Co si dát po cvičení? ZKUS KONOPNÝ PROTEIN
Co si dát po cvičení? ZKUS KONOPNÝ PROTEIN

Co si dát po cvičení? ZKUS KONOPNÝ PROTEIN

Co si dát po cvičení? ZKUS KONOPNÝ PROTEIN

Všichni známe pozitivní účinky konopí na naše zdraví. Konopí je zdrojem nejen zdraví prospěšných látek, ale je vhodné i pro diabetiky a celiatiky. Konopná semínka se stala v dnešní době obrovským trendem a lidé ho přidávají do různých jídel. Ale slyšeli jste už o konopném proteinu? Sportovci si ho žádali jako náhradu za živočišný protein a my vám o něm řekneme více.

Konopný protein se vyrábí vylisováním oleje z konopného semínka, které se pak rozemele a proseje, aby se odstranila část vlákniny a zvýšil se podíl bílkovin. Je velmi dobře stravitelný a využitelný i v surovém stavu, nevyvolává žádné alergie, takže je vhodný opravdu i pro skupiny lidí s různými alergiemi či potravinové intolerance včetně celiatiky.

V čem jsou jeho výhody a v čem nevýhody oproti živočišným proteinem?

Výhodou je, že obsahuje komplexní plnohodnotné bílkoviny a že není živočišný. Mohou ho užívat i vegani a vegetariáni. Konopný protein dokáže konkurovat běžným syrovátkovým i sójovým proteinem. Ptáte se jak je to možné?

Je určen v podstatě pro všechny. Považuje se za vysoce nutričně hodnotnou potravinu, která je pro tělo prospěšnější jako klasicky a průmyslově zpracované preparáty. Můžeme ho zařadit do jídelníčku 

kdykoliv během dne, záleží na aktivním pohybu. Doporučuje se hlavně po fyzickém výkonu, ale dát si jej můžete v podstatě kdykoli, když na něj dostanete chuť.

Jeho chuť je nenápadná, občas připomíná oříšky. Nepatří mezi přípravky, které jsou výrazně ochucené, takže pokud nejste zvyklí na takovou chuť, bude to pro Vás nezvyklé. Můžete ho ale zkusit ochutit medem, skořicí nebo javorovým sirupem. V podstatě čímkoliv, co vám chutná. Nápadem se meze nekladou.