Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?
Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Jak si vybrat pro sebe nejúčinnější spalovač tuků?

Každý z nás sa vo fitness centre alebo pri rôznych pohybových aktivitách snaží vylepšiť svoju postavu. Pravidelne trénuje, má pod kontrolou svoj denný kalorický príjem a výdaj, zlepšuje tréningy.

Každý z nás se ve fitness centru nebo při různých pohybových aktivitách snaží vylepšit svou postavu. Pravidelně trénuje, má pod kontrolu svůj denní kalorický příjem a výdej, zlepšuje tréninkové jednotky. Znáte to však. Svaly se stávají pevnějšími, celé tělo je zdatnější, tréninky tvrdší, ale tukové polštáře na "standardních místech" (u mužů na břiše a u žen i na bocích, hýždích a tricepsy) již nemizí tak, jak bychom si to představovali. A tak přichází ideální čas sáhnout po kvalitním spalovači tuků.

Při dnešní obrovské nabídce bychom však potřebovali mít u sebe minimálně odborníka na výživu a biochemika, aby nám poradili, který produkt je pro nás ten nejlepší. Když se pustíte do "googlení", hned zjistíte, že nejznámější a nejvíce používaný je L-Karnitin. Poměrně často se však setkáte i s názorem, že L-Karnitin je na spalování tuků slabý a je třeba sáhnout po něčem silnějším.

L-Karnitin - nejrozšířenější spalovač
Pojďme si však nejprve rozebrat, jak L-Karnitin funguje. Tato látka hraje rozhodující roli při spalování tuků v těle. Je hlavním receptorem pro aktivaci kyselin v buněčném metabolismu. Působí jako "energizér" na organismus, který stimuluje. V minulosti byl proto považován za "energetický vitamín", který příznivě podporuje činnost srdce. Svou roli spalovače tuků plní výborně, absentuje však při něm silný stimulační účinek, který více návštěvníci fitness centra hledají. Právě tato absence stimulačních látek však dělá na druhé straně z L-Karnitinu dostupnější produkt pro lidi, kteří mají tyto látky kontraindikovány - to znamená že je nemohou konzumovat, protože mají vysoký krevní tlak, zvýšenou činnost štítné žlázy nebo mají kardiovaskulární problémy. I tito lidé chodí do fitness center a L-karnitin je pro ně výborná volba.

L-karnitin má také výborný lipotropní účinek (využívá tuky určené ke spalování), který dokáže dále několikanásobně ještě zvýšit. L-Karnitin je totiž možné dále "vytunit", a to tak, že se k němu přidají další stimulační látky, které navzájem synergicky zesílí účinek. A s tímto záměrem a účinkem vznikl produkt ThermoFit od Kompava, který můžeme považovat za jeden z nejsilnějších dostupných spalovačů na trhu.


ThermoFit - nejsilnější spalovač se silným stimulačním účinkem

ThermoFit obsahuje silné stimulační látky jako Citrus aurantium (přírodní náhradu efedrinu), extrakt z bílé vrby (přírodní alternativu aspirinu), přírodní stimulant kofein, stimulant a silný detoxikátor zelený čaj, extrakt z myrhovníku (gugul), který zmírňuje zánět ve svalu při přetrénování, L-tyrosin, který urychluje metabolismus tuků, naringin, chrom a selen. Toto složení dělá z ThermoFitu silný spalovač tuků se stimulačním účinkem, který pocítíte hned krátce po užití.

Doporučujeme užívat minimálně 45 min před tréninkem 2 kapsle, pro lidi citlivé na stimulační látky je vhodné začít s 1 kapslí a případně dávku postupně zvyšovat na 2, max. 3 kapsle. Na celkové nastartování metabolismu se doporučují užívat 2 kapsle v době kolem 10.00 hod. Dávejte si však pozor na užívání po 19.00 hod. Silný stimulační účinek může způsobit problematičtější usínání.

Autor. Dip. fyz. Martin Minárech, tréner 3. stupňa a rozhodca 1. stupňa v Slovenskej asociácií  silového trojboja a kulturistiky.