Jak úspěšně spalovat tuky?
Jak úspěšně spalovat tuky?

Jak úspěšně spalovat tuky?

Jak úspěšně spalovat tuky?

Zajímá vás, jak správně rozjet spalování tuků? To je dobrá volba, protože to znamená, že chcete vědět, jak to dělat efektivně, správně, a tak neztrácet čas nesmyslnými dietami, které doprovází velký jojo efekt a tedy znamenají, že nakonec stejně skončíte tam, kde jste začali.

Obsah

Za úspěšný postup při spalování tukových rezerv lze považovat střídání jednoho měsíce objemového tréninku a jednoho měsíce zaměřeného na odbourávání tuků. 

První měsíc

Se budete snažit nabrat asi 0,5 kg týdně, tj. 2 kg za měsíc, asi 75 % by mělo být tvořeno svalovou hmotou. To znamená, že naberete 1,5 kg svalové hmoty a 0,5 kg tuků.

Druhý měsíc

By ste měli spalovat 0,5 kg týdně a z toho by mělo být 75 % tuku, což znamená, že spálíte 1,5 kg tuku a 0,5 kg svalové hmoty. Na konci těchto dvou měsíců tedy spálíte 1 kg tuku a naberete 1 kg svalové hmoty = Ideální poměr na cestě k vypracované postavě.

Tyto výpočty jsou reálné a dosažitelné pro každého, kdo je ochoten dát do tréninku a stravy opravdu maximum.

Pěkné na celém programu je, že se vlastně neustále zlepšujete.

Stále buď budujete svalovou hmotu, nebo spalujete tuky, navíc neustále změny brání tomu, aby se metabolismus adaptoval, a vy jste museli ztrácet čas překonáváním stagnace. 

Teoreticky se tohoto programu můžete držet i několik let. Pokud ale máte na počátku více než 20 % tělesného tuku, bylo by dobré věnovat několik prvních měsíců jen spalování tukových rezerv. Naopak, když jste štíhlí, nechte si prvních pár měsíců jen na budování svalové hmoty.

Vy, kteří máte kolem 10 % tukových rezerv, můžete hned začít s uvedeným programem a všechno po měsíci střídat. Abyste mohli nabrat 0,5 kg týdně, musíte zvýšit svůj kalorický příjem o 300-500 kcal denně. K tomu, abyste "shodili" 0,5 kg týdně, musíte snížit kalorický příjem o 300-500 kcal. 

Spalování tuků můžete podpořit následujícími způsoby 

  • Jezte 5-6 porcí denně.

Abyste udrželi aktivní metabolismus. 

  • Ze stravy eliminujte tuky.

Tendence bílkovin a sacharidů uskladňovat se v těle ve formě tuků je zanedbatelná, ale tuky se v těle s oblibou a snadno ukládají. Na toto téma existuje množství článků, z praxe víme ale jedno - jen velmi malé množství tukových zásob vzniká z konzumace komplexních sacharidů a bílkovin. Většinou je původcem tuk obsažený ve stravě. Větší roli proto sehraje množství konzumovaných tuků jako konkrétní kalorický příjem. 

  • Snižte příjem sacharidů.

Tím se sníží hladina inzulínu a aktivují se tuky spalující mechanismy v těle. Jak je ale možné omezit příjem sacharidů, když nechcete příliš omezovat příjem kalorií? Spolehněte se na speciální potravinové doplňky. Doporučujeme vám snížit příjem sacharidů postupně. Začněte tím, že eliminujete škroby (brambory, rýže apod.) z poslední porce daného dne. 

  • Aerobní trénink zařazujte, když jsou sacharidové rezervy skoro vyprázdněny. Tato strategie vede k tomu, že tělo bude muset spalovat tuky, aby získalo potřebnou energii. Aby stě zabránili spalování svalové hmoty, konzumujte před aerobním tréninkem kvalitní proteinový koktejl - například BodyFit

Spalování tuku a aerobní trénink

Abyste maximalizovali spalování tuků, je dobré zařadit i doplněk výživy ThermoFit. Obsahuje vysoce účinné, povzbuzující a tuk spalující látky, které zvyšují výkonnost, dodávají tělu potřebnou energii a prodlužují vytrvalost.

Také je dobré zařadit aerobní trénink po tréninku posilovačem, protože glykogenové rezervy jsou téměř vyčerpány. Postačí středně náročný aerobní trénink, při kterém se trošku zapotíte a zadýcháte. I když se percentuálne spaluje více tuků při nízkointenzívnom aerobním tréninku, spálíte více gramů tuku během vysoce intenzivního cvičení, protože odbouráte vcelku více kalorií.

Pokud tedy zvolíte správnou intenzitu, zapracujeme zároveň na vaskulární a podpoříte kapacitu spalování tuků. Pokud dosáhnete stagnaci, budete muset v tréninku přidat. Pokud by se delší či častější trénink neosvědčil, na dva týdny aerobní cvičení úplně vynechte, zvyšte příjem kalorií, naberte nějakou svalovou hmotu a nastartujte svůj metabolismus. 

Když nastane nějaký problém, je vždy třeba odhalit jeho příčinu a převést nezbytná opatření. Nemůžete čekat, že se stane nějaký zázrak a vše se vyřeší samo.

Zkuste postupné změny jídelníčku i tréninku, poslouchejte své tělo, sledujte jeho reakce, podle toho nejlépe určíte, kterým směrem se máte ubírat.