Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar
Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chutná a zároveň účinná energie v tyčinkách 3Energy bar

Chuť na něco sladkého má čas od času určitě každý z nás, nevěřím, že jste se s tímto „problémem“ ještě nesetkali :). Co v případě, pokud byste rádi spojili příjemné s užitečným, ale nevíte jak? Vhodnou alternativní jsou podle mě energetické tyčinky od KOMPAVY, které jsou nejen chutné, ale zároveň i výživné – sladká a lahodná chuť uspokojující naše potřeby jim rozhodně nechybí.

Kdy po nich sáhnout?

Kdykoli :-).

Vhodné vyvážené složení tyčinek umožňuje jejich konzumaci před, během i po sportovním výkonu. Já jsem je testovala hlavně před a po výkonu, během běžeckého výkonu dávám přednost energetickým gelům a nápojům. V případě běžců si myslím, že je jednodušší alternativou vzít si energetický gel, resp. vhodný sportovní nápoj. Ovšem v případě delšího „cyklo“ výletu bych si neváhala do kapsy přibalit právě tyto tyčinky. Jsou zdrojem energie, výdrže a síly. Také je mohu doporučit při vysokohorské turistice.

Z osobní zkušenosti uvádím případ, kdy jsem během vysokohorské túry (cílový bod přes 3 tisíce metrů nad mořem) ve švýcarských Alpách byla za takovou alternativu energie nesmírně vděčná. V podstatě 200 metrů pod vrcholem jsem musela zastavit a sníst takovou chutnou dobrotu. Původně jsem plánovala dát si ji jako odměnu za zvládnutý výstup, ale nepodařilo se :). Byl to však správný krok, bez ní bych měla dost velké problémy, ať už se stoupající nadmořskou výškou resp. i energetickým vyčerpáním a deficitem. Její výhodou, a z mého pohledu pozitivem, je vysoký obsah L-karnitinu, tarurinu a inosinu.

  • L-karnitin jako takový zvyknu používat před tréninky běžně během přípravy a soustředění, tyčinka je možností jak ho přijmout v jiné formě. Tady bych ráda uvedla případ, kdy je vhodné si tyčinku dát.

V případě velkého časového odstupu mezi jídlem a tréninkem, kdy pociťujete energetický deficit, je to vhodné nastartování a vrácení chuti vyběhnout ne vyčerpaný, ale nabuzený a připravený k výkonu.

  • Taurin slouží ke stimulaci psychiky.
  • Inosin zvyšuje výkon lepším využíváním kyslíku v krvi.

Při konzumaci tyčinek jsem neměla žádný problém se stravitelností a chutí. Resp. pokud se to tak vezme, možná trošku měla. Jsou až příliš chutné a někdy se člověk musí trošku přibrzdit, aby nesnědl víc než je vhodné :). Ovocné příchutě jsou lehkou a svěží alternativou, želatinová vrstva jim dodává lehkost. Tím, že spodní vrstvu tvoří korpus, tak mi tato tyčinka mnohdy připomíná zdravý a chutný zákusek včetně polevy ve třech různých příchutích. V 1 tyčince je 500mg, v ní najdeme i vitamíny a minerály, které tvoří až 1/3 potřebného denního příjmu.

Katka Berešová, slovenská atletka a olympionička