Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?
Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Cesta za vysněnou postavou je výzva, a neobejde se bez kvalitní stravy a pravidelného tréningu. Při chudnutí je důležité myslet na to, aby náš denní kalorický příjem nebyl vyšší, než je výděj.

Obsah

Spalovače tuků jsou kontroverzním tématem, protože lidé je vřele doporučují, ale najdou se i skeptici, kteří je považují za marketingový tah. Nedůvěru některých lidí ve spalovače vyvolal samotný trh, na kterém najdeme široké portfolio různých druhů, a ne všechny fungují tak, jak to v reklamě garantují. Proto je důležité, abychom si pro sebe uměli vybrat ten správný, který nám podpoří rychlé spalování tuků a my jsme tak dosáhli vytoužené linii.

Nesmíme však zapomínat na to, že strava a trénink jsou v procesu hubnutí základními pilíři. Spalovače tuků jsou skvělým pomocníkem, avšak bez zdravé stravy, kvalitního tréninku a dostatečného spánku požadovaných výsledků nedosáhneme.

Jak zrychlit spalování tuků?

Absolvujeme náročné tréninky, pociťujeme nárůst svalové hmoty, ale tukové polštářky jsou stále patrné. Tehdy přichází ideální čas sáhnout po kvalitním spalovači tuků. Lidské tělo má predispozici ukládat tukové zásoby na místech, na kterých to není příliš lichotivé. Ženám se tuky ukládají v oblasti boků, hýždí a tricepsů, mužům zejména v oblasti břicha.

Při dnešní obrovské nabídce bychom však potřebovali mít při sobě minimálně odborníka na výživu a biochemika, aby nám poradili, který produkt je pro nás ten nejlepší. Když se pustíte do "googlení", hned zjistíte, že nejznámější a nejvíce používaný spalovač je L-Karnitin. Poměrně často se však setkáte is názorem, že L-Karnitin je na spalování tuků slabý a je třeba sáhnout po něčem silnějším. tedy podívat na to, jak to opravdu je.

L-Karnitin – nejrozšířenější spalovač

L-Karnitin je látka, která má rozhodující úlohu při spalování tuků v těle. Je hlavním receptorem pro aktivaci kyselin v buněčném metabolismu. Působí jako „energizér“ na organismus, který stimuluje. V minutě byl proto považován za „energeticky vitamín“, který příznivě podporuje činnost srdce. Svoji roli spalovače tuků plní výborně, absentuje však při něm silný stimulační účinek, který zejména návštěvníci fitness center hledají. Právě tato absence stimulačních látek, nicméně na druhé straně činí z L-Karnitinu dostupnější produkt pro lidi, kteří mají tyto látky kontraindikovány – to znamená, že je nemohou konzumovat, protože mají vysoký krevní tlak, zvýšenou činnost štítné žlázy nebo mají kardiovaskulární problémy. Pro lidi, které trápí zmíněné problémy je L-Karnitin ta správná volba.

L-karnitin má výborný lipotropní účinek (využívá tuky určené ke spalování), který dokážeme dále několikanásobně ještě zvýšit. L-Karnitin je totiž možné dále „posílit“, a to tak, že se k němu přidají další stimulační látky, které navzájem synergicky zesílí účinek. A s tímto záměrem a účinkem vznikl produkt ThermoFit od Kompavy, který můžeme považovat za jeden z nejsilnějších a nejúčinnějších spalovačů na trhu.

ThermoFit – nejsilnější spalovač se silným stimulačním účinkem

ThermoFit obsahuje silné přírodní stimulační látky jako Citrus aurantium (přírodní náhradu efedrinu), extrakt z bílé vrby (přírodní alternativu aspirinu), přírodní stimulant kofein, stimulant a silný detoxikátor zelený čaj, extrakt z myrhovníku (gugul), který zmírňuje , L-tyrosin, který urychluje metabolismus tuků, naringin, chrom a selen, které potlačují chuť k jídlu a na sladké. Toto složení činí z ThermoFitu silný spalovač tuků, jehož účinek pocítíte krátce po užití.

ThermoFit doporučujeme užívat minimálně 45 min před tréninkem, a dávkování závislé na samotném jedinci. Ze začátku doporučujeme užívat 2 kapsle denně, lidé, kteří jsou citliví na stimulační látky, by měli začít s 1 kapslí, případně dávku postupně zvyšovat na 2-3 kapsle. Na celkové nastartování metabolismu se doporučují užívat 2 kapsle v čase kolem 10:00. Dávejte si však pozor na užívání ve večerních hodinách, silný stimulační účinek může způsobit problematičtější usínání.

Autor: Dip. fyz. Martin Minárech, trenér 3. stupně a rozhodčí 1. stupně ve Slovenské asociaci silového trojboje a kulturistiky.

Editor: Mgr. Petronela Stupková