Jak na krásně tvarovaný zadeček
Jak na krásně tvarovaný zadeček

Jak na krásně tvarovaný zadeček

Jak na krásně tvarovaný zadeček

Mít hezky tvarovaný, svalnatý, ne však tlustý, třaslavý zadek s celulitidou je tedy pořádná dřina. Vyžaduje to trpělivost, čas, pevnou vůli a správnou techniku.

Jak na to?

1. DREPY

Patří mezi nejzákladnější ale i nejúčinnější cviky. Je vhodné začít dřepovat jen s vlastní váhou a postupně přidávat závaží. Stačí vám činky, později přejděte na tyč se závažím. Dbejte na techniku, protože právě ta může způsobit komplikace (zejména s koleny) pokud je špatně provedena.

2. SUMO DŘEPY

Nohy roztáhněte co nejvíce od sebe, špičky vytočte ven. Zadek stáhněte až pod kolena a následně vraťte nahoru. Důležitá je pomalá technika provedení cviku. Můžete si vzít i závaží. Nezapomeňte vždy na konci cviku přetáhnout pánev dopředu.

3. VÝPADY

Výpady můžete provádět vpřed ale i vzad, popřípadě šikmo dozadu. Je to velmi účinný cvik. Při výpadu musí jít jedno koleno až těsně nad zem a druhé musí být nad kotníkem, popřípadě tak, abyste si viděli špičku. Nikdy necvičte tak, abyste si špičku přední nohy neviděli. Velmi tím zatěžujete kolenní kloub.

Kolik cvičit?

Minimálně 3 krát do týdne.

Chcete zhubnout?

Cvičte 6-8 sérií po 50 opakování z každého cviku.

Chcete tvarovat?

Cvičte méně cviků –  3 – 6 sérií po 12-20 opakování, naložte si vyšší váhu.

Cvičení je efektivní až tehdy, když Vás svaly pálí. Cviky střídejte, aby si tělo na určitý opakovaný pohyb nezvyklo. Více inspirací s cviky na zadek naleznete na našem blogu ;)