Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?
Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Chystáte se na běžecký maratón nebo na kolo?

Obsah

Chystáte se na kolo nebo na běžecký maraton?

Jakkoli je sportovec před soutěží motivován a dobře připraven, hranice mezi vítězstvím a prohrou bývá mnohdy velmi tenká. Strava a kromě ní i vhodný doplněk stravy dokáže ve velké míře ovlivnit výkon sportovce. Výživové požadavky jednotlivých sportovců se mění v závislosti na náročnosti, délce a intenzitě tréninků či soutěží, a také na typu sportovní aktivity. Proto chcete-li efektivně doplnit vše, co Váš organismus během zátěže a po zátěži potřebuje, měli byste vsadit i na vhodný doplněk výživy.

Základem je kvalitní pitný režim

Pitný režim je základem pro každou sportovní aktivitu. Jeho důležitost roste s délkou a intenzitou přípravy či závodu. Cyklistika a běžecké maratony patří k nejnáročnějším sportům. Proto se podceňování kvalitního pitného režimu a správné regenerace nevyplácí.

Případná dehydratace má totiž několik negativních důsledků – kromě zhoršené výkonnosti dochází také ke zpomalení regenerace a v nejhorším případě může dojít ik vážnému poškození zdraví.

Správná volba kvalitního nápoje

Čím je sport náročnější, tím kvalitnější tekutiny potřebujete. Tělo pocením ztrácí důležité minerální látky (sodík či chloridy apod.), které je třeba do organismu doplnit. Čistá voda není v takovém případě vhodná, protože obsahuje zmíněné látky v nízké koncentraci a tělesné tekutiny s ní pouze naředíte, místo abyste dodali organismu potřebné minerály a sacharidy. Tělo tím spíše zatížíte a výkonnost bude rychle klesat. Podobně jsou nevhodné sycené nápoje, protože oxid uhličitý, který je v nich obsažen, zhoršuje ve většině případů vstřebávání vody a způsobuje reflux (říhání).

Abyste předešli poklesu výkonnosti a dalším problémům spojeným s nevhodným pitným režimem, je ideální při sportování využívat speciální sportovní nápoje, které jsou určeny pro intenzivní výkon a obsahují kromě potřebných vitamínů, minerálů i energii v podobě sacharidů.

V naší nabídce naleznete tyto sportovní nápoje

  • hypotonický nápoj s výraznými protikřečovými účinky vhodný před a během sportovního výkonu – HypoFit, který zajišťuje efektivní hydrataci organismu, má vysoký obsah rychle vstřebatelných sacharidů dodávajících energii a optimální poměr vitamínů a minerálů;
  • unikátním produktem pro dlouhé tréninky nebo závody je rehydratační energetický nápoj EnergoFit, který díky obsahu vitamínů, minerálů a aminokyselin posílí výkon, obranyschopnost a urychlí regeneraci po výkonu.

Vyšší výkon a kvalitní regenerace

Bez kvalitní a rychlé regenerace nelze podávat maximální výkon. Sportovci, kteří vynakládají velkou fyzickou aktivitu trvající více než hodinu musí dbát také na doplňování energie s obsahem sacharidů a dostatečný příjem aminokyselin. Při tréninku dochází kromě spalování tuku také ke spalování svalového glykogenu, který je zdrojem energie pro svalovou práci. Abyste akutní nedostatek svalového glykogenu mohli kompenzovat, je třeba co nejkratší době před a po tréninku doplnit sacharidy.

Energetický gel K-4 Power dodá energii postupně a dlouhodobě. Obsahuje energetický komplex s okamžitým účinkem energie s vysokým NO účinkem zvyšujícím a usnadňujícím výkon. Pomáhá tak efektivně předcházet energetické krizi a maximálně podporuje výkon.

Při namáhavé svalové práci dochází vždy k postupnému snižování hladiny krevního cukru. Ve chvíli, kdy se vyčerpá aktuální rezerva cukru, je zapotřebí najít další zdroj energie. Tímto energetickým zdrojem jsou právě aminokyseliny Amino BCAA Forte a K4 Power BCAA v instantní formě. Ze všech suplementů na trhu jsou jedny z nejefektivnějších, neboť skutečně přímo ovlivňují metabolické procesy.

Zvýšená spotřeba větvených aminokyselin bez jejich dostatečného doplňování vede ke zvýšenému katabolismu (rozpadu) vlastních svalových bílkovin. Zhoršuje se regenerace, ubývá svalová hmota a klesá fyzická výkonnost. Sportovci užívající aminokyseliny BCAA před a po tréninku netrpí odbouráváním svalové hmoty. Když se do těla dostává více BCAA, dochází mnohem méně ke katabolizaci svalové tkáně v průběhu tréninku.

Nezapomínejte proto užít 4 – 5 kapslí Amino BCAA forte před a po sportovním výkonu, nebo K4 Power BCAA Instant před tréninkem 1 dávka (11g) a 1 dávka (11g) po tréninku. (Příprava: rozmíchat ve 250 – 300 ml vody).