Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Jak na krásně tvarovaný zadeček
Jak na krásně tvarovaný zadeček

Jak na krásně tvarovaný zadeček

Jak na krásně tvarovaný zadeček

Mít hezky tvarovaný, svalnatý, ne však tlustý, třaslavý zadek s celulitidou je tedy pořádná dřina. Vyžaduje to trpělivost, čas, pevnou vůli a správnou techniku.

Obsah

Jak na to?

1. DREPY

Patří mezi nejzákladnější ale i nejúčinnější cviky. Je vhodné začít dřepovat jen s vlastní váhou a postupně přidávat závaží. Stačí vám činky, později přejděte na tyč se závažím. Dbejte na techniku, protože právě ta může způsobit komplikace (zejména s koleny) pokud je špatně provedena.

2. SUMO DŘEPY

Nohy roztáhněte co nejvíce od sebe, špičky vytočte ven. Zadek stáhněte až pod kolena a následně vraťte nahoru. Důležitá je pomalá technika provedení cviku. Můžete si vzít i závaží. Nezapomeňte vždy na konci cviku přetáhnout pánev dopředu.

3. VÝPADY

Výpady můžete provádět vpřed ale i vzad, popřípadě šikmo dozadu. Je to velmi účinný cvik. Při výpadu musí jít jedno koleno až těsně nad zem a druhé musí být nad kotníkem, popřípadě tak, abyste si viděli špičku. Nikdy necvičte tak, abyste si špičku přední nohy neviděli. Velmi tím zatěžujete kolenní kloub.

Kolik cvičit?

Minimálně 3 krát do týdne.

Chcete zhubnout?

Cvičte 6-8 sérií po 50 opakování z každého cviku.

Chcete tvarovat?

Cvičte méně cviků –  3 – 6 sérií po 12-20 opakování, naložte si vyšší váhu.

Cvičení je efektivní až tehdy, když Vás svaly pálí. Cviky střídejte, aby si tělo na určitý opakovaný pohyb nezvyklo. Více inspirací s cviky na zadek naleznete na našem blogu ;)