FIREFLY cyklistický team
FIREFLY cyklistický team

FIREFLY cyklistický team

FIREFLY cyklistický team

Cyklistický team FIREFLY je projekt, který slouží k podpoře rozvoje cyklistiky mládeže na Slovensku v kategorii U 23, (19-23 let), který je svého druhu jediný v České republice.

 

 


"Podpora a rozvoj je věnován v kategorii women i men. Před 3 lety jsem se rozhodl založit uvedený team-projekt, jelikož" SAGANOMANIA ", která v té době sbírala popularitu, velmi pomohla a pomáhá motivaci rozvoje obecné cyklistiky na Slovensku v mládežnických kategoriích do 18 let. Z uvedených kategorií se nám podaří vypracovat mladé talenty, které automaticky nevidí možnost pokračování ve své kariéře, amatérské nebo profesionální cyklistiky na Slovensku. Zmíněná kategorie U 23 patří mezi nejtěžší přechod (období) v cyklistice - věkový nebo výkonnostní, který je velmi ovlivněn motivací a podporou - pomocí při svým rozvoji.


Na základě získaných informací a skutečností jsme se rozhodli podpořit kategorii pomoci při dalším rozvoji a růstu mládeže. Po 3 letech působnosti můžeme hodnotit projekt velmi pozitivně, z 3 závodníků máme na sezónu 2016 družstvo-team s dvanácti sportovci, 10 chlapců, 2 dívky. Z našeho teamu jsme dokázali podpořit a pomoci talentem jako je např. Juraj Bellan, Andrej Strmiska, kteří v minulé sezóně absolvovali v kategorii U23, první rok své působnosti a po velmi dobrých výsledcích se dokázali dostat do kontinentálního teamů, což je v Evropské působnosti momentálně nejvyšší možné uplatnění.


Známý italský trenér, Paolo SLONGA, s námi spolupracoval při tréninkové přípravě, sportovní přípravě - výkonnostní konzultací. Pan SLONGA je u nás konzultační poradce, technik při přípravě teamu a jednotlivců. V minulosti připravoval Petra Sagana a momentálně se věnuje V. Nibaliho a F. Aru. V sezóně 2015 jsme získali v rámci slovenského působení velmi pozitivně umístění av rámci Slovenského poháru v silniční cyklistice jsme v silné konkurenci obsadili 3. místo, v rámci "nekontinentalnych teamů" první místo! V jednotlivcích na mistrovství Slovenska v "časovce" jednotlivců 2.- 3. místo, v závodech s hromadným startem 3.místo. Působnost teamu je během sezóny věnována hlavně zemím V4: Slovensko - Madarsko - Polsko - Česká republika. Absolvujeme tréninkové soustředění v Itálii - únor-březen v Lago-di Garda, Livigno v červnu a červenci!


Team má převážně československé působení. Trenéry a sportovními řediteli pro sezónu 2016 jsou bývalí reprezentanti Slovenska, Matej Vysna a Michal Kunic, kteří své technické a odborné zkušenosti přenášejí na závodníky a jsou velmi nápomocní v jejich výkonnosti a vývoji.


Považuji za důležité uvést i spolupráci s Petem Sagan, se kterým jsem ve velmi úzkém kontaktu a komunikaci ohledně jeho osobního projektu Cycling Academy věnován kategorii do 18 let, který má také celoslovenskou působnost a podle předběžných informací má náš team působit na základě spolupráce s projektem, jako přechodný-sběrný-motivační projekt nezávysle na sponzorech a partnerech samotného P. Sagana.


Máme podporu i od ostatních slovevnských profesionálních závodníků, jako jsou bratři Velitsové, M.Kolar, J. Sagan.

V rámci celosvětové působnosti, konzultaci a motivační podporu nám poskytují závodníci Pavel Brutt, Nikolaj trus, Alexander Serov nebo Sonny Collbreli případně další cyklisté, se kterými mají možnost absolvovat tréninkové soustředění. "
 

Rasťo Zoller - manažer Firefly teamu