Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Když to prostě nejde ...
Když to prostě nejde ...

Když to prostě nejde ...

Když to prostě nejde ...

Střevo je výjimečný orgán. Věděli jste, že v něm sídlí až 2/3 imunitního systému? Pomáhá nám získávat energii z potravy, vytváří vitamíny a dokonce si umí vytvořit více než 20 vlastních hormonů. Bez záhybů představuje délku 18m. Pokud bychom k tomu připočteny i hodnotu klků, dosáhli bychom délku 7 km. Všechny naše orgány spotřebovávají energii a v tenkém střevě se energie získává.

Obsah

Zdravý trávicí trakt je zárukou dobrého zdraví a dobrého fungování všech orgánů. Žijeme ve vysoce industrializované společnosti, která je náročná na zajištění zdravé a kvalitně vyvážené stravy. Nedostatečně pijeme, rychle se stravujeme, málo se pohybujeme. Jsme vystaveni vnějším vetřelcem, jedovatým chemikáliím, znečištění, chronickému stresu, či depresím. Dala by se napsat kniha o všech nedostatcích, kterými jsme dennodenně obklopeni. Následně se stáváme mrzuté, apatičtí, negativní naladěnými a to je už jen malý krůček k prvním nežádoucím zdravotním problémům. Omezení spojená s výskytem různých onemocnění zasahují do všech sfér našeho života. Jedním z problémů, které měl nebo má snad každý z nás, je zácpa. Akutní, či chronická. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Nedostatečně pijeme, rychle se stravujeme, málo se pohybujeme. Jsme vystaveni vnějším vetřelcem, jedovatým chemikáliím, znečištění, chronickému stresu, či depresím.

Akutní vs. chronická zácpa

Akutní zácpa může vzniknout například na dovolené nebo služební cestě. Najednou se několik dní nevyprázdní. Příčina je většinou psychického charakteru, ale způsobit ji může i užívání léků, časový posun, vypadnutí z každodenního pravidelného režimu. Je to přechodný problém a upraví se v průběhu několika dní. Přesto je velmi nepříjemnou a frustrující zkušeností.

Oproti tomu chronická zácpa představuje větší problém. Vypěstovali jsme si ji sami, a to zadržováním nutkání na stolici, nesprávným stravováním, nedostatečným pitným režimem a nedostatkem pohybu. Nejčastějšími adepty na chronickou zácpu jsou:

 • starší lidé,
 • lidé s nedostatečným pohybem,
 • lidé, kteří konzumují málo vlákniny ve stravě a naopak mnoho sacharidových jídel a masa,
 • lidé, kteří málo pijí nebo naopak pijí hodně kávy.

žena, ktorá má bolesti brucha

Zácpa je zákeřný chorobný stav střev. Nejdříve zpozorujeme problémy s vyprazdňováním, ztíženo nebo až bolestivé vyprazdňování střev. Uvnitř střev však nastává horší situace. Toxiny, které mají vyprazdňováním dostávat ven z těla, zůstávají ve střevech, kumulují se, vstřebávají do krve a následně migrují k různým orgánům. Následná bolest hlavy, únava, či oslabení imunitního systému jsou projevy otravy toxiny pocházejícími ze střeva. Počet dobrých bakterií, které podporují náš imunitní systém je snížen, začíná dařit hnilobným bakteriím a kvasinkám.

Pokud řešíte zácpu projímadly, tak s tím raději skončete. Sice zpočátku pomáhají, ale později způsobí, že vaše střevo úplně zleniví. Do správného stavu se tato situace už jen těžko vrací. Co pomáhá na zácpu? Odpověď je VLÁKNINA.

Doporučený denní příjem vlákniny je 25 až 30 g na den. Obsah 30 g vlákniny se nachází přirozeně v 1,7 kg jablek nebo 1,1 kg ořechů, 3,4 kg hlávkového salátu, 1,9 kg brambor, 4,3 kg vařených špaget, 1 kg banánů. Pokud nejsme schopni přijímat stravou stanovené množství vlákniny, můžeme si pomoci jednoduše připraveným nápojem plným vlákniny a přírodními rostlinnými extrakty.

Belly Fyto Detox - úleva pro vaše trávení

Belly Fyto Detox jsme uvedli na trh v březnu 2018. Tajemství jeho úspěchu se ukrývá v 100% přírodní a rozpustné vláknině ze semen jitrocele, navíc obohacené o přírodní rostlinné extrakty a vitamíny skupiny B, C, E. Jedna dávka Belly Fyto Detox obsahuje až 6 , 5 g vlákniny, což představuje až ¼ doporučené denní dávky. Jedinečná kombinace složení Belly Fyto Detox:

 • přispívá k optimální střevní mikroflóře,
 • uklidňuje sliznici trávicího traktu a střev,
 • přispívá ke správnému trávení podporou vylučování trávicích šťáv,
 • navozuje správnou peristaltiku (pohyb) střev,
 • přispívá ke zvýšení objemu stolice,
 • napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování, čímž eliminuje zácpu.

 

Co najdeme v produktu Belly Fyto Detox?

 • Nerozpustnou vlákninu

Nerozpustná vláknina absorbuje škodlivé látky v procesu trávení, čímž eliminuje jejich kontakt se sliznicí a absorbování do krve a tkání. Přispívá k odstranění nánosů a usazenin z vnitřní sliznice střev, které vznikly v důsledku nesprávného životního stylu.

Rozpustná vláknina působí podobně jako nerozpustná. V systému přitahuje vodu a tvoří gel, který zpomaluje trávicí procesy, čímž zajišťuje delší vyprazdňování žaludku, a tím i lepší absorpci živin. Rozpustná vláknina pozitivně ovlivňuje snižování hladiny cholesterolu a reguluje hladinu cukru v krvi.

Dostatečný příjem vlákniny pomáhá zvyšovat počet dobrých bakterií a zároveň snižovat počet nežádoucích bakterií, které mohou být kořenům některých zažívacích poruch.

 • Rostlinné extrakty

Jedinečná kombinace rostlinných extraktů přispívá k optimální střevní mikroflóře, uklidňuje sliznici trávicího traktu a střev, přispívá ke správnému trávení podporou vylučování trávicích šťáv, odstraňuje zácpu, nadýmání, problémy s průjmem a navozuje správnou peristaltiku střev.

Slizotvorné vlastnosti rostlinných extraktů Medvědice lékařská, Lékořice a Brestu červeného poskytují ochrannou bariéru pro vnitřní sliznici a mají tonizující účinek.

Antioxidační vlastnosti rostlinných extraktů jako jsou Aloe vera, Lékořice, Rebarbora dlanitá, Medvědice lékařská a Proskurník lékařský přispívají k přirozené obranyschopnosti a antibakteriální aktivitě organismu.

 • Lněnou mouku

Je zdrojem vlákniny, bílkovin, omega-3 mastných kyselin, vitamínů skupiny B a minerálů vápníku, hořčíku, zinku, selenu a přírodních lignanů.

 • Vitamíny skupiny B

Podporují metabolismus látek a přispívají ke správnému trávení a vstřebávání živin. Podílejí se na správné funkci energetického metabolismu.


Věděli jste, že ...?

 • Doporučené množství vlákniny pro dospělého člověka je 25-30 g / den?
 • Vitamíny B1, B2 a B12 jsou produkovány vlastními dobrými bakteriemi sídlícími v trávicím traktu?
 • Kdybychom rozložili plochu tenkého střeva, zabrala by celé fotbalové hřiště?
 • Každý den polkneme několik miliard živých bakterií, které přežijí dokonce i vaření?
 • Zácpa může způsobit hemoroidy, které se dají už jen těžko odstranit bez skalpelu?
 • Od jídla na talíři až po hromádku v záchodě to trvá průměrně jeden den?

Porovnání čistého obsahu vlákniny v potravinách s jednou dávkou Belly Fyto Detox

1 dávka
Belly Fyto Detox (6,5g)

=

2 celá jablka (i se stopkou)

1 kg ledového salátu (asi 3 kusy)

430 g rajčat

50g červené čočky

30g malé bílé fazole

 

Odporúčané dávkovanie:

1 odměrku 6,5 g prášku Belly Fyto Detox dobře rozmíchejte v 200-300 ml studené vody a ihned vypijte! Zapijte následně dalšími 200 ml vody. Nenechávejte dlouho stát ve vodě, produkt se časem zahušťuje. Doporučujeme začít 1-3 dny s poloviční dávkou a postupně přejít na 2 dávky denně (nejlépe ráno a večer) až do spotřebování produktu. Užíváním 2 dávek denně zabezpečíte dostatečný přívod vlákniny, který podnítí pravidelné vyprazdňování a obnoví zpomalený peristaltiku střev. Ideální je užívat Belly Fyto Detox na lačný žaludek.

Belly Fyto Detox je vhodné:

 • při problémech s vyprazdňováním,
 • při problémech a hemeroidy,
 • při často nafouknutém břiše,
 • při trávicím diskomfortu,
 • na detoxikaci trávicího traktu,
 • pro lidi se sedavým zaměstnáním a omezeným pohybem,
 • pro lidi s nedostatečným denním příjmem vlákniny,
 • pro lidi s vysokým příjmem bílkovin (pomáhá odstraňovat zbytky nestrávených bílkovin ve střevě),
 • na podporu trávení a na podporu hubnutí.

Zaujímavosť na záver  

Produkt Belly Fyto Detox byl vyvíjen s nejúspěšnějším Slovenské paralympionikom v letních sportech - čtyřnásobným zlatým medailistou z paralympijských her ve stolním tenise PhDr. Janem Riapošem, PhD. Je také dvojnásobným mistrem světa (2010, 2017) a jedenáct-násobným mistrem Evropy ve stolním tenise. Zároveň je předsedou Slovenského paralympijského výboru a předsedou Slovenského svazu tělesně postižených sportovců.

 Pán Riapoš