Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Citrus aurantium - účinný spalovač tuků
Citrus aurantium - účinný spalovač tuků

Citrus aurantium - účinný spalovač tuků

Citrus aurantium - účinný spalovač tuků

Citrus aurantium je ovoce známé z tradiční čínské medicíny pod názvem Zhi shi a má pozitivní účinek na redukci podkožního tuku. Ve staré Číně se extrakt zhi shi používal k léčbě zácpy a zlepšení energie (chi), v Amazonii sloužil jako projímadlo a pomoc při zažívacích potížích.

Obsah

Obsahuje množství alkaloidů, které způsobují úbytek hmotnosti a to bez negativních vedlejších účinků na organismus. Kromě toho Citrus aurantium obsahuje řadu účinných látek jako jsou Synefrin, N-methyltyramin, Tyramin, Hordenín a oktopamin.

Extrakt jménem synefrin

Nejznámější látkou citrusu je Synefrin (synephrine, známý také pod názvy sympatie nebo oxedrin). Je to látka alkaloidní povahy. Chemicky je velmi podobný efedrinu a pseudoefedrinu. Synefrin negativní účinky naštěstí nemá, je tedy určitou legální alternativou návykové látky efedrin, ale nemá negativní účinky efedrinu na centrální nervový systém.

Pozitivní účinky synefrinu jsou takové, že specificky stimuluje Beta-3 receptory, čímž dochází ke stimulaci lipidového metabolismu bez vedlejších účinků. Protože je to látka strukturálně blízká adrenalinu, působí centrálně stimulačně. Používá se především k redukci tuku, snížení tělesné hmotnosti a zvýšení hladiny dostupné energie.

Jak Citrus aurantium pomáhá při redukci hmotnosti

V souvislosti s kontrolou váhy Citrus aurantium působí na redukci hmotnosti následovně:

Zvyšuje termogenezi - urychluje spalování tuků v problematických partiích těla, zlepšuje rychlost uvolňování tuku z tělesných zásob a zrychluje klidový metabolismus.

Zvyšuje fyzický výkon - díky aerobní aktivitě se mastné kyseliny odbourávají z tukových zásob a zabezpečují zvýšení fyzického výkonu - tuk se přeměňuje na energii a svalová hmota se zachová.

Svalnatý muž, ktorý má na sebe uterák

Další účinky spalovače tuků Citrus aurantium

 • Zvyšuje metabolismus organismu a tedy i metabolismus tuků - čím rychleji pracuje metabolismus, tím více tělo spaluje kalorie a tím méně tukových zásob máme;
 • zvyšuje spalování tuků, podporuje štěpení tuků, speciálně atakuje tukové buňky;
 • zvyšuje výdej energie, zvyšuje energii organismu, odstraňuje pocity únavy;
 • snižuje chuť k jídlu, potlačuje chuť na jídlo (omezuje pocit hladu), snižuje apetit, předchází přejídání;
 • zlepšuje cirkulaci krve;
 • podporuje činnost jater;
 • působí jako zažívací tonikum, uklidňuje žaludek, potlačuje nevolnost, nadýmání a nepříjemné pocity v žaludku;
 • rozpouští ledvinové kameny a čistí krev;
 • uvolňuje adrenalin a noradrenalin z tukové tkáně;
 • obsahuje množství minerálů a vitamínů, hlavně vitamin C;
 • má uklidňující účinek.

Znáte ThermoFit?

ThermoFit je čistě přírodní termogenní spalovač tuků. Jednou z jeho složek je právě zmíněná složka Citrus aurantium, která hraje nezastupitelnou roli při spalování tuků. Další čistě přírodní látky ještě umocňují pozitivní efekt na spalování tuků i prodloužení vytrvalosti. ThermoFit ocení sportovci, kteří jsou v období rýsování, stejně jako kdokoliv, kdo usiluje o minimalizaci podkožního tuku či redukci tělesné hmotnosti.