Fitness banánová zmrzlina
Fitness banánová zmrzlina

Fitness banánová zmrzlina

Fitness banánová zmrzlina

Fitness zmrzlina, která je připravena opravdu za několik minut. Na její přípravu stačí pouze 3 ingredience. Po přidání proteinu může sloužit jako chutná alternativa k doplnění těch správných a potřebných živin po sportovním výkonu. Zchladí rozpálené tělo, doplní energii a podpoří rychlejší regeneraci.

Ingredience na přípravu

  • 2 sklenice mandlového mléka (případně jako náhrada poslouží i jiné mléko rostlinného původu)
  • 2 banány
  • 2 odměrky Protein 80 banán
  • stévie podle chuti
  • na ozdobení: arašídové máslo, ovoce, listy meduňky

Postup

Banány si oloupeme, nakrájíme na menší kousky a dáme zamrazit. Po zamrazení banány pořádně zmixujeme na hustou hmotu. Dáváme pozor, aby byla hmota dostatečně vymixovaná na dosažení jemné a lahodné zmrzlinové chuti. Přidáme Protein 80 (nejvhodnější je použít příchuť banán, která podtrhne zmrzlině banánový chuťový akcent) a mandlové mléko. Banány patří do kategorie nejsladší ovoce, ovšem, kdo je milovníkem skutečně sladké chuti, může na dochucení využít steviu. Přírodní sladidlo, které pomáhá při hubnutí, reguluje hladinu cukru a snižuje krevní tlak. Jako poslední krok vytvořenou hmotu nalijeme do plastové nádoby a dáme zamrazit.

Tip 1

Pro dosažení ještě hustší konzistence, můžete namísto Protein 80 použít Micellar Casein, který díky své schopnosti zahustit a dochutit různé krémy udělá vaši zmrzlinu hustší.

Tip 2

Na dozdobení můžete použít lyofilizované ovoce, které můžete obměňovat při každé přípravě, a tím vždy dodat své oblíbené zmrzlině nový ,, šmrnc ".

Dobrou chuť!