Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Boswellia serrata

Doplněk stravy Produkt je vhodný pro vegany Produkt je vhodný při laktózové intoleranci Produkt je vhodný při intoleranci lepku

Extrakt z pryskyřice Boswellia serrata s obsahem až 85% kyseliny boswellové obohacený o BioPerine®. Účinná kombinace látek na podporu pohybového aparátu a správnou činnost kloubů.

Boswellia serrata
Balení:
Cena:
345 Kč

Základní popis produktu

Boswellia serrata (Kadidlovník pilovitý) je vzácný strom z čeledi břízulovitých, který dorůstá výšky 2-8 metrů. Nejčastěji se vyskytuje v severní a střední Indii a severní Africe. Tento strom je charakteristický přítomností více kmenů, listů s pilkovitými okraji, kterým vděčí za svůj druhový název a drobných bílých květů.

Nejvíce se ze stromu využívá pryskyřice, která se odebírá ze stromů starších 8 let. Pryskyřice chrání strom před poraněním tak, že zaceluje řezy na kůře a usmrcuje přítomné patogeny. Pěstitelé s cílem získání pryskyřice tak musí narušit kůru, čímž se uvolní pryskyřice, která se odebírá do speciálních bambusových košů a dále se zpracovává na prášek či extrakty. Pryskyřice je charakteristická svou vůní, kterou způsobuje přítomnost látek zvaných terpeny.

Zmiňovaná pryskyřice měla již v tradiční indické medicíně své využití při léčbě zánětů, pásového oparu či různých kardiovaskulárních onemocnění.

Extrakt získávaný z pryskyřice kadidlovníku pilovitého pozitivně působí na pohybový aparát a přispívá k udržení normálního stavu kloubů. Přispívá také ke správnému oběhu v jemných krevních cévách a kapilárách, díky čemuž má pozitivní účinek na udržení normální srdeční činnosti a hladiny cholesterolu v krvi.

Boswellia serrata obsahuje několik účinných látek, ale nejsilnější účinky mají boswellové kyseliny, které jsou známé pro své protizánětlivé vlastnosti. Nadace pro artritidu (Arthritis Foundation) doporučuje denně přijmout 720 mg kyseliny boswellové. Tyto látky mají obdobný účinek jako kyselina acetylsalicylová přítomná v aspirinu s rozdílem, že boswellové kyseliny nedráždí trávicí trakt. Díky zmiňovaným protizánětlivým účinkům přispívají ik normální činnosti gastrointestinálního traktu.

BioPerine® je patentovaný standardizovaný extrakt z černého pepře, který několikanásobně zvyšuje vstřebatelnost, a tím i účinnost boswellových kyselin v organismu. Přispívá ke zdraví střev, pohlavního systému u žen a normální funkcí dýchacího systému.

Produkt Boswellia serrata obsahuje:

 • Extrakt z pryskyřice Kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata)
 • Extrakt z plodů Koření černého BioPerine® (Piper nigrum)

Pro koho je produkt určen

 • pro lidi, které trápí problémy s pohybovým aparátem (otoky, ztuhlost, projevy osteoartritidy)
 • pro lidi s nadměrnou zátěží kloubů (sportovci, těžce pracující lidé, lidé s nadváhou)
 • pro lidi, kteří trpí chronickými onemocněními dýchací soustavy
 • pro lidi, které trápí problémy s trávicí soustavou

Doporučené dávkování

1x denně 2 - 3 kps s jídlem

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

Obsah v 1 kapsli*%RVH na dávku
Extrakt / Extract Boswellia serrata 85 %300 mg 
Extrakt / Extract Piper nigrum (BioPerine®)5 mg 

*RVH - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ/2000 kcal).
**RVH  není stanoveno

Extrakt z pryskyřice Kadidlovníku pilovitého (Boswellia serrata), extrakt z plodů Koření černého BioPerine® (Piper nigrum), rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý).

UPOZORNĚNÍ

Není vhodný pro děti do 14 let, těhotné a kojící ženy. Ustanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Skladujte v suchém prostředí, při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Nepoužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OBPV/4717/2006/Ht

No doping – výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Boswellia serrata

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  10 x
 • 4 hvězdičky
  0 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x