Období před souteží Kolomana Tótha
Období před souteží Kolomana Tótha

Období před souteží Kolomana Tótha

Období před souteží Kolomana Tótha

Týden před soutěží jsme vyzpovídali Kolomana Tótha, který se připravuje na soutěž v naturální kulturistice. Zajímalo nás, jak vypadají jeho přípravné dny a jak se cítí.

 

 

 

 

 

 

Kdy jste se začali věnovat profesionálně fitness a co vás k tomu vedlo?


Naturální kulturistiku nedělám profesionálně, věnuji se tomu ve volném čase, protože jsem ještě v pracovním poměru. Do roboty chodím na směny.


Kdy Vás čeká nejbližší soutěž? Jak se jmenuje?


Nejbližší soutěž bude 21.5.2016 - Mistrovství Slovenska v Kolárovu.


Na jaké fáze se dělí Vaše předsoutěžní příprava?


Moje příprava začíná asi 3 měsíce před samotnou soutěží a postupně měním úpravu stravy a zvyšuji frekvenci tréninků z 3 za týden na 4x, plus aerobní trénink podle potřeby.


Kdy jste se začali na soutěž 2016 připravovat?


Na soutěže v prvním pololetí 2016 jsem se aktivněji začal připravovat od března 2016.


Jak vypadá Váš den?


V dny, kdy nejsem v práci, ráno začínám snídaní - ovesné vločky, mleté ​​ořechy, strouhaný zázvor, jablko, protein ... Před obědem podle potřeby osekat trávu v zahradě, opravím na domě co je potřeba, pomáhám synovi na přestavbě domu. .. oběd kuřecí, krůtí prsa, zeleninový salát, rýže nebo vařené brambory. Tréninky, pokud mohu, mívám 4x týdně - pondělí, úterý, čtvrtek, pátek, trénink trvá cca 1,5 hod. Vše musím v podstatě přizpůsobovat práci, k mému volnu. Bydlím na vesnici, tam je vždy hodně roboty.


Jak často trénujete?


Tréninky, pokud mohu, mívám 4x týdně - pondělí, úterý, čtvrtek, pátek. Trénink trvá cca 1,5 hod. Vše musím v podstatě přizpůsobovat k práci, k mému volnu.


Dopřejete si před soutěží i dny volna? Pokud ano, jak vypadá takový den?


Moje "volno" rozumí práce, kde pracuji na 3 směny, když nejsem v práci nebo kdy nepomáhá synovi nebo doma kolem domu, tehdy cvičím. Dalo by se říci, že cvičím, když se dá. Kdo skutečně chce, dokáže všechno. Dokáže to opravdu každý.


Jaké výrobky od Kompava užíváte, kdy a proč?


Od Kompava užívám Gelo 3 complex jako prevenci proti zraněním na klouby, šlachy, vazy. Wellness Daily protein, ten si dávám ráno jako přílohu do ovesných vloček. Protein Fit80, ten užívám v průběhu dne mezi jídly 2x. Před tréninkem si dávám: spalovač L- karnitin, předtréninkovou pumpu Argin drink, spalovač tuků ThermoFit, K4 Power BCAA na zvýšení síly a energie a Protein Premium Energy. Během tréninku užívám Sport Premium Energy. Po tréninku užívám Protein Premium Energy, před spaním noční protein Micellar Casein. Doplněk stravy Omega-3 jako prevenci, protože v předsoutěžní fázi vynechávám tuky ze stravy, Omega 3 je pro mě v této oblasti výborná náhrada.
Mimo soutěž v průběhu roku užívám i Joint bar a proteinové wellness tyčinky.


A co strava?


Jídla se připravují na olivovém oleji, jím 5 -6x denně, kuřecí, krůtí maso, ryby, vajíčka. Jako přílohu hodně čerstvé nebo dušené zeleniny, rýže natural, místo brambor batáty, ovesné vločky, ořechy, mandle, zázvor, citron, jablka, grepy....


Jak se cítíte (psychicky, fyzicky, emocionálně)?


Jsem psychicky a fyzicky vyrovnaný, necítím nějaký velký tlak, protože tento sport patří k mému životu, je to vlastně můj životní styl. Jak jsem zmiňoval, pracuji na 3 směny již 30 let, lidé se mě ptají, jak stíhám i cvičení a přípravy na soutěž. Já však mám cíl a dělám všechno proto, abych ho dosáhl. Nestěžuji si, že nemám čas. Pokud bych to dělat nechtěl, tak bych to nedělal. Je spousta lidí kolem mě, kteří se vymlouvají, naříkají jak to nejde, jak se to nedá, jak nemají čas nebo podmínky .. a já jim ukazuji, že to jde. Jen třeba chtít. Skutečně každý vždy dělá jen to, co opravdu chce. Nikdy tomu není jinak.


Trénujete sami nebo Vám dělá někdo společnost, aby se Vám více dařilo?


Trénuji většinou sám, trénuji v Atlas Fitness centru v Kolárovu, kde mi společnost dělají ostatní trénující.


Ve kterém člověku cítíte největší podporu?


Mou oporou je hlavně rodina.


Míváte i chvíle, kdy byste to už nejraději vzdali?


Zatím jsem to takto nepociťoval, sportovat budu, dokud budu vládat a soutěžně uvidíme, co budoucnost přinese.


Co je vaše největší motivace, když už už nemůžete a nejraději byste to celé "zabalili"?


Nikdy jsem to zabalit nechtěl, takové myšlenky jsem zatím neměl. Je to můj životní styl.


Spousta lidí vás vnímá jako vzor, ​​co byste jim odkázali?


Pokud chtějí být dlouho fyzicky a psychicky fit a nechtějí navštěvovat lékařů, tak jen hýbat se, hýbat se, hýbat se! A hlavně nikdy se předem nevzdává a vydrží!


Moje motto je: "Cvičím, protože jsem zdravý - jsem zdravý, protože cvičím."