NOVINKA: oblíbený bezlaktózový protein nyní v novém cenově výhodnějším balení

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?
Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Jakkoliv je sportovec před soutěží motivovaný a dobře připravený, hranice mezi vítězstvím a prohrou bývá mnohdy velmi tenká. Strava a kromě ní i vhodný výživový doplněk dokáže ve velké míře ovlivnit výkon sportovce. Výživové požadavky jednotlivých sportovců se mění v závislosti na náročnosti, délky a intenzity tréninků či soutěží, a také na typu sportovní aktivity. Proto pokud chcete efektivně doplnit vše, co Váš organismus během zátěže a po zátěži potřebuje, měli byste vsadit i na vhodný doplněk výživy.

 

Základem je kvalitní pitný režim:

Pitný režim je základem pro každou sportovní aktivitu. Jeho důležitost roste s délkou a intenzitou přípravy či závodu. Cyklistika a běžecké maratony patří k nejnáročnějším sportům. Proto se podceňování kvalitního pitného režimu a správné regenerace nevyplácí. Případná dehydratace má totiž několik negativních důsledků - kromě snížené výkonnosti dochází také ke zpomalení regenerace a v nejhorším případě může dojít i k vážnému poškození zdraví.

Správná volba kvalitního nápoje:

Čím je sport náročnější, tím kvalitnější tekutiny potřebujete. Tělo pocením ztrácí důležité minerální látky (sodík, zda chloridy apod.). Které je třeba do organismu doplnit. Čistá voda není v takovém případě vhodná, protože obsahuje zmíněné látky v nízkých koncentracích a tělní tekutiny s ní pouze naředíte, namísto toho abyste dodali organismu potřebné minerály a sacharidy. Tělo tím spíše zatížíte a výkonnost bude rychle klesat. Podobně jsou nevhodné sycené nápoje, protože oxid uhličitý, který je v nich obsažen, zhoršuje ve většině případů vstřebávání vody a způsobuje reflux (říhání). Abyste předešli poklesu výkonnosti a dalším problémům spojeným s nevhodným pitným režimem, je ideální při sportování využívat speciální sportovní nápoje, které jsou určeny pro intenzivní výkon a obsahují kromě potřebných vitamínů, minerálů i energii v podobě sacharidů.

V naší nabídce naleznete tyto sportovní nápoje:

  • hypotonický nápoj s výraznými protikřečovými účinky vhodný před a během sportovního výkonu - HypoFit, který
    zajišťuje efektivní hydrataci organismu, má vysoký obsah rychle vstřebatelných sacharidů dodávajících energii a optimální poměr vitamínů a minerálů;
  • unikátním produktem pro dlouhé tréninky nebo závody je rehydratační energetický nápoj EnergoFit, který díky obsahu vitamínů, minerálů a aminokyselin posílí výkon, zvýšení obranyschopnosti a urychlí regeneraci po výkonu.

Vyšší výkon a kvalitní regenerace:

Bez kvalitní a rychlé regenerace není možné podávat maximální výkon. Sportovci vynakládající velkou fyzickou aktivitu trvající více než hodinu, musí dbát i na doplňování energie s obsahem sacharidů a dostatečný příjem aminokyselin. Při tréninku dochází kromě spalování tuku i ke spalování svalového glykogenu, který je zdrojem energie pro svalovou práci.

Abyste akutní nedostatek svalového glykogenu mohly kompenzovat, je třeba co nejkratším čase před a po tréninku doplnit sacharidy. Energetický gel K- 4 Power dodá energii postupně a dlouhodobě. Obsahuje energetický komplex s okamžitým účinkem energie, s vysokým NO navyšují a usnadňujícím výkon. Pomáhá tak efektivně předcházet energetické krizi a maximálně podporuje výkon.                                                                                                                                                          

Při namáhavé svalové práci dochází vždy k postupnému snižování hladiny cukru v krvi. Ve chvíli, kdy se vyčerpá aktuálníAminokyseliny Amino BCAA Forte 2:1:1 - Balenie: 400 mg/200 kps rezerva cukru, je třeba najít další zdroj energie. Tímto energetickým zdrojem jsou právě aminokyseliny BCAA. Ze všech suplementů na trhu jsou jedny z nejefektivnějších, protože skutečně přímo ovlivňují metabolické procesy. Zvýšená spotřeba větvených aminokyselin bez jejich dostatečného doplňování vede ke zvýšenému katabolismu (rozpadu) vlastních svalových bílkovin. Zhoršuje se regenerace, ubývá svalová hmota a klesá fyzická výkonnost. Sportovci užívající aminokyseliny BCAA před a po tréninku netrpí odbouráváním svalové hmoty. Když se do těla dostává více BCAA, dochází mnohem méně ke katabolizaci svalové tkáně v průběhu tréninku. Nezapomínejte proto užít 4 - 5 kapslí Amino BCAA forte před a po sportovním výkonu.

Autor: Ing.. Zuzana Chovancová