Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Napsali o nás: "Jste aktivní a chcete zhubnout? Unikátní diagnostické centrum Kompava nejen pro sportovce".
Napsali o nás: "Jste aktivní a chcete zhubnout? Unikátní diagnostické centrum Kompava nejen pro sportovce".

Napsali o nás: "Jste aktivní a chcete zhubnout? Unikátní diagnostické centrum Kompava nejen pro sportovce".

Napsali o nás: "Jste aktivní a chcete zhubnout? Unikátní diagnostické centrum Kompava nejen pro sportovce".

ŽILINA (SR) - V Žilině otevřeli unikátní diagnostické Kompava centrum Metflex pro sportovce, aktivní lidi, kteří vyznávají zdravý životní styl, ale i pro ty, kteří chtějí upravit svoji hmotnost. Centrum se zaměřuje na spiroergometriu, hodnocení metabolické efektivity člověka, měření stavu cév a odolnosti vůči stresu či diagnostiku stavu lidského organismu pomocí Inner Scanu. Na základě těchto měření dokáže poskytnout prostřednictvím vyškolených odborníků poradenství v oblasti zdravé výživy a nastavit efektivní tréninkové a nutriční plány. Metflex je první diagnostické centrum určené i pro širokou veřejnost, za kterým stojí slovenský výrobce výživových doplňků - společnost Kompava.

"Centrum Metflex je vybaveno nejmodernějšími diagnostickými přístroji, jejichž cílem je poskytnout klientovi co nejpřesnější data nezbytné pro správné nastavení jeho tréninkového a nutričního plánu. Naši klienti získají zpětnou vazbu z těchto měření od profesionálních odborníků, kteří jim poskytnou poradenství v oblasti zdravé výživy," říká Veronika Bartková, marketingová ředitelka společnosti Kompava, která je zřizovatelem diagnostického centra Metflex.

Klienti centra se mohou podrobit diagnostice prostřednictvím přístroje Max Pulse, který vyhodnotí jejich autonomní rovnováhu, poskytne data o stavu stresu a zároveň zmonitorujeme i stav jejich cév. Prostřednictvím Inner Scanu - přístroje, který je založen na principu odporu vodivosti a elektrického proudu, získají klienti centra informace o celkové kondici organismu. Pro ty, kteří chtějí zefektivnit svůj trénink, je nezbytná diagnostika přes tzv. Spiroergometer. Klienti centra získají informaci nejen o své tělesné výkonnosti ale i reakci organismu na zátěž.

"Spiroergometrické vyšetření ocení nejen aktivní lidé, sportovci, ale i ti, kteří chtějí zredukovat svou hmotnost. Přístroj totiž přesně určí intenzitu cvičení, při které organismus spaluje nejefektivnější tuky. Pro sportovce je tato diagnostika důležitá i proto, že pomocí ní je možné určit tzv. tréninkové pásma, podle kterých si umí nastavit trénink na základě srdeční frekvence či rychlosti," říká Tomáš Jurkovič, mistr světa v zimním triatlonu a vícenásobný mistr Slovenska v triatlonu, který zároveň realizuje pro klienty Metflexu diagnostické měření.


Kromě kvalitního přístrojového vybavení je centrum Metflex specifické i profesionálním poradenstvím ze strany odborníků, kteří zhodnotí výsledky měření a připraví pro klienty nutriční a tréninkový plán. Nemusí jít nutně o redukční či dietní plán, ale také o vylepšení stravovacích návyků tak, aby se klient cítil lépe, měl lepší kondici a byl zdravější.

"V nutričním plánu zohledníme denní příjem a výdej energie a poskytneme klientům přesný seznam potravin a jídel včetně jejich analýzy, grafické vyhodnocení BMI jakož i výsledky biochemie krve," říká Martin Minárech, výživový poradce.

www.kompava-metflex.sk

Originál článek najdete zde