Komu jsou určeny instantní BCAA?
Komu jsou určeny instantní BCAA?

Komu jsou určeny instantní BCAA?

Komu jsou určeny instantní BCAA?

Obsah

Nejčastěji prodávanými esenciálními aminokyselinami jsou BCAA (Leucin, Izoleucin, Valin) v poměru 2:1:1 (BCAA dávkování v 1 dávce), jsou ideální kombinací rozvětvených aminokyselin pro ochranu svalstva před odbouráváním svalových bílkovin. svalových buněk - anabolismus. Esenciální aminokyseliny nezatěžují trávicí systém a pro maximální efekt a výkon je ideální je kombinovat zároveň s proteinem.

Výborné jsou instantní aminokyseliny K4 Power BCAA 4:1:1, které jsou kromě dvojnásobné dávky leucinu navíc obohacené o glutamin a citrulin.

Esenciální aminokyseliny BCAA jsou určeny pro:


1. Kulturistiku

Aminokyseliny BCAA jsou po proteinu jednou ze základních složek suplementace ať už při nabírání svalové hmoty nebo rýsování. Důležitou součástí fitness tréninku je období regenerace a právě pro tento účel jsou BCAA vynikajícím zdrojem aminokyselin pro budování a ochranu svalové hmoty před katabolismem. Dodávají tělu potřebnou energii, zvyšují anabolismus a jsou důležitým aspektem regenerace a obnovy svalů mimo trénink. Díky vysokému obsahu Citrulinu podporují tvorbu NO – Pump Effect.

2. Funkční sporty

Crossfit, tabata, HIIT jsou veškeré sporty zaměřené na fitness kombinací s vysokým zatížením a výkonem. Těžký a dlouhotrvající výkon je spojen se svalovou únavou, pomalejší regenerací a rychlým úbytkem svalové hmoty, právě pro tyto účely jsou pro ně instantní BCCA maximálně vhodné. Dodají tělu potřebné BCAA, které jsou doplněny o glutamin a díky práškové formě ve vodě se rychle dostanou do těla.

3.Hubnutí

Omezováním jídla a nesprávným cvičením (krátkodobé a náročné výkony) se ztrácí nejen tuk ale i svalstvo jako nejlepší zdroj energie pro tělo. V období hubnutí je třeba zachovat svalovou hmotu, jednak svaly tvoří pěknou postavu a čím více svalové hmoty tím rychleji se odbourává nepotřebný tuk. Pro začátečníky ve cvičení jsou náročné hlavně první týdny, kdy se dostaví velká únava, svalovice a svalové křeče. Užíváním instantních aminokyselin se tyto problémy potlačí až zcela eliminují.

4. Kardio (běh, cyklistika, plavání)

Tak jak bylo již výše zmíněno vysoce náročný a dlouhotrvající trénink (závod) má za následek rychlé odbourávání svalové hmoty, katabolismus a delší regeneraci. Drtivá většina profi sportovců musí při náročných sportech suplementovat tyto aminokyseliny aby si zajistily správné fungování svalů, rychlou regeneraci a potlačení vlivů únavy. Také díky obsahu citrulinu se zlepší prokrvení, dýchání a prodlouží se výkon.

Těžko pracujícím lidem

Těžko fyzicky pracující člověk vydá častokrát tolik energie při práci jako běžný sportovec. Proto jsou aminokyseliny BCAA vhodné nejen pro sportovce ale i pro obyčejné lidi. Instantní aminokyseliny jim dodají energii, zrychlí proces regenerace po náročném dni, ochrání svalovou hmotu před destrukcí a eliminují pocit únavy. Obsahují také vitamíny skupiny B které slouží k podpoře funkce nervového systému a pomáhají podpořit imunitní systém spolu s vitaminem C. Tím, že neobsahují lepek, laktózu a aminokyseliny jsou rostlinného původu jsou vhodné opravdu pro každého.