"převlékáme" produkty  nový dizajn nové etikety

Zákaz uvádění na trh enzymu Serrapeptase

Zákaz uvádění na trh enzymu Serrapeptase

Společnost Kompava spol. s r.o., oznamuje všem svým obchodním a distribučním partnerům, že od 15.04.2020 zastavuje distribuci a prodej VD Serrapeptase Plus. V souvislosti s nařízením stažení VD z trhu, žádáme obchodní partnery o doprodej produktu do 15.04.2020. Produkty, které nebudou do časového limitu doprodané, žádáme vrátit dodavateli.

Časová platnost stanoviska od: 15.04.2020 23:59:59, na základě rozhodnutí - opatření RÚVZ Trenčín podle zákona č. 152/1995 CFU

Vážení zákazníci,

Kompava spol. s r.o. si Vás dovoluje informovat o konečném zákazu uvádění na trh výživového doplňku Serrapeptase plus a to k datu 15.4.2020. Dosud bez problémů obchodovatelný a u zákazníků nesmírně žádaný a oblíbený bioaktivní enzym serapeptáza, z důvodu aktualizace legislativy EU, která je nadřazenou nad legislativu České republiky, přechází do stavu, kdy již nesmí být nabízen zákazníkovi. Enzym serapeptáza je v EU znám od 80. let minulého století. Byly s ním dělány mnohé testy a studie, což dokazuje i bohatá publikační činnost. Tento enzym se prodává na trhu EU několik desetiletí jako doplněk stravy, který je vyráběn ve státech EU, případně dovážený mimo EU.

V roce 2016 byl produkt Kompava Serrapeptase plus oznámený Ministerstvem zdravotnictví České republiky. Výroba výživového doplňku Kompava Serrapeptase plus začala v říjnu roku 2016.

EU se od 1.1.2018 rozhodla, že enzymu serapeptáza uděluje status látky "Novel Food - Nová potravina". Status mluví o Novel Food jako o látce, která se nepoužívala jako jídlo nebo potravinový ingredient před datem 15. květen 1997 v některém z členských států Evropské unie. V důsledku toho nemůže žádný členský stát EU vyrábět, prodávat ani distribuovat žádný produkt obsahující enzym serapeptázu v rámci EU. Děje se tak z důvodu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2283 ze dne 25. listopadu 2015 o nových potravinách.

Zákaz predaja enzýmu serrapeptáza na trhu EU

POSLEDNÍ MOŽNÝ TERMÍN OBJEDNÁNÍ PRODUKTU JE 14.4.2020.
V případě bližších informací týkajících se zákazu, Vás prosíme obrátit se na stránku Evropské komise - sekce Novel Food.

Děkujeme Vám za pochopení.

KOMPAVA spol. s r.o.