Chcete se zdravě stravovat, no nestíháte vařit? Poradíme vám, jak na to
Chcete se zdravě stravovat, no nestíháte vařit? Poradíme vám, jak na to

Chcete se zdravě stravovat, no nestíháte vařit? Poradíme vám, jak na to

Chcete se zdravě stravovat, no nestíháte vařit? Poradíme vám, jak na to

S novým rokem přicházejí i nové cíle. Chceme být zdravější, hubenější, vitálnější. Právě zdravější strava je neodmyslitelnou součástí zdravého životního stylu. Řekněme si ale upřímně, ne vždy máme čas na přípravu plnohodnotného jídla, a tak často saháme po polotovarech, které našemu tělu nejsou ničím prospěšné. Jak to změnit?

Obsah

Znáte to. Váš plán je jasný - začít se zdravěji stravovat. Najednou ale nic nestíháte, jste uspěchaný a nemáte energii na zdlouhavé vaření. Rozhodnete se tedy pro rychlý oběd nebo rychlou večeři. V obchodě ale místo zdravých potravin sáhnete po polotovarech, které vaše tělo rychle zasytí a zdravé stravování opět odložíte na "příště".

Je třeba si ale uvědomit, že vaše tělo si velmi dobře pamatuje, jak se k němu chováte. Mohou přijít problémy s trávením, nekontrolovatelné přibývání, ztráta energie či chuti do čehokoliv. A přitom si připravit rychlý zdravý oběd nebo večeři je zcela jednoduché, třeba jen vědět, jak na to.

Je třeba si ale uvědomit, že vaše tělo si velmi dobře pamatuje, jak se k němu chováte.

Naučte se číst etikety

Právě čtení etiket je důležitá věc pro zjištění toho, zda je daná potravina vhodná pro náš zdravý životní styl. Nemějte strach, ze začátku to bude možná chvíli trvat, ale po pár nákupech už budete vědět, co si koupit a čemu se raději vyhnout. Co je při čtené etiket důležité?

Produkty, na ktorých je vidieť zadná etiketa

  • Nedejte se oklamat velkými nápisy CELOZRNNÉ, NÍZKOTUČNÉ, DIETNÍ ...
  • Přečtěte si složení - na prvních místech jsou suroviny, které jsou v dané potravině zastoupeny v největším množství. Čili můžete narazit na celozrnné pečivo, ale po přečtení složení zjistíte, že největší zastoupení má bílá pšeničná mouka.
  • Přečtěte si nutriční hodnoty na 100 g.
  • Kontrolujte množství cukrů (ze sacharidů).
  • Podívejte, jaké tuky se v produktu nacházejí (živočišné tuky, kokosový olej, sójový lecitin jsou pro naše tělo prospěšné).

Udělejte si stravovací plán

Mít stravovací plán je výborné pro vaši psychiku. Pokud máte na papíře napsáno, co budete jíst, budete se i lépe držet vašeho nákupního seznamu. Nezapomeňte ale na neočekávané situace - mějte v zásobě rychlý zdroj energie, například kvalitní energetickou tyčinku nebo kvalitní instantní jídlo.

Investujte do své stravy

Namísto ceny potravin dívejte spíše na jejich složení. Je jasné, že čím Nejkvalitnější složení, tím nižší částka. Važte si ale své tělo a zdraví a snažte se mu dopřát jen to nejlepší.

Porovnání některých potravin

Naštěstí pro ty, kteří nikdy nic nestíhají, existují i ​​zdravé a plnohodnotné varianty jídel, které jsou připraveny rychle a (téměř) bez vaření. Pro lepší představu zdravých a nezdravých jídel se pojďme podívat na jejich složení:

  • Puding milují malí i velcí. Je ale rozdíl, po jakém pudinku sáhnete.
Čokoládový pudink Extra Mass Puding
Složení škrob, kakaový prášek, aroma protein, škrob, glukóza, vitamíny
Kalorie (1 dávka) 134 kcal 116,6 kcal
Tuky 2,2 g 0,5 g
Sacharidy 24 g 21,8 g
Bílkoviny 4,7 g 9,2 g

Při zdravém životním stylu je důležité vědět, kolik bílkovin byste měli přijmout. Mnoho lidí příjem bílkovin podceňuje, následně se jim nedaří dosáhnout svého cíle. I z takové pamlsky jako je čokoládový pudink můžete vyčarovat zdravou a rychlou večeři plnou bílkovin.

  • Instantní polévky známe všichni. Je to rychle připravené teplé jídlo, které nás ale ne vždy dostatečně zasytí. Proč?
Sáčková polievka (hovädzí vývar) Fit Soups (hovädzí vývar)
Složení pšeničná mouka, modifikovaný škrob, masová rýže, cukr hovězí kolagen, hovězí kuličky, kousky zeleniny
Kalorie (1 dávka) 23 kcal 142 kcal
Tuky 0,4 g 3,11 g
Sacharidy 4,1 g 10,16 g
Bílkoviny 0,9 g 14,12 g

A tady je odpověď. Klasická sáčková polévka obsahuje minimální množství kalorií a tedy výživy. Svému tělu při její konzumaci dopřejete téměř nulovou hodnotu. Naopak, zdravá instantná polievka Fit Soups s přírodním složením je energeticky vydatnější. Nejvíce zastoupeny jsou bílkoviny, které jsou pro naše tělo nejdůležitější makroživin. Kromě toho obsahuje zdravé tuky a sacharidy potřebné pro správnou energetickou rovnováhu.

Fit soups polievky

  • Snad nejčastější potravina, po níž saháme jako po zdroji rychlé energie, jsou různé sušenky a tyčinky. Proč se ale nezaměřit na ty, které jsou pro naše tělo skutečně přínosné?
Keksík Proteínová tyčinka
Složení pšeničná mouka, palmový olej, cukr bílkovinný směs, mandlový olej, čokoláda
Kalorie (1 dávka) 270 kcal 244 kcal
Tuky 16,5 g 11 g
Sacharidy 26 g 9,6 g
Bílkoviny 4 g 18 g

Vždy si všímejte množství sacharidů, bílkovin a tuků. Vidíte, že i když je množství kalorií podobné, jednotlivé živiny jsou zastoupeny zcela odlišně. Tak co, dáte si raději sacharidovou bombu bez bílkovin nebo naopak zdravou tyčinku plnou bílkovin?

Chcete rychlý oběd bez masa nebo zdravou večeři?

Pokud se vám občas stane, že přijdete pozdě z práce a nemáte čas na vaření, mějte vždy v zásobě Fit Soups, které si můžete vzít s sebou do práce nebo kamkoli na výlet. Na jejich přípravu nepotřebujete nic kromě horké vody. Dokonce si můžete vybrat až ze tří příchutí:

Hovězí vývar

Hovězí polévka s vysokým obsahem bílkovin. Jedna dávka obsahuje až 28 gramů bílkovin, což představuje přibližně jednu dávku vydělaného proteinového nápoje. Znáte tu nedělní pohodičku, když je z kuchyně cítit aroma typické hovězí polévky a vy se už nemůžete dočkat té úžasné chutě? Tak přesně tak chutná i Fit Soups hovězí polévka.

Fit soups hovädzia polievka

Hokkaido polévka

Zdravá krémová polévka z pravého Hokkaida s příjemnou nasládlou chutí. Polévka má speciální složení bohaté na rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, které podporuje lepší trávení a pomáhá eliminovat trávicí problémy. Jedna dávka polévky obsahuje 6,13 gramů vlákniny, což představuje až 25% z doporučené denní dávky.

Fit soups hokkaido polievka

Hrášková polévka

Proteinově-vlákninová polévka z mladého zeleného hrášku plná živin, které naše tělo potřebuje. Pokud milujete chuť hrášku, věřte, že budete milovat i tuto polévku. Díky vyššímu obsahu bílkovin skutečně zasytí a díky obsahu vlákniny zaručí bezproblémové trávení.

Fit soups hrášková polievka