sportovce a aktivní jedince, ale také pro lidi, kteří rádi zkvalitňují svůj život a upevňují celkové zdraví. Tyto produkty si během několika let stihly oblíbit tisíce lidí po celém Slovensku nebo v zahraničí, čehož důkazem jsou i mnohé pozitivní recenze na portálech či výsledky a zkušenosti sdílené přímo od zákazníků. Nicméně, oba zmíněné produkty nebyly zahrnuty do soutěže, kterou prohlásil portál www.testkolagenov.sk, a to právě díky jejich komplexnosti, jak jsme již v předchozích řádcích zmínili.

„Jako výrobce výživových doplňků máme v portfoliu až 3 různé druhy kolagenů. První byl speciálně vytvářen na podporu kloubních struktur, tedy obsahuje látky kromě kolagenu a vitaminu C, které klouby potřebují k regeneraci, a to glukosamin, chondroitin i například. vápník. Gelo-3 complex má velmi mnoho oblíbenců ve sportové i mimo sportovní sféře. Druhý kolagen byl speciálně připravován pro jeho efektivní účinek na pleť, vlasy a nehty. Kromě již zmíněných látek (kolagen a vit. C) má navíc jiné složky, které jsou důležité pro vyplňování vrásek, lepší hydrataci, pevnost nehtů. To vám jen kolagen a vitamin C neposkytne. Třetí forma, kterou máme v nabídce je kolagenová tyčinka Joint Bar.

Jako jediná na trhu může svým složením i chutí oslovit každého zákazníka. Stejně tak není to jen čistý kolagen. Všechny produkty jsou komplexní, složení navrženo tak, aby produkt opravdu fungoval. Pokud bude daný online portál provádět větší objektivní test a zahrne i komplexní kolageny, rádi se zapojíme. V dnešní době plné výrobců výživových doplňků alias influencerů je velmi podstatné, aby někdo objektivně podával lidem informace, že nekupují kočku v pytli, ale opravdu funkční produkt, který jeho zdraví zlepší. Výherci testu kolagenů gratuluji a přeji hodně věrných a spokojených zákazníků,“ objasnila situaci ohledně testování ředitelka marketingu společnosti Kompava Mgr. Lucie Černá.

Kolagenový doplněk – „SkinBooster

Skinbooster je kolagenový doplněk stravy, který však kromě kolagenu obsahuje řadu dalších tělu prospěšných látek. Jeho hlavní složkou jsou certifikovány kolagenové peptidy Verisol® a Fortigel®, které zvyšují produkci vlastního kolagenu v pokožce. Díky tomu přípravek příznivě ovlivňuje elasticitu i hydrataci pleti, zabraňuje prohlubování a tvorbě vrásek a urychluje růst vlasů. Obsažený elastin podporuje tvorbu elastinových vláken, která se vyskytují mezi těmi kolagenovými a přispívá k omlazení pokožky a pružnosti pleti. V přípravku naleznete i keratin, který tvoří základní a hlavní složku vlasů, nehtů a povrchové části pleti. Zlepšuje vzhled vlasů, podporuje jejich lesk a chrání před nadměrným vypadáváním. Rovněž zmírňuje lámání nehtů.

Obsažené ceramidy zase chrání pleť před ztrátami vody, zvyšují její hydrataci a elasticitu. Díky tomu přispívají ik prevenci vrásek, pleť zanechávají jemnou. Skinbooster dále tělu, a tedy hlavně vlasům, pokožce a nehtům, doplní také množství vitamínů či některé minerály. Obsahuje důležitý vitamín C, který má velký význam z hlediska tvorby kolagenu v těle, rovněž bojuje proti volným radikálům. Kromě toho najdeme v tomto výživovém doplňku více vitamínů skupiny B. Vitamin B3 (niacin) pomáhá udržovat zdravou pokožku, může být nápomocný i při problematické pleti. Vitamin B7, což je známý vitamín krásy zvaný biotin, zase pomáhá zlepšit kvalitu vlasů i nehtů. Kromě toho je Skinbooster zdrojem vitamínu E či selenu, které jsou rovněž známé svými antioxidačními vlastnostmi.

Kloubní výživa – GELO 3 – Complex

GELO-3 complex je výživový doplněk na klouby, chrupavky i vaziva, který, jak už mluví z názvu, nabízí kompletní složení minerálů, vitamínů a dalších důležitých složek s významem pro pohybový aparát. Má práškovou konzistenci, která je rozpustná ve studené vodě, což usnadňuje její samotné užívání. Vzhledem k jeho složení je kloubní výživa GELO-3 complex vhodná nejen pro sportovce a lidi, kteří se věnují cvičení, ale také pro seniory a ty, kteří těžce fyzicky pracují. Doplněk stravy GELO-3 complex je určen na pomoc pro pohybový aparát a právě tomu je přizpůsobeno i jeho složení. Sestává z ověřených látek, které pomáhají na stav a funkčnost chrupavek, kloubů, vaziv či kostí, ale například i na svaly nebo kůži.

Jelikož složení přípravku je velmi bohaté, zde je představení jednotlivých látek:

  • Hydrolyzát želatiny, chondroitin sulfát a glukosamin sulfát: Tato trojice látek je důležitá pro výživu a ochranu celého kloubního aparátu. Zatímco želatina obsahuje kolagen potřebný pro celý kosterní systém, chondroitin sulfát a glukosamin sulfát jsou stavebními složkami chrupavek, vaziv a šlach. Tyto látky podporují jak zdravý stav, tak funkčnost kloubů.
  • Vitamíny: Pokud jde o vitaminy, GELO-3 complex jich obsahuje velké množství, konkrétně niacin, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, biotin, vitamin C, E a vitaminy B1, B2, B6 a B12. Vitamin C se podílí na tvorbě kolagenu, vitamíny skupiny B jsou zase důležité i na sliznice, pokožku či vlasy. Celková kombinace vitamínů má vliv i na klouby a kosti.
  • Minerály: Třetí významnou kategorií aktivních látek jsou minerály, konkrétně jde o vápník a hořčík. Vápník je důležitý primárně pro stav a funkčnost kostí, pomáhá k jejich pevnosti a udržení zdraví. Minerál hořčík je zase známým pro normální činnost svalů, pomáhá také proti křečím a na svalové napětí. Přispívá také ke správné stavbě kostí.
  • Další doplňkové, přídatné a pomocné látky: Kromě aktivních složek, které mají na starosti účinnost a působení GELO-3 complex, obsahuje přípravek i některé doplňkové a pomocné látky. Jedná se konkrétně o barvivo betakaroten, fruktózu, kyselinu citrónovou, glykosidy steviolu a aroma podle konkrétního typu, čili broskev, pomeranč a.i.