Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Období Vlada Pečeňu před souteží
Období Vlada Pečeňu před souteží

Období Vlada Pečeňu před souteží

Období Vlada Pečeňu před souteží

5 dní před soutěží jsme udělali rozhovor s Vladem Pečeňom, který se připravuje na mistrovství Slovenska v naturální kulturistice a fitness. Zajímalo nás, jak vypadají jeho přípravné dny a jak se cítí.

 

 

  

Kdy jste se začali věnovat profesionálně fitness a co Vás k tomu vedlo?

Do posilovny jsem přišel poprvé, když jsem měl 15 let. Samozřejmě hned jsem si to zamiloval. Byl jsem velmi hubená chlapec bez svalů, bez tuku. Tedy kost a kůže. Mým cílem bylo prostě trochu přibrat. Tyto tréninky byly, ale víceméně bezcílně. O stravě a trénincích jsem moc informací nevěděl. Neměl jsem žádného trenéra. Progres, ale i tak nějaký byl. Všechno jsem se naučil sám. Ať už teorii nebo jsem se učil na vlastních chybách. Když jsem měl 18 let, rozhodl jsem se, že bych začal soutěžit. Dosud si průběh celé přípravy vymýšlím sám, ale vše i tak vždy konzultujeme se svým otcem. Otec byl ten první člověk, co mě namotivovat posunout se z obyčejného cvičence z posilky na závodníka naturální kulturistiky (asociace INBA / sáňky).

Kdy vás čeká nejbližší soutěž? Jak se jmenuje?

Nejbližší soutěž mam teď 21. května v Kolárovu - Mistrovství Slovenska- Pokud se nominuji, tak další 11. června mistrovství světa v Budapešti.

Kdy jste se začali na soutěž 2016 připravovat?

Pomalu ale jistě už od ledna.

Jak vypadá Váš den?

V klasické dny trávím den ve fitku v Silvogyme buď se svými klienty nebo za barem.

Jak často trénujete?

Aktuální trénuji 5x týdně silový trénink a 3x cardio většinou na pásu. Rozdělení partií:

1. Hrudník, lehce biceps, břicho.

2. Hamstringy, hýždě, lýtka

3. Záda, lehce triceps, břicho

4. Ramena, biceps, triceps.

5. Kvadricepsy

Dopřejete si před soutěží i dny volna? Pokud ano, jak vypadá takový den?

Měsíc před soutěží už jdu na plno. Tehdy mám i poslední "cheat day". V takový den si dám moje oblíbené jahodové koule s medem, palačinky, hamburger, chipsy a čokoládu. Během "cheat day" netrénoval, ať mé tělo pořádně zregeneruje a připravila se na náročné tréninky.

Jaké výrobky od Kompava užíváte, kdy a proč?

Mimo přípravy, co se týče suplementace, dávám jen základ, a to ProteinFit80, Kreatin monohydrát a K4 power BCAA. V přípravě na soutěž je toho víc. Protože jsem v kalorickém deficitu a k tomu mívám silové tréninky, musí být moje tělo celkově při síle a zdravé.

Ráno na lačno: 2x tbl. Acidofit, 2 x tbl. vitamín na imunitu Fit Cé, 5x tbl. Premium Colostrum, 10g K4 power BCAA, 5g Glutamin

Před tréninkem: 10g ArgiNodrink, 3x tb. ThermoFit, 10 g K4 power BCAA, 5x Hovězí protein Beef amino, 3x tbl. Taurin.

Po tréninku: 5g Glutamin, 5x Hovězí protein Beef amino, 30g ProteinFit80, 40g Sport Premium Energy.

Před spaním: 30 g Micellar Casein, 5g Glutamin, 6x tbl. Arginin A-AKG, 2x tbl. Acidofit.

3x denně s jídlem: 3x tbl. Omega 3, 3x tbl. HMB.

A co strava?

Lidé, co mě už více znají vědí, že moje metoda stravování je trošku netypická od ostatních kulturistů. Metoda se jmenuje "Intermittent fasting" tedy přerušovaný půst, který už dodržuji 4 roky. Samozřejmě vždy jsem byl rád flexibilní a mám na tuto metodu různé modifikace. Totéž platí i pro jídlo. Nejsem ten kulturista, co jí celý život kuřecí s rýží a brokolicí každý den 8 krát. Flexibilita ve stravě je pro mě klíčem k úspěchu. Celý rok si tak můžu držet formu dobře vypadající pro lidi. 3 až 4 měsíce před soutěží si již kalorie a makra hlídám důkladněji. Postupně kráčím zda zvyšuji tyto hodnoty tak, aby to bylo na den D hodné na soutěžní pódium.

Jak se cítíte (psychicky, fyzicky, emocionálně)?

Musím říci, že tuto přípravu se cítím velmi dobře po všech stránkách. Podmínky pro přípravu mám ideální, a tak mohu do toho dávat vše bez výmluv.

Trénujete sami nebo vám dělá někdo společnost, aby se vám více dařilo? :)

Většinou trénuji sám. Vím se tak více soustředit. Pustím si hudbu a jsem ve svém světě. Nemůžu ale říct, že se sparing se mi trénuje špatně. Právě naopak. Když je dobrý sparing, trénink je úplně na jiné úrovni.

Ve kterém člověku cítíte největší podporu?

Největší podpora po všech stránkách je určitě ze strany rodičů. Také, ale nemohu zapomenout na svých nejbližších přátel. Děkuji vám! :)

Míváte i chvíle, kdy byste to už nejraději vzdali?

Ne, nemívám;)

Co je vaše největší motivace, když už už nemůžete a nejraději byste to celé "zabalili"?

Lidé kolem mě, ať už ve fitku nebo mimo mě podporují a motivují mě. Také na mě má velký vliv hudba, kterou poslouchám.

Spousta lidí vás vnímá jako vzor, ​​co byste jim odkázali?

Ať si jdou vždy za svým snem a nevzdávají se. Vždycky tu budou překážky ... jestli lidé co vám nepřejí nebo nepříjemné události. Překážky jsou tady, ale na to, aby se přeskakovaly. O to víc si budete cenit svůj úspěch.

 

Vlado Pečeňa,

16. květen 2016