Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Důležitost pitného režimu u dětí
Důležitost pitného režimu u dětí

Důležitost pitného režimu u dětí

Důležitost pitného režimu u dětí

Každý rodič by si měl uvědomit, jak důležité je aby jejich dítě nezanedbávali dostatečný pitný režim a hlavně aby zvolený nápoj byl ten správný, zdravý a prospěšný pro jejich organismus.

Pokud jde o dostatek tekutin, děti jsou ohroženou skupinou. Každý rodič by si měl uvědomit, jak důležité je aby jejich dítě nezanedbávali dostatečný pitný režim a hlavně aby zvolený nápoj byl ten správný, zdravý a prospěšný pro jejich organismus. Miminka, které jsou kojené většinou do šesti měsíců věku, nepotřebují zpravidla jiné tekutiny kromě mateřského mléka (kromě případů zvýšené dehydratace, například při vysokých horečkách a podobně). Jak však dítě roste, mění se i jeho denní režim. Stává se pohyblivost, aktivnějším a tím se mění i jeho potřeba množství přijatých tekutin.

Základem pitného režimu dětí v každém věku je v první řadě čistá neperlivá voda. V případě, že chcete pitný režim svého dítěte trochu zpestřit, určitě mu nedávejte umělé slazené nápoje vyráběné v různých barevných variacích, zda příchutích od výmyslu světa.

Velmi oblíbenými nápoji dětí různého věku jsou hlavně čaje. Dětské čaje dostat běžně iv instantní podobě. Tato forma nápojů bývá oblíbená hlavně mezi maminkami. Jsou lehké na přípravu, protože se rychle rozpustí a mají příjemnou chuť. Při výběru těchto druhů nápojů je důležité dbát na to, aby neobsahovaly příliš mnoho cukru či jiných sladidel, ale naopak byly plné vitamínů a minerálů pro děti. Obecně nápoje pro děti je důležité vybírat podle věku dítěte. Ovocné mají příjemnou chuť, jsou osvěžující a děti si je snadno oblíbí.

Na pultech obchodů jsou nabízeny různé barevné a chuťově poutavé limonády, limonády, džusy, ... ty však často obsahují vysokou dávku cukru, umělých sladidel, aromat, syntetických barviv a konzervantů. Na nápoje s vysokým obsahem cukru si děti velmi snadno zvyknou a budete mít problém odučit je od nich. Jejich pitím může být dítě zároveň náchylnější ke vzniku zubního kazu a obezity.

Pro děti jsou zcela nevhodné nápoje, které obsahují kofein, tein - alkaloid, který bývá často obsažen v některých druzích čajů, silný černý čaj či kolové nápoje. Kvůli obsahu oxidu uhličitého, který dráždí dětský žaludek a může způsobovat i překyselení, nadýmání či říhání by děti neměly pít ani perlivou vodu. Po perlivé vodě se mnohem dříve dostaví pocit uhašení žízně a dítě potom nevypije tolik, kolik jeho tělo potřebuje.

Jelikož v Kompave považujeme pitný režim u dětí za velmi důležitý, přicházíme s novým produktem JAMI Drink. Jde o neperlivý nápoj s příchutí maliny a s obsahem ibišku. Neobsahuje žádný kofein, syntetické či umělá barviva ani konzervační látky. Všechny přidané složky jsou přírodního charakteru.

Dny se pomalu, ale jistě prodlužují, stávají se teplejšími, sluníčko je stále dotíravěji ai to jsou důvody, proč je třeba dbát na dostatečný příjem tekutin u našich nejmenších. Skvělá ovocná, osvěžující a kyselkavé chuť? Ano, právě ibišek se může kromě osvěžujících tónů chuti, pyšnit i jinými blahodárnými účinky na organismus. Obsahuje důležité vitamíny a minerály. Určitě oceníte, že se tak stane výborným zdrojem C vitamínu pro vaše děti. Kromě toho je ibišek plný vápníku, železa, niacinu, riboflavinu, ale i organických kyselin (zejména kyseliny jablečné, citrónové a vinné). Vyznačuje se také protizánětlivými, antioxidačními a antimikrobiálními účinky díky vysoké dávce antokyanů (látky, které se nacházejí v sušených květech).

Malinový nápoj s obsahem ibišku bude zaručeně chutnat jak dětem tak i dospělým. A to nejen ve formě studeného nápoje, protože JAMI Drink si můžete připravit i jako čaj. Hlavně děti si přijdou na své i během teplých letních dnů. Tento nápoj jejich výborně osvěží a dodá kvalitní dávku látek na ochranu jejich organismu. A abychom ještě jeho účinek znásobily, jeho složení jsme obohatili o cennou dávku vitamínů C, D3 a nezapomněli jsme ani na prospěšné minerály pro dětský organismus - železo a zinek.

Pokud právě vaše dítě často trpí oslabenou imunitou, JAMI Drink bude pro něj to pravé. Železo je důležité pro tvorbu krevního barviva hemoglobinu, ten zajišťuje transport kyslíku a je důležitý i pro rozvoj mozku. Jeho nedostatek může u vašeho dítěte způsobit anémii, která může následně vést k únavě a nedostatku energie. Může mít i negativní vliv na učení základních dovedností. Zinek patří k jednomu z nejdůležitějších minerálů pro zdravý vývoj a růst dítěte. Dostatečná dávka vitaminu D3 zase zajistí vývoj zdravých a pevných kostí a zoubků. Díky obsaženým ovocným kyselinám, které ibišek obsahuje a inulinu, který působí jako prebiotikum se celkově usnadní trávení vašeho děťátka (zácpy a jiné zažívací problémy). JAMI Drink se stane chutným a zdravým způsobem, jak zpříjemnit a ozvláštnit pitný režim vašich dětí.