Vánoční tipy na dárky

Nattokináza - klenot mezi enzymy
Nattokináza - klenot mezi enzymy

Nattokináza - klenot mezi enzymy

Nattokináza - klenot mezi enzymy

Nattokináza je enzym izolovaný z tradiční japonské fermentované sóji Natto. Tento enzym je čistě přírodního charakteru a získává se pomocí bakterie Bacillus subtilis natto.

V mladém věku se cítíme zdravě, nemáme žádné zdravotní problémy či potíže. Nemáme pocit, že bychom museli navštěvovat doktory, brát léky nebo mít starost o zdraví. Bohužel s věkem zdravotní problémy přibývají a nejednou si řekneme: "kéž bych se v mládí o sebe více staral". Prevence je důležitá. Věděli jste, že kardiovaskulární a mozkově cévní onemocnění patří mezi nejčastější příčiny smrti? V lidském těle se nachází tolik cév, že by mohly obejít naši Zemi na rovníku až dvakrát. Pokud bychom sečetli délku všech žil, cév a tepen v našem těle, tak bychom dostali číslo 100 000 kilometrů. Proto je velmi důležité starat se o svůj krevní oběh v jakémkoliv věku. Naštěstí máme v dnešní době k dispozici systémové enzymy, které podporují zdravý krevní oběh. Jedním z nich je enzym nattokináza, na který se podrobněji podíváme v následujících řádcích.

Nattokináza je enzym izolovaný z tradiční japonské fermentované sóji Natto. Tento enzym je čistě přírodního charakteru a získává se pomocí bakterie Bacillus subtilis natto. Sice tento enzym pochází ze sóji, je těžké ho najít v sójových produktech. Nattokináza je používaná pro různé účely v lidové, tradiční medicíně, přičemž v Japonsku se používá již přes 2000 let. Dokonce výzkumy ukazují, že právě zvýšená konzumace sýra natto, který je přirozeným zdrojem Nattokinázy statisticky souvisí s nižším počtem úmrtí způsobených ucpáním cév.

Nattokináza je velmi důležitá pro správné fungování srdce, mozku a cév. Úkolem Nattokinázy v organismu je udržovat tvorbu fibrinu v normálních hodnotách, které jsou typické pro zdravého člověka. Rozpouští krevní sraženiny v cévách (tromby) čímž snižuje riziko vzniku mrtvice. Zvyšuje průtok krve v srdečních cévách, čímž působí preventivně proti infarktu. Jde o nejúčinnější přírodní produkt s fibrinolytickou účinky (rozpouštění krevních sraženin).

Pro koho je enzym nattokináza určen?

Pro každého, kdo se zajímá o své zdraví - zejména o zdraví cév v mozku a srdci. Nattokináza se užívá jako prevence vzniku krevních sraženin a zlepšení průtoku krve v cévách, snižuje tlak krve a pozitivně ovlivňuje při poruchách krevního oběhu. Má neuroprotektivní vlastnosti - pozitivně působí na nervovou soustavu, chrání mozkové buňky a zvyšuje prokrvení mozkových cév. Také slouží i jako prevence před tzv. economy class syndrom - jde o riziko vzniku trombózy v důsledku dlouhých a častých letů letadlem.

Dále se nattokináza používá při předcházení a léčbě kardiovaskulárních onemocnění jako jsou arytmie srdce, nepravidelný puls a při onemocněních jako vysoký krevní tlak, hluboká žilní trombóza, ateroskleróza, zda křečové žíly. 

Důležité si je uvědomit, že zdraví máme jen jedno a proto se musíme o něj dostatečně starat. Netřeba podceňovat již první příznaky a začít problém řešit hned. Myslete na prevenci už nyní a těšte se z dlouhého života.