Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Mluvme o inzulínu, prosím!
Mluvme o inzulínu, prosím!

Mluvme o inzulínu, prosím!

Mluvme o inzulínu, prosím!

To, že diabetici pravidelně injekčně aplikují inzulín, který plní funkci přenášení glukózy do buněk asi všichni víme. Avšak víme i to, že to je jen jedna z mnoha funkcí, za které inzulín zodpovídá? Je to jeden z nejdůležitějších hormonů v našem těle ...

Obsah

Inzulín zodpovídá za energetický metabolismus a rozhoduje o tom, jestli se přijtá energie uloží nebo naopak, jestli se bude uvolňovat z buněk. 

Jaká je hlavní úloha inzulínu?

Zejména ukládání a uvolňování energie.

Inzulín je hormón produkovaný a vylučovaný pankreasom jako odpověď na zvýšený krevní cukr. V případě, že je inzulín v krvi zvýšený - energie se ukládá. Pokud je naopak snížený - energie se z buněk uvolňuje.

Receptory na inzulín mají hlavně jaterní, svalové, tukové ale i mozkové buňky. Tím ovlivňuje metabolismus cukrů (játrové), bílkovin (svalové) a tuků (tukové buňky).

Představme si, že zkonzumujeme sacharidové jídlo např. těstoviny. Do pár minut se zvýší hladina krevního cukru, protože těstoviny se poměrně rychle rozkládají na glukózu. Ta vyšle signal pankreasu, aby vyprodukoval inzulín. Inzulín v krvi v průběhu několik hodin postupně snižuje hladinu glukózy tím, že jí umožní vstoupit do svalových, jaterních (u těchto dvou se okamžitě spálí glukóza na energii, případně se uloží ve formě glykogenu), tukových (přemění na tuk a uloží pro případ potřeby energie) a jiných buněk.

Pokud nám v krvi koluje inzulín, hladina mastných kyselin je snížená. Jinými slovy jakoby uzamykal tuky v tukových buňkách a zároveň, všechny tuky v podobě mastných kyselin v krvi ještě ukládal do větších zásob. Uzamčené tuky nemohou být spálené a využité na energii. Vznikají stále větší a větší tukové zásoby.

Zkusme se na to podívat z opačné strany. Když nám po pár hodinách anebo na lačno klesne hladina krevního cukru i inzulínu, játra začnou postupně uvolňovat glykogen aby nenastala hypoglykemie a aby měl mozek dostatek energie.

Nízká hladina inzulínu zabezpečí, aby se uložené tuky začaly rozkládat na mastné kyseliny a následně mohou být využité jako zdroj energie. Avšak tento proces netrvá dlouho. Mozek je informovaný o stavu a vysílá signál - NAJEZ SE!!!

Poznáte ten signál? A koloběh se opakuje.

Nacházíte se v každodenním koloběhu stravování, ukládání tukových buněk, máte náběh na inzulínovou rezistenci, zhoršení zdravotního stavu, chronické onemocnění?

Zkuste něco nové, co neovlivňuje vyplavování inzulínu, zasytí vás, dodá energii, podpoří spalování tukových zásob, šetří pankreas.

Speciální škrob SuperStarch (HMT kukuřičný škrob bez GMO)

který obsahuje komplexní sacharidy s vysokou molekulární hmotností (500.000 až 700.000 g/mol), který ovlivňuje hladinu inzulínu. Tento škrob není obyčejný, jaký si můžeme koupit v obchodech anebo v bio prodejnách. Jde o speciální zdroj energie vyrobený hydrotermickou metodou HMT.

S jeho pomocí víme zamezit energetickým výkyvům, nemá vliv na vyplavování inzulínu a to nejdůležitější, umožnuje spalování tuků. Dokáže velmi pozitivně ovlivnit metabolismus cukrů, tuků i bílkovin. Je až na 99% podobný svalovému glykogenu, čím zabezpečuje energii pro mozek. Mozek je spokojený a nevysílá signál - NEJZ SE!

Kde se superstarch škrob nachází?

Premium Energy

Energetický náboj pro profesionální sportovce, který doplňuje energii během těžkého tréninku s cukry, energetickým gely nebo tyčinkami. On sám je stabilním zdrojem energie. Navíc podporuje organismus, aby přednostně spaloval tuky na tvorbu energie. SuperStarch působí jako glykogen, čím zabezpečuje mozku dostatečný příjem energie na fungování, koncentraci a nabuzení během těžké fyzické aktivity.

Premium Protein

Proteinový nápoj v podobě hovězího hydrolyzátu je lehce stravitelný. Vyvíjený byl s vrcholovými sportovci ve vícerých oblastech sportu (silové, vytrvalostní, rychlostní sporty). V procesu regenerace efektivně zabezpečuje všechny potřebné aminokyseliny na kvalitní doplnění po sportovním výkonu, mobilizuje tuky na spalování a zabraňuje po-tréninkovým energetickým výkyvům